Formula'da Tarihi Ceza

RuNaL

Dekan
Onursal Üye
Casusluk davasında karar belirlendi! McLaren'e tarihi ceza! FIA Yönetim kurulu McLaren'i sportif ahlaksız ile suçlayarak, Ferrari'nin gizli bilgilerini çalmaktan dolayı cezalandırdı. FIA McLaren Mercedes'in markalar klasmanındaki puanlarını sildi. 2007'de markalar klasmanından ihraç etti ve 100 milyon dolarlık bir ceza verdi.

Bu ceza motorsporları tarihinin en büyük cezası! McLaren Mercedes pilotları Fernando Alonso ve Lewis Hamilton'un ise sürücüler klasmanında mücadelelerinin devamına karar verildi. Öte yandan FIA McLaren Mercedes'in 2008 yılında mücadele edeceği arabanın önce kendi denetimlerinden geçeceğini bildirdi.

http://www.sporx.com/detail.php?Type=19&kategori=55&go=79727
 

m1903

Profesör
of be runal benden tam 1 dk önce açtın konuyu :( artık chimera silersin birini (ehu bide aceleden yanlış yere açmışım :$ )
 

regedit

Profesör
:) :D :}
çok ii oldu

Mclaren'e kesilen ceza tamamda alonso ve lewis neden ceza almadı anlamadım, tüm pitstop ları ferrari ye göre yapmışlar, ama olsun hem ingiliz olmanın hemde abartılmanın zevkini süren lewis in havasını rosberg ve kovalainen alacak!
 

AtakaN

Doçent
haksızlık ceza buyuk gosterılsede pılotların puanlarının sılınmemesı fıanın tarfsız olmadıgını gosterıyor. adam ferrarının belegelrıyle kendı arabasını stratejısını belırlıyor bu bılgılerın calındıgı ıcın once suclu bulunuyor ceza verılmıyor . sonra gelen baskılar uzerıne 100 mılyon doalr ve takımlar sampıyonasından ıhrac kararı alınıyor ama yıende pılotların puanları sılınmıyor . FIA nın tarafsızlıgı bıtmıstır.
 

regedit

Profesör
fia bunları hep yapıyor, schumi nin monaco da aracının stop etmesi sonrası, hersene sezon sonu yapılan basın açıklamalarında f1e gölge düşmesin diye karar aldıklarını, videolarda schumacher'in hiçbir pilotun geçişini engellemediğini söylemişlerdi. bu sene yarışlar bittikten sonra fia bakalım hangi açıklamaları yapacak.
 

regedit

Profesör
sıralama turlarında ferrari farkıkoydu :}
ama bu cnntürk spikerlerinin dilini arı soksun :mad:
bu kadar taraflı sunum olmaz, sayısız eposta, telefon görüşmesi, hertürlü bilgiyi çalma var ortada bide bi yarış değil srekli olan bişey, takımdaki herkesin bu naneyi yemesi, sonunda serhan acar'ın ağır ceza demesi beni çıldırtıyo. kablo luda yok mecbur cnntürk ten seyrediyoruz %(
 

Cem

Profesör
her iki güncel bilgi için teşekkürler,
Pilotların puanlarının silinmeyecek olmasına sevindim.
heyecan devam edecek hiç değilse bir nebze
 
Üst