Öneri Forum Hakkında | Görüş - Öneri - Şikayetleriniz

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
16,118
Ekran Görüntüsü 2021-12-11 23-47-45.png

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
"Güvenlik" başlığı "Gizlilik ve Güvenlik" olarak değiştirilsin. Bu başlık altında anonimlik hakkındaki sorularımızı ve yorumlarımızı da yazabilelim. Hak verirsiniz ki anonim olmamak, güvende olmadığımız anlamına gelmeyebilir.
+1 ve ek olarak:

Gizliliği korumak için kullanılan teknoloji ve hizmetleri, şifreleme ürünlerini tartışmak için ayrı bir kategori -mesela gizlilik veya kişisel gizlilik yazılımları-

Program izolasyonunu, sanal sistemler ve test araçlarını tartışmak için ayrı kategori -mesela korumalı alan ve sanallaştırma-

Veri kurtarma ve disk yönetimi araçlarını tartışmak için -yedekleme, imaj alma ve disk yönetimi-

gibi kategorileri forumumuzda görmek güzel olurdu.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,927
+1 ve ek olarak:

Gizliliği korumak için kullanılan teknoloji ve hizmetleri, şifreleme ürünlerini tartışmak için ayrı bir kategori -mesela gizlilik veya kişisel gizlilik yazılımları-

Program izolasyonunu, sanal sistemler ve test araçlarını tartışmak için ayrı kategori -mesela korumalı alan ve sanallaştırma-

Veri kurtarma ve disk yönetimi araçlarını tartışmak için -yedekleme, imaj alma ve disk yönetimi-

@Jarvisit

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
+1 ve ek olarak:

İlk başlık güvenlik yazılımları bölümünde değerlendirilebilir, diğer ikisi için gerekli kategorizasyonu yapacağım. Teşekkür ederim.

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Konu başlıkları açarken anahtar kelimelere dikkat edersek iyi olur diye düşünüyorum. Aynı şekilde konu içeriğinde de anahtar kelimeler olmalı ki internette aratildigi zaman öne cikabilelim

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,627
Konu açarken başlığa acil gibi şeyler yazılırsa direkt konu açma butonu devre dışı olsa mantıklı olmaz mı aslında? Kenarda falan uyarı çıkar başlığa acil gibi kelimelerin yazılmasının yasak olmasıyla ilgili.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Konu açarken başlığa acil gibi şeyler yazılırsa direkt konu açma butonu devre dışı olsa mantıklı olmaz mı aslında? Kenarda falan uyarı çıkar başlığa acil gibi kelimelerin yazılmasının yasak olmasıyla ilgili.
Bunu araştıracağım, çok mantıklı. :)

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Söz konusu kısıtlamanın ne kadar süre ile verildiği bilgisinin muhattab kullanıcı ile paylaşılması gerektiğini düşünüyorum, bunu bilmek üyenin hakkıdır. Selamlar.
Herhangi bir kısıtlama yok, rol verilmemiş, ben şimdi verdim. @ConfickerBelasi şimdi yazabilirsin. İyi forumlar.

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Bir konu açtıktan sonra belli bir süre konunun kategorisini degistirebilsek iyi olur fark edersek ve kategoriyi degistirirsek uyarı almayız ama fark etmezsek uyarı alırız

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Son günlerde Gündem (Dünya/Türkiye) bölümünü günlük dolar konuları meşgul ediyor. Ek olarak eski konular da hortlatılıyor. Öneri 1) Günlük veriler için tek bir konu başlatılabilir veya öneri 2) Ayrı bir kategori açılabilir. Öyle ki: Yabancı para birimleri ve parasal yatırım araçları (Altın, Dolar, Euro vs)
kapsayan bir kapsamlı bir kategori.
Her gün konu açılıyorsa konu başlıklarına tarih atma kuralı getirilebilir. Bu, konuların takibi ve ayırt edicilik açısından güzel olabilir. Siyaset yasak olduğu hatırlatması kategori içinde ayrıca yapılabilir.

Artık hangi fikir kafanıza yatarsa, forum daha derli toplu olur, bence. Selamlar.

Bir konu açtıktan sonra belli bir süre konunun kategorisini degistirebilsek iyi olur fark edersek ve kategoriyi degistirirsek uyarı almayız ama fark etmezsek uyarı alırız
Yanlış kategoriye konu açmak sürekli tekrarlanan bir olay değil, mesela bir mesajı düzenleme isteği gibi değil. Aslında kendi konumuzu kendimiz de raporlayabiliriz. Abartılmaması kaydıyla [Raporla] butonunu amacına uygun olarak kullanabiliriz. Doğru bir şekilde kullanıldığında bu işlemden üyelere uyarı veya ceza verileceğini sanmıyorum.

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Son günlerde Gündem (Dünya/Türkiye) bölümünü günlük dolar konuları meşgul ediyor. Ek olarak eski konular da hortlatılıyor. Öneri 1) Günlük veriler için tek bir konu başlatılabilir veya öneri 2) Ayrı bir kategori açılabilir. Öyle ki: Yabancı para birimleri ve parasal yatırım araçları (Altın, Dolar, Euro vs)
kapsayan bir kapsamlı bir kategori.
Her gün konu açılıyorsa konu başlıklarına tarih atma kuralı getirilebilir. Bu, konuların takibi ve ayırt edicilik açısından güzel olabilir. Siyaset yasak olduğu hatırlatması kategori içinde ayrıca yapılabilir.

Artık hangi fikir kafanıza yatarsa, forum daha derli toplu olur, bence. Selamlar.

Yanlış kategoriye konu açmak sürekli tekrarlanan bir olay değil, mesela bir mesajı düzenleme isteği gibi değil. Aslında kendi konumuzu kendimiz de raporlayabiliriz. Abartılmaması kaydıyla [Raporla] butonunu amacına uygun olarak kullanabiliriz. Doğru bir şekilde kullanıldığında bu işlemden üyelere uyarı veya ceza verileceğini sanmıyorum.
Hocam zaten kendi konumu raporladigim için yazmıştım

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Forumumuza ait tapatalk eklentisi aylardan beri stabil çalışmıyor. Bir el atabilirsek güzel olur.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Sağ üstteki SDN Son haberler bölümü güncellenmiyor. Tapatalk problemini bir kez daha yazalım beraberinde.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
29
Forumun tasarımı hoşuma gidiyor.

Konuyu yükselt herkese açık olsa daha güzel olurdu.

Şikayetim şu anlık yok.

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,627
Yeni üyelik açan bir kişi forumda konu açmadan önce kurallar sayfasında en az 5 dakika bulunması zorunlu olsa çok güzel olurdu. 5 dakika az bile.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca bu konu gibi belli başlı sabit konular anasayfaya sabitlenebilir. Tasarım açısından pek bir fikrim yok ama en azından sadece bu konu bile sabitlenebilir. Çünkü önemli bir konu ve ben buraya bir şey yazmak istediğimde 5 dakika forumda link aramak zorunda kalıyorum.