Format sonrası performans düşüşü

Bu konuyu okuyanlar

Selamünaleyküm bilgisayarıma format attım ve formattan sonra eskisi gibi çalışmıyordu Yani bir performans düşüklüğü yaşadım nasıl çözebilirim?

Driver güncellenmediğindendir.
Veya temiz kurulum yapmamışsındır. (Diski silip yeniden oluşturmak)
Yerel diskte windows.old varsa temiz kurulum değil sistem üstüne sistem yazmışsındır
Bana bunu sormuştu Aslında o klasör eklensinmi gibi bir şey sormuştu ben de Evet demistim daha önce çok fazla format atmadım bir kere atmıştım onu zaten internetten bakarak görmüştüm
Mesaj otomatik birleştirildi:

Driver güncellenmediğindendir.
Veya temiz kurulum yapmamışsındır. (Diski silip yeniden oluşturmak)
Yerel diskte windows.old varsa temiz kurulum değil sistem üstüne sistem yazmışsındır
Temiz bir kurulum yapmam için hangi programlar indirmem lazım

İsimyok0808

Profesör
Format derken sıfırlamaktan mı bahsediyorsun ? Yoksa USB yoluyla temiz kurulumdan mı ? Eğer sıfırladıysan olabilir. Sıfırlama sistemi dandik. USB yoluyla temiz kurulum yapamayı deneyin. Eğer yaptıysanız driverları son sürüme güncellleyin.

Uchiha Sasuke

Profesör
Bana bunu sormuştu Aslında o klasör eklensinmi gibi bir şey sormuştu ben de Evet demistim daha önce çok fazla format atmadım bir kere atmıştım onu zaten internetten bakarak görmüştüm

Temiz bir kurulum yapmam için hangi programlar indirmem lazım
Temiz kurulum usb bellekle yapılır.
Eğer windows 10 kuracaksan Disk görüntüsü .iso (20H2) araç yardımıyla usb belleğe yazdırabilirsin.
Farklı bir sürüm kullanmak istiyorsan rufus veya benzeri bir programla iso yu yazdırıp o şekilde format atman gerekecek

kürşatbeyy

Öğrenci
Format derken sıfırlamaktan mı bahsediyorsun ? Yoksa USB yoluyla temiz kurulumdan mı ? Eğer sıfırladıysan olabilir. Sıfırlama sistemi dandik. USB yoluyla temiz kurulum yapamayı deneyin. Eğer yaptıysanız driverları son sürüme güncellleyin.
Hocam ben usbyle format attıktan sonra yazılım mağduru olabilirsiniz diye arada bildirim çıkarmaya başladı (win7)
Garip yanı ise son formatta da orijinal cd kullanılmamıştı niye böyle diyor şimdi

Sürekli zaten mahallemizde elektrik kesintisi yaşadığı için sürekli Bilgisayarım kapanıyordu ve bunu iltihaptan araştırdım da gerçekten zararlı bir şey olduğunu öğrendim ve bu yani Haftada 7 kez olunca gerçekten de kötü bir şey oluyor Ve bunu nasıl çözebilirim zaten elimdeki Hard diskin yani ssd'nin bozulmasını Gerçekten istemiyorum param yok

Uchiha Sasuke

Profesör
Zaten usb bellek ile formatlama yaptım Windows'un kendi kendi sitesinden aracı ile yaptım bunu
1.jpg

Bu adımda sistemin kurulu olduğu diski, msr, kurtarma disklerini silip oluşan Ayrılmamış alana Yeni tuşuna basıp öyle mi devam ettiniz ? yoksa direk ileri diyerek geçtiyseniz sistemin üzerine sistem yazılmıştır.

Sanırım formatı düzgün atmışsın. Sorun driver güncellememende olabilir

İsimyok0808

Profesör
Sürekli zaten mahallemizde elektrik kesintisi yaşadığı için sürekli Bilgisayarım kapanıyordu ve bunu iltihaptan araştırdım da gerçekten zararlı bir şey olduğunu öğrendim ve bu yani Haftada 7 kez olunca gerçekten de kötü bir şey oluyor Ve bunu nasıl çözebilirim zaten elimdeki Hard diskin yani ssd'nin bozulmasını Gerçekten istemiyorum param yok
Crystaldiskinfo ile sağlığına bakabilirsin.

Dostum driverları son sürüme güncellediğine emin misin ? Kontrol etmeni öneririm.
sadece internet ve İntel HD Graphics kendi driverını yükledim Peki sağlıklı bir Driver güncelleme nasıl yapabilirim

Crystaldiskinfo ile sağlığına bakabilirsin.
Bazı programlar indirdim hard disk kimin kendi sağlığına baktım Gayette hepsi yeşil çıktı Ben de dedim ki zaten o zaman bir sıkıntı yok dedim

ByEmil

Asistan
büyük ihtimalle doğru şekilde format atmamışsındır veya kurduğun windows sürümüylede alakadar ola bilir 64bit windowsa 32bit kurmak gibi eğer bilgisayarın ramı 3gb üstüyse ve 32 bit kurduysan sadece 1gb ram kullanır ve bilgisayarın çok büyük performans kayb eder peki nasıl anlarsın ramın tamamını kullanmadığını bilgisayara sağ tıkla ve özelliklerde ramın belirtildiği yerin önünde kullanılabilir (ram) gibi bişeyler yazıyosa yanlış sistem kurmuşşundur veya yukarda belirttikleri gibi sistem üzerine sistem kurmuşsundur ve driverlarını güncel sürümünü indirmeyi dene

margarin

Doçent
büyük ihtimalle doğru şekilde format atmamışsındır veya kurduğun windows sürümüylede alakadar ola bilir 64bit windowsa 32bit kurmak gibi eğer bilgisayarın ramı 3gb üstüyse ve 32 bit kurduysan sadece 1gb ram kullanır ve bilgisayarın çok büyük performans kayb eder peki nasıl anlarsın ramın tamamını kullanmadığını bilgisayara sağ tıkla ve özelliklerde ramın belirtildiği yerin önünde kullanılabilir (ram) gibi bişeyler yazıyosa yanlış sistem kurmuşşundur veya yukarda belirttikleri gibi sistem üzerine sistem kurmuşsundur ve driverlarını güncel sürümünü indirmeyi dene
Tabii ki de x64 kurması daha iyi olur fakat x86'nın 1 GB kullandığını nereden duydun?

Neyse daha fazla uğraşmayacağım. Arkadaşın konusunu baltalamayalım, istiyorsan özelden yazabilirsin.

Son düzenleme:
64 bit kurdum

SDN Son Haberler

Son mesajlar