Öneri Forum Hakkında | Görüş - Öneri - Şikayetleriniz

14 Temmuz 2023
278
179
43
Yönetim kadrosu özen ve dikkat ile seçiliyor. Dediğiniz gibi bir durum olamaz. Teşekkür ederiz.
Kafasına göre ceza kesme olayı olmaz. Mesela ben sana ceza versem bütün modlar ve adminler tarafından sana neden ceza verdiğim görülüyor. Ben ceza atacağım adamı benden tecrübelilere ya da adminlere sordum. Yani şuradaki modluğu ego olarak kullanacak kimse yoktur diye düşünüyorum.
Bence bi daha düşünün...

mychar276

Profesör
17 Mayıs 2016
3,013
5
3,158
358
Bence bi daha düşünün...
Ben yıllardır bu forumda yazarım, en ağır eleştirileri de ben yaptım. 1 kere bile ban yemedim yada yasaklanmadım veya modlardan sert bir tehdit alamadım.
Sdn forumun en övecegim tarafı budur.

Bence böyle kısır tartışmalar yerine daha net & spesifik çözüm ve önerilere odaklanmak gerekli. Böyle bir yere varamayız.

Graveworm

Profesör
Moderatör
17 Haziran 2012
1,756
6
798
293
36
Ben yıllardır bu forumda yazarım, en ağır eleştirileri de ben yaptım. 1 kere bile ban yemedim yada yasaklanmadım veya modlardan sert bir tehdit alamadım.
Sdn forumun en övecegim tarafı budur.

Bence böyle kısır tartışmalar yerine daha net & spesifik çözüm ve önerilere odaklanmak gerekli. Böyle bir yere varamayız.

Insanların damarına basarsan uzun bir süre olacağı bellidir. Normal bir birey gibi, seviyeli bir şekilde tartışmayı, fikrini beyan etmeyi becerirsen kimse ne yazdığına karışmaz. Yani dediğine katılıyorum 🤣

mychar276

Profesör
17 Mayıs 2016
3,013
5
3,158
358
Arkadaşlar hepimiz burada bir katma değer oluşsun, bilgi paylaşımı ve beyin fırtınası ile bilgilenelim diye yazıyoruz. Böyle birbirimize yada sağa sola sallamak bize bir arpa boyu yol aldırmaz. (iki taraf içinde geçerli)

ReiS

SDN Admini
Yönetici
Google Çalışanı
26 Mayıs 2015
233
222
43
Sdn forum menfaatine bir durum varsa seve seve dinlerim, ekibime de dinletir istişare ederim fikir alır uygularım. Ama ne kendi ekibime ne de kabahati olmayan benden önceki adminlere, yetkililere laf söyletmem. Son yönetim değişimindeki şeyleri hala düzeltmekle uğraşıyoruz oradaki sorunları zaten kabul ettim ve bunu farkedip işlem uygulayan, yönetimi değiştiren de @Developer bilgisi ile benim. Fakat son kez söylüyorum bu işi zamanında hakkıyla yapan kimsenin hakkını yedirmem isimler ekipler gelir geçer daimi olan Sdn dir kimse burayı ben yarattım benden hariç kimse bi halt bilmiyor tavrıyla yaklaşamaz o konuda netim.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
12 Eylül 2009
13,902
2
17,389
4,958
40
Sdn forum menfaatine bir durum varsa seve seve dinlerim, ekibime de dinletir istişare ederim fikir alır uygularım. Ama ne kendi ekibime ne de kabahati olmayan benden önceki adminlere, yetkililere laf söyletmem. Son yönetim değişimindeki şeyleri hala düzeltmekle uğraşıyoruz oradaki sorunları zaten kabul ettim ve bunu farkedip işlem uygulayan, yönetimi değiştiren de @Developer bilgisi ile benim. Fakat son kez söylüyorum bu işi zamanında hakkıyla yapan kimsenin hakkını yedirmem isimler ekipler gelir geçer daimi olan Sdn dir kimse burayı ben yarattım benden hariç kimse bi halt bilmiyor tavrıyla yaklaşamaz o konuda netim.
Bu konuda zaten kimse haklı ve haksız yere kimseyi eleştirme yetkisi yok. Bende zaten onun için dedim. Bu platform üzerinde kimin bir tek hakkı var ise o hak onun kutsalıdır. Buna sadece bizim saygı duymamız gerekir. SDN için kim hak verdiyse sonuna kadar helal olsun. Benden yana hakkınız bakidir.

Selametle.

mychar276

Profesör
17 Mayıs 2016
3,013
5
3,158
358
Sayın hocam kusura bakmayın ama sizde "forum kötü durumdayken sizi kurtarmaya geldim" tarzında mesajlar atıyorsunuz ama yukarıda etiketlendiğiniz gönderilere dahi cevap vermiyorsunuz. Ben de size bir mesaj attım, özel mesaja dahi cevap vermediniz. SDN Forum'a bu kadar değer verdiğinizi söyledikten sonra sizce bu davranışınız söylemlerinizle çelişmiyor mu?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Böyle dönüyor, sayın kurtarıcımız. Bilginize

1718780442750.png

Son düzenleme:

Yahya Furkan

contravolta
Moderatör
İçerik Ekibi
29 Şubat 2020
3,518
5
3,814
358
Sayın hocam kusura bakmayın ama sizde "forum kötü durumdayken sizi kurtarmaya geldim" tarzında mesajlar atıyorsunuz ama yukarıda etiketlendiğiniz gönderilere dahi cevap vermiyorsunuz. Ben de size bir mesaj attım, özel mesaja dahi cevap vermediniz. SDN Forum'a bu kadar değer verdiğinizi söyledikten sonra sizce bu davranışınız söylemlerinizle çelişmiyor mu?

Böyle dönüyor, sayın kurtarıcımız. Bilginize

Ekli dosyayı görüntüle 191042
2 sayfa öncesinde teknik taraf ile ilgilenildiği yazıldı.

Genel olarak eski ekiple alakalı incelemeler ve diğer kısımlar sürüyor. Öncelikle forum teknik tarafı başta olmak üzere diğer kısımlarla başladık aşama aşama düzenleniyor.
İçerik ve raporlama kısmında ise ekip arkadaşlarımız elinden geleni yapıyor. Özellikle içerikte yeni düzen getirilecek raporlarda da açık rapor yok hepsiyle ilgileniliyor, seri işlem olduysa veya işlem gerekmediğinden direkt kapatıldı ise bildirim gelmeyenler olabilir buna da bakarız. İyi forumlar..

Fakehero

366. Gün
Emektar
5 Aralık 2019
5,452
1
5,501
1,708
35
Son birkaç sayfa yazılanları okudum ve derinlemesine analiz ettim. Bazı önerilerde bulunan arkadaşlara diyeceğim şey şudur. Verdiğiniz önerilerin aynıları veya benzerleri daha önceki adminlerin dönemlerinde de, SDN ofisi ile yapılan toplantılarda veya maillerde iletilmiştir. Bunu bizzat katıldığım toplantılarda kendi aramızda konuştuğumuzu, hatta katılmış olduğum son görüntülü toplantılardan biri olan @tolgacem inde bulunduğu toplantıda dile getirdik. Her toplantıda aktifliği nasıl artırabiliriz hep ele alındı ve herkes demokratik bir ortamda fikrini belirtti. Youtube kanalından yönlendirme yapılması gerektiği hep söylendi lakin ofis tarafında pek uygulanmadı. Eskide yapılan eksiklikler veya hatalar olabilir. Şimdiki yönetim ve admin bu noktalara dikkat ederek, aynı şeyler tekrarlanmayacak şekilde gerekli aksiyonları çoktan aldıklarına eminim ve onlara güvenim tam. Adminin dediği gibi kimse bu forumu sıfırdan kendisi ortaya çıkarmadı. Burada yönetimin ve forum üyelerinin çok fazla emeği var. Her zaman adaletli bir forum dileğiyle.

Forum üyesi olarak bir talebim olacak. Forum kurallarında değişiklik ve güncelleme olduğunda bunun üyelere duyurusu yapılması gerekir. Benim olduğum dönemde yaptığım değişiklikler uygulanmadan önce, forumdaki üyelere duyurusunu konu açarak yapardım. En son 24 Mayısta düzenlenmiş ama kurallarda bir güncelleme göremedim. Hatta 2021'den beri, kurallarda güncelleme olmadığı halde düzenleme tarihinin değiştiğini ara ara gördüm.

Ek olarak forumda bir önceki adminin bastığı reaksiyon puanı ve beğeniler ile birlikte, seçmiş olduğu moderatör ve onların profillerine bastığı reaksiyon puanı ve beğeniler ilk günden dikkatimi çekti. Lakin arkaplanda kanıtlayamayacağım şeyler hakkında birşey diyemezdim. Bu durumda yalan söylediğimi söyleyebilirler ve beni banlayabilirlerdi. Elimde kanıt olmadan sadece iftira attım diyerek yalanlardılar.

Son düzenleme:

Nixc0r

Dekan
Emektar
24 Şubat 2020
6,088
12
16,048
3,258
18
Ek olarak forumda bir önceki adminin bastığı reaksiyon puanı ve beğeniler ile birlikte, seçmiş olduğu moderatör ve onların profillerine bastığı reaksiyon puanı ve beğeniler ilk günden dikkatimi çekti. Lakin arkaplanda kanıtlayamayacağım şeyler hakkında birşey diyemezdim. Bu durumda yalan söylediğimi söyleyebilirler ve beni banlayabilirlerdi. Elimde kanıt olmadan sadece iftira attım diyerek yalanlardılar.
Pek çok üyeden böyle mesajlar geliyor, rahat rahat konuşun. En basitinden gidip mesaj kategorileri kısmına bakabilirsiniz toplam mesaj sayısını öğrenmek için.

Fakehero

366. Gün
Emektar
5 Aralık 2019
5,452
1
5,501
1,708
35
Pek çok üyeden böyle mesajlar geliyor, rahat rahat konuşun. En basitinden gidip mesaj kategorileri kısmına bakabilirsiniz toplam mesaj sayısını öğrenmek için.
O zamanlar konuşmak pek mümkün değildi. Şimdi ise rahatça söyleyebiliriz. Şüpheli görünen birtakım şeyler vardı. Lakin kimsenin elinde de kanıt yoktu. 1000 küsür mesajlı Akita'nın moderatör olması lakin profilinde açtığı konu ve mesaj toplamının bu rakam kadar etmemesi dikkatleri daha çok çekmişti. Bir önceki adminin kendi tayfasını oluşturduğu ve moderatör alımlarında adil davranmadığı açıkça ortadaydı. Arkaplanda neler oldu bilmiyoruz ama bilinen birşey var ki, adil bir yönetim sergilemezsen, buralarda kalamazsın. Nitekim onun için de öyle oldu.

crow88

Dekan
1 Aralık 2010
6,118
1
3,227
1,358
59
1-cok ekipman değişiyor (bu ise forumdaki dengeyi korumakta zorlanmasına sebep oluyor
2-her ekip kendine göre düzen kurmaya çalışıyor (bu gayet normaldir)durmadan ekipte değişince
farklı sorunlar çıkıyor.
3-forumda ilerleme olması için ,kilit noktalardaki kişilerin önerileri dikkate alınması lazım
4-bildiğim kadar ile kendinize ait (bizlerin göremediği ama sizlere acık olan bölüm var)
her hafta düzenli toplantı yapılması önemli (muhtemelen yapılıyordur)
5-forumdaki düzenin sağlanması için,bürodan yetkili eleman (ama devamlı burayla ilgili) kişi istenmeli
6-bürodakiler şunu bilmeliki,forum yaşarsa onlarda yaşar,ne kadar çok üye gelirse,o kadar çok reklam tıklanır
7-bu sayfada sanal zeka bot hergelesine de biraz dizginleyin ,çenesi çok düşük,foruma girdiğimde ,önüme çıkıyor,diğer üyelerin yazıları görülmüyor.
8-şunuda göz önünde bulundurun
foruma gelen 100 kişiden 95 ziyaretçi (göçebe-konar göçer) bilgiyi alıp kaçıyor,bu kişiler sayfaya nasıl kazandırılır ,bu önemli
10-hiyararşi,ast üst yönetimi çok önemlidir,

mychar276

Profesör
17 Mayıs 2016
3,013
5
3,158
358
Bu harici site linkleri için bir ayar ekleyebilir misiniz? Ben kendim gerekli riski alıyorum. Profilimde ilgili ayarı aktif edersem beni bekletmeden linki yönlendirsin. Adamlar 3 -5 laptop atıyor hangisini alayım. Hepsi bildiğimiz market linki. Tek tek tıkla, tek tek yönlendirme sayfasına gitsin tekrar tıkla.

Martin Archimbaud

Profesör
Emektar
13 Ağustos 2019
3,586
3
4,136
358
Bu harici site linkleri için bir ayar ekleyebilir misiniz? Ben kendim gerekli riski alıyorum. Profilimde ilgili ayarı aktif edersem beni bekletmeden linki yönlendirsin. Adamlar 3 -5 laptop atıyor hangisini alayım. Hepsi bildiğimiz market linki. Tek tek tıkla, tek tek yönlendirme sayfasına gitsin tekrar tıkla.
Veya belirli güvenilir sitelerde bu eklenti deaktif olabilir. Mesela "vatanbilgisayar.com" linkinin tehlikeli olmadığını hepimiz biliyoruz. Dünyadaki bütün güvenilir siteleri tek seferde beyaz listeye eklemek mümkün değil fakat, ipin ucundan tutularak başlanıp sürekli yeni siteler eklenebilir. Eklenen sitelerde sürekli duyurulabilir.

mychar276

Profesör
17 Mayıs 2016
3,013
5
3,158
358
Veya belirli güvenilir sitelerde bu eklenti deaktif olabilir. Mesela "vatanbilgisayar.com" linkinin tehlikeli olmadığını hepimiz biliyoruz. Dünyadaki bütün güvenilir siteleri tek seferde beyaz listeye eklemek mümkün değil fakat, ipin ucundan tutularak başlanıp sürekli yeni siteler eklenebilir. Eklenen sitelerde sürekli duyurulabilir.
Belki ama tek tek onu kimse ayarlamak uğraşmaz. Profil de bir tane tik koyacaklar
"Harici site linklerinde uyarı verme. (Harici site linkinin riskini kabul etmiş olursunuz!) "

Varsayılan olarak ta kapalı gelir. Mis gibi. Link tıklamaya korkar oldum vallaha. Aman tıklayacaz da yönlendirecek te falan da filan da.

Son düzenleme:

mychar276

Profesör
17 Mayıs 2016
3,013
5
3,158
358
Yeni mesajlar kısmına basınca sitedeki haberler yüzünden ana forum konuları çok aşağıda kalıyor. Buna bir çözüm üretemez misiniz? Biraz dengelenebilirse bu forumda aktif olmayı planlıyorum.
Bu konu beni de çok rahatsız ediyor. Daha fazla tuşuna basınca devamlı haberler listeleniyor.

1719127198661.png

1719127226110.png

Martin Archimbaud

Profesör
Emektar
13 Ağustos 2019
3,586
3
4,136
358
Yeni mesajlar kısmına basınca sitedeki haberler yüzünden ana forum konuları çok aşağıda kalıyor. Buna bir çözüm üretemez misiniz? Biraz dengelenebilirse bu forumda aktif olmayı planlıyorum.
Bu konu beni de çok rahatsız ediyor. Daha fazla tuşuna basınca devamlı haberler listeleniyor.

Ekli dosyayı görüntüle 191142

Ekli dosyayı görüntüle 191143
SDNRobot'u yok sayınca gidiyor haberler. Ana sayfayı bayağı ferahlatıyor.

Graveworm

Profesör
Moderatör
17 Haziran 2012
1,756
6
798
293
36
Değerli üyelerimiz,
SDN Haberleri artık Yeni Mesajlar alanında olmayacaktır. Bir süre bu şekilde test edilecektir, sağ widget alanından takip edebilirsiniz.

Mobilde pek gözükmüyor zaten onlar ama pc den bakınca sağ tarafta gözümüze gözümüze giriyordu. Bir de "cevaplanmamış konular" bölümüne bakayım derken, normal kullanıcıların attığı mesajları bulana kadar 1-2 sayfa gidiyordum valla. Güzel olmuş. Bir sıkıntım çözüldü, darısı diğerine. Ellerinize sağlık 🤭