Forum kurallarının 28. maddesi kaldırılmalı.

28. madde kaldırılsın mı?

• Evet

Kullanılan: 6 26.1%
  • Hayır

Kullanılan: 17 73.9%

• Kullanılan toplam oy
    23

Bu konuyu okuyanlar

GhosT57

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,914
Merhabalar. Öncelikle bir çok kişi 28. madde yüzünden ban yedi ve kilitlendi konuları. Kısacası 28. madde forumun KISKANÇ olduğunu gösteriyor. Burada olmayan bir konunun başka bir forumda varsa linkini atıyoruz kaldırılmak ne ya?!

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,394
Merhabalar. Öncelikle bir çok kişi 28. madde yüzünden ban yedi ve kilitlendi konuları. Kısacası 28. madde forumun KISKANÇ olduğunu gösteriyor. Burada olmayan bir konunun başka bir forumda varsa linkini atıyoruz kaldırılmak ne ya?!
İşte burada istenen başka konu linkleri ile basite kaçılmasının ve farklı forumlara yönlendirilmenin önüne geçmektir. Aynı çözüm burada da yorum yapan tarafından yazılabilir buna engel olan bir durum yok.

Reaksiyon puanı
591
Sus derken
Öneri veriyorlar
Konuşmamıza dikkat edin
Bu iyi bir öneri değil. Aksine forumumuzu bozacak bir öneri. Düşün bir soru soruyorsun adam cevaplayacağına Çöptozart diye bir siteden link atıyor burdan bak diyor ama ordakiler de adı üstünde Çöp ve Zart açıklıyorlar birşey anlamıyorsun millet çözüldü sanıp cevaplamıyor.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Başka bir forumdaki link veya konular oraya ait. Yani başka forumun linkini paylaştığın için, o forumun reklamını yapmış oluyorsun.
Başka bir forumdaki sorunda, o forumda çözülmeli. Burada değil.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,257
Söz konusu maddeyi zaten farkındaysanız düzenledik, konularda yardımcı olması adına kullanabilirsiniz.

Bunun kıskançlık vb. bir şey ile yakıştırılması ilginç geldi bana. Bizim o kuralı koymamızın nedenini herkes biliyorken sizin bilmemeniz yanlış.

Burasını ağlama duvarı olarak gördüğünüz için koyuldu, diğer forumlarda yapmış olduğunuz olaylar ile gelip burada konu açmamanız için koyuldu..

Reaksiyon puanı
591
düzenlenmeli. ben forum ismi verebilmeliyim ama reklam yapmamalıyım
Bence Başka forumların ismi sansürlenmeli. Adını vermek istemediğim Çöp forumlardan biri forumumuzun adını sansürlerdi. O hep link attığınız forumlardan biri de Mü-Yap olayında bizi savunmadı aksine karşımızda durdu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynen!
Başka bir forumdaki link veya konular oraya ait. Yani başka forumun linkini paylaştığın için, o forumun reklamını yapmış oluyorsun.
Başka bir forumdaki sorunda, o forumda çözülmeli. Burada değil.
Justinianus abi yine çözdü sorunumuzu.

tobraki

Asistan
Reaksiyon puanı
519
Söz konusu maddeyi zaten farkındaysanız düzenledik, konularda yardımcı olması adına kullanabilirsiniz.

Bunun kıskançlık vb. bir şey ile yakıştırılması ilginç geldi bana. Bizim o kuralı koymamızın nedenini herkes biliyorken sizin bilmemeniz yanlış.

Burasını ağlama duvarı olarak gördüğünüz için koyuldu, diğer forumlarda yapmış olduğunuz olaylar ile gelip burada konu açmamanız için koyuldu..

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Bu madde forumun kıskanç oluşundan kaynaklanmıyor. Farklı diğer forumlar arasında devamlı olarak hem orada hem burada tartışma ortamı oluşturan, üyeler hakkında karalama kampanyaları yapıp gereksiz bir gerginlik ortamı oluşturan, soru sormak ya da yardımcı olmak adı altına reklamlarını yapan kişilerin önüne geçilmesi için koyulmuş bir madde.

Esnetilmesi gerektiğini düşündüğünüz konuları bir diğer konular altında belirtebilirsiniz. Fakat bu maddenin esneklik durumu gayet yerinde. Diğer forum ile alakalı en ufak durumda banlanmıyor herkes.

Reaksiyon puanı
591

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,257
Artı olarak bahsi geçen forumda da zaten bunun daha üstün bir yaptırımı mevcut.
Diğer forumlarda açtığınız konuları Technopat Sosyal'e doğrudan kopyalayıp yapıştırmayın. Özgün bir konu açın ya da konuyu önce burada açın.
Olarak gösterilmiş kurallarında, bunun sebebinin Google üzerinde en başta ben olacağım mantığı ile çalıştığını da hatırlatmak isterim.

MerTTRK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Shiftdelete.Net harici Türk teknoloji web sitelerine ait link, içerik paylaşımı yapılması ve konularının açılması yasaktır. (Farklı teknoloji kanallarının YouTube videoları, yardım amaçlı mesajlara eklenebilir. Yardım amacı güden bu mesajlar kurala dahil değildir.)

En güncel haliyle madde bu mu ?

Reaksiyon puanı
591
Bizim müzikçilerle ne alakamız var?
Forumda MP3 paylaşıldı. dava aldık, erişim engeli aldık.
Mesaj otomatik birleştirildi:

evet. sanırım. umarım.
Shiftdelete.Net harici Türk teknoloji web sitelerine ait link, içerik paylaşımı yapılması ve konularının açılması yasaktır. (Farklı teknoloji kanallarının YouTube videoları, yardım amaçlı mesajlara eklenebilir. Yardım amacı güden bu mesajlar kurala dahil değildir.)

En güncel haliyle madde bu mu ?

GhosT57

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,914
Forum adı verince bari olmasın. Mesela bu forumda olmayan veya olan ama daha iyi açıklayan konular olabiliyor. O yüzden başka forum linki atabiliyoruz.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Neyin kıskançlığından bahsediyorsanız artık, isterseniz o diğer foruma bağlasınlar SDN forumu. Diğer forumdan bağlantı paylaşmanın yasak olması gayet doğal.