Forum Kurallarını Güncelledik!

Bu konuyu okuyanlar

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Bu uyarı puanları belli bir süre sonra sıfırlanıyor mu?

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
o halde kural yanlış anlaşılmış gibi, daha açık ya da spesifik yazılabilir belki.

benzer ya da rakip sitelere hotlink verilmesini çoğu site sahibi istemez tabi. link içermeyen ama kaynak belirtilen paylaşımlar yapılabilir mesela.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bu uyarı puanları belli bir süre sonra sıfırlanıyor mu?
Geçerliliğini yitiriyor ancak sıfırlanmıyor. Profilde görünüyor. Mesela 20 ceza puanı aldınız, 2 ay sonra ceza işlevini yitiriyor. Sonrasında başka bir ceza aldığınızda 20 puan üzerinden değil de yine sıfır üzerinden ekleniyor ancak profilinizde o uyarı görüntülenebiliyor.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Geçerliliğini yitiriyor ancak sıfırlanmıyor. Profilde görünüyor. Mesela 20 ceza puanı aldınız, 2 ay sonra ceza işlevini yitiriyor. Sonrasında başka bir ceza aldığınızda 20 puan üzerinden değil de yine sıfır üzerinden ekleniyor ancak profilinizde o uyarı görüntülenebiliyor.
Cevap için teşekkür ederim eminim bunu benden başka da merak eden olmuştur

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,603
Ne Kadar Ceza Puanımızın Olduğunu Görebilmemiz Gerekiyor Bence.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729

Windows Server 7

6801.winmain_win7m3
Reaksiyon puanı
565
Uyarı puanı eğer
Kod:
0-11
13-24
26-34
36-39
41-49
aralıklarında olursa ne olacak? Bence bunun için belirli bir aralık belirlenmeli. ?
Ayrıca şöyle bir uyarı puanına sahip olan biri sınırsız mı yemiş oluyor? Örneğin: Geçerli uyarı puanı 12, toplam uyarı puanı 61.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
Uyarı puanı eğer
Kod:
0-11
13-24
26-34
36-39
41-49
aralıklarında olursa ne olacak? Bence bunun için belirli bir aralık belirlenmeli. ?
Ayrıca şöyle bir uyarı puanına sahip olan biri sınırsız mı yemiş oluyor? Örneğin: Geçerli uyarı puanı 12, toplam uyarı puanı 61.
Her uyarı puanının türüne göre 1 hafta, 1 ay, 3 ay geçerlilik süresi var. Bugün 1 ay geçerli 10 puan uyarı aldınız ve 32 gün sonra 2 puan daha aldınız. Toplam puanınız 12 olsa dahi aktif puanınız 2 olacağı için uzaklaştırma almazsınız.

Örnek olarak bir üyenin bugüne kadar aldığı 8 puan olmasına rağmen geçerlilik süresi dolduğu için aktif 1 puanı var. Eğer 11 puanlık bir uyarı alırsa otomatik olarak 3 günlük uzaklaştırma hediyesi kazanır.

1590928167736.png

ARCANDY

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,749
Sonuna nokta koymadığı için uzaklaştırma yok, iyi bari. :D

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Merhaba arkadaşlar,
Forum Kuralları
Madde 29:
Kişisel YouTube kanallarının linki paylaşımı arasında en az 1 hafta olmak zorundadır.

Bu Konuyu Tam Anlamadım, Bir Örnekle Açıklarmısınız.

Daha önce açılmış konuları tekrar açmak= 5 uyarı puanı

Buna Herkes Dahilmi ?
Admin, Mod, Editör, İçerik Ekibi vs ?

YouTube reklam kuralına uymamak= 15 uyarı puanı

Bu Konuya Evvelce Şahsım ve Birçok Üyenin Hakim Olmadığını Düşünüyorum.
Bu Anlamda Kuralı İlk Defa Çiğneyenlere Karşı Esnek Davranmanız Gerekebilir.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
Bazı arkadaşlar kuralları tam idrak edememiş. Tekrar konuyu güncellemekte fayda var.
Biz gün bazlı ceza değil, puan bazlı ceza veriyoruz. Puanların toplamına denk olacak şekilde uzaklaştırma alırsınız.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Uyarı puanı silinmesi konusunu ben anlamadım. Hiç mi silinmeyecek.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
Her uyarının belirli bir sona erme tarihi var. 1 Ocakta 1 puan 1 hafta aldın. Şubatta tekrar 1 puan 1 hafta aldın. Şubatın ilk haftası aktif puanın 1 var sayılıyor ve 11 puan daha alırsan ceza alırsın. Ocaktaki aktif olmadığı için 10 puan ile ceza almazsın. Umarım anlatabildim.

Şu an aktif 20 puanı olan bir üye bunun cezasını çekmiş. 1 Ekim'e kadar geçerli. 1 Ekim'e kadar 5 puan daha alacak olursa otomatik 25 puan topladığı için 1 hafta uzaklaştırma alır.

lordare

SDN Forum Fosili
Reaksiyon puanı
1,639
Daha önce açılmış konuları açmak kısmı çok ucu açık bir kural. Benim hoşuma gitmedi. Zira atıyorum 3 bin liraya telefon tavsiyesi adı altında yüzlerce konu açılmış durumda ve bu durum sürekli güncellenebilen bir durum olduğu için açıldığı takdirde 5 puan uyarı almak hiç doğru değil
Veya aynı sorunu yaşayıp önceki açılan konularda çözüme kavuşmadığı için aynı konuda tekrar konu açılmış olabilir. Bence bu madde değiştirilmeli veya gevşetilmelidir

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Daha önce açılmış konuları açmak kısmı çok ucu açık bir kural. Benim hoşuma gitmedi. Zira atıyorum 3 bin liraya telefon tavsiyesi adı altında yüzlerce konu açılmış durumda ve bu durum sürekli güncellenebilen bir durum olduğu için açıldığı takdirde 5 puan uyarı almak hiç doğru değil
Veya aynı sorunu yaşayıp önceki açılan konularda çözüme kavuşmadığı için aynı konuda tekrar konu açılmış olabilir. Bence bu madde değiştirilmeli veya gevşetilmelidir
Bazıları var. Mesela aynı konuyu hem Samsung hem Mobil uygulamalar bölümüne açıyor. Cevap gelmeyince ertesi gün yine konu açıyor. Bu madde, böyle ısrarlı arkadaşları engellemek için kullanılıyor bence.

Yoksa aynı konuyu daha önce birisi açtıysa zaten sonradan açılan konuyu mesajlara kapatıp eski konunun linkini veriyorlar. Ben böyle bir olaydan ceza alan duymadım.

KRZMNİTK

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,067
aslında ceza puanlarını görsek daha güzel olmaz mıydı

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059
Link paylaşımı tamamen yasak mı yani bazen uygulama falan yüklemek için link gerekiyor?

lordare

SDN Forum Fosili
Reaksiyon puanı
1,639
Link paylaşımı tamamen yasak mı yani bazen uygulama falan yüklemek için link gerekiyor?
Hayır, diğer forum ve teknoloji sitelerinin link paylaşımı yasak.
Hepsiburada, GittiGidiyor, N11 gibi alışveriş ve Epey gibi özellik kıyaslama sitelerinin linklerini paylaşabilirsin.
Youtube gibi reklam yapılabilecek şeylerin linkini de yalnızca haftada 1 kere paylaşabilirsin. Onun dışında kişisel reklamlar ve kendi açtığın sitelerin linklerini paylaşmak yine yasak

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059
Hepsiburada, GittiGidiyor, N11 gibi alışveriş ve Epey gibi özellik kıyaslama sitelerinin linklerini paylaşabilirsin.
Youtube gibi reklam yapılabilecek şeylerin linkini de yalnızca haftada 1 kere paylaşabilirsin. Onun dışında kişisel reklamlar ve kendi açtığın sitelerin linklerini paylaşmak yine yasak
Teşekkürler anladım.

DESLAER

Müdavim
Reaksiyon puanı
630
Merhaba arkadaşlar,

Daha düzenli ve güzel forum ortamı yaratabilmek için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz.

Forum Kuralları
Madde 28:
Shiftdelete.Net harici Türk teknoloji web sitelerine ait link ve içerik paylaşımı yapılması yasaktır.

Madde 29:
Kişisel YouTube kanallarının linki paylaşımı arasında en az 1 hafta olmak zorundadır.

Beraberinde uyarı puanlarımızı sizi en az ceza ile kurtaracak şekilde düzenledik.
Forum kurallarına uyum sağladığınız taktirde her hangi bir sorun yaşamayacağınızın güvencesini veriyorum.

Aynı zamanda Asistan rütbesine ulaşan her üyenin forum kuralları iyi bir şekilde bildiğini kabul ederek sözlü uyarı olmaksızın uyarı puanı verilmesi kararlaştırılmıştır.

Yanlış forum kategorisine konu açmak= 1 uyarı puanı
Anlamsız ve alakasız ileti göndermek= 1 uyarı puanı
Tamamı kalın harflerle mesaj yazmak= 3 uyarı puanı
Tamamı büyük harflerle mesaj yazmak= 3 uyarı puanı
Daha önce açılmış konuları tekrar açmak= 5 uyarı puanı
Yerli teknoloji sitelerinden link vermek= 10 uyarı puanı
İllegal içerik yayınlamak= 10 uyarı puanı
Huzur bozucu tartışmalar oluşturmak= 10 uyarı puanı
YouTube reklam kuralına uymamak= 15 uyarı puanı
Siyasi propaganda yapmak= 20 uyarı puanı
Özel mesaj yolu ile üyeleri rahatsız etmek= 25 uyarı puanı
Küfür veya hakaret etmek= 25 uyarı puanı
Reklam veya Spam yapmak= 40 uyarı puanı
+18 İçerik yayınlamak (Resim & Video vb.)= 50 uyarı puanı
Multi üyelik kullanmak (İkinci yada daha fazla)= 50 uyarı puanı

12 puan toplayan üyelerimiz 3 gün
25 puan toplayan üyelerimiz 7 gün
35 puan toplayan üyelerimiz 2 hafta
40 puan toplayan üyelerimiz 4 hafta
50 puan toplayan üyelerimiz süresiz uzaklaştırma alacaktır.
adam bilgisayar topluyor diyelim ona ürün linki atmakta sıkıntı olurmu

MustiRG07

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,798
aynen

Son mesajlar