Format flashina exe dosyası atmak.

Bu konuyu okuyanlar

ByMoToRisT

Asistan
Reaksiyon puanı
181
Formst flashina yüklemek istediğimiz programların exe dosyalarını ve istediğimiz driverlarin dosyalarını atsak, Windows kurulurken onlar da otomatik kurulur mu? Deneyen var mı?

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,967
Formst flashina yüklemek istediğimiz programların exe dosyalarını ve istediğimiz driverlarin dosyalarını atsak, Windows kurulurken onlar da otomatik kurulur mu? Deneyen var mı?
Ne alaka mantıksız mantıksız düşünceler?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cevap hayır kısaca.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
İmaj dosyasına entegre edebilirsin. Çok önceden ben de Windows 8 için uğraşmıştım ama bunun üzerinden epeyce bir zaman geçti; biraz meşakkatli bir iş.

Deployment Tool tarzı bazı araçlarla kurulumları konfigüre eden bat dosyası oluşturan işlem de yapılabilir.

Tüm gerekli sürücü ve işletim sistemi güncellemelerini yapıp, ihtiyaç duyduğun programları yükleyip komple bir sistem görüntüsü ya da yedeği alıp ihtiyaç halinde bu görüntüyü/yedeği geri yükleme yapmak daha iyi bir seçim, bence.

Son düzenleme:

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,967
NLITE ile yapılıyor. Aslında ben direkt sürükle bırak olarak anladım ondan saçma dedim.

ByMoToRisT

Asistan
Reaksiyon puanı
181
Yapabilirsin. Çok önceden ben de Windows 8 için uğraşmıştım ama bunun üzerinden epeyce bir zaman geçti; biraz meşakkatli bir iş.

Tüm gerekli sürücü ve işletim sistemi güncellemelerini yapıp, ihtiyaç duyduğun programları yükleyip komple bir sistem görüntüsü ya da yedeği alıp ihtiyaç halinde bu görüntüyü/yedeği geri yükleme yapmak daha iyi bir seçim, bence.
Denemekten zarar gelmez diyip denemek istiyorum ama zamanım yok. :)
Bilgi için teşekkürler.