Format Attım Hala Virüs Var

Bu konuyu okuyanlar

GetBack123

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Daha yeni format atmama rağmen bilgisayarda malwarebytes programında virüs tespit ediyor bilgisayara lol,discord,chrome vs harici birşey yüklememe rağmen her gün aratıp virüsleri sil dememe rağmen bu virüs ortaya çıkıyor sebebini bilen var mı fps i ciddi oranda etkiliyor

Ekli dosyalar

• sddssdds.png
    sddssdds.png
    53 KB · Görüntüleme: 413

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
2 veya daha fazla HDD/SDD'ye sahipsen o disklere de reset at
Mesaj otomatik birleştirildi:

yada o dosyaları sil

GetBack123

Asistan
Reaksiyon puanı
17

yada o dosyaları sil
Dosyaları sildim uygulamayı kaldırdım ancak sorun devam ediyor.Sanırım ssd almam gerek

yada o dosyaları sil

Önerdiğiniz 120gb ssd var mı bütçeden dolayı

Ekli dosyalar

• 123122123.png
    123122123.png
    310.7 KB · Görüntüleme: 426

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
eskiden bilgisayara format sonrası Fdisk/mbr yapılırdı ,fat32 de bazı virüsler bu kısıma yerleşebiliyor.
kurmuş olduğunuz programlara da dikkat edin.
Format için kullandığın programlarda virüslü olma ihtimali var mı,ben her olasılığı görmeni istiyorum,ummadığın programda,en güvendiğinde virüs varsa başka hdd,ssd alman farketmez.

TheNightMare.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Malwarebytes Programı her zaman virüs buluyor.

Daha geçen gün Kaspersky'nin virüs bulamadığı PC'de, Malwarebytes Programı virüs buldu. Ve virüsleri Karantinaya alıp, Sildiğimde, System 32'nin içindeki dosyalara zarar geldiğini gördüm. Aygıt yöneticisi bile açılmıyordu. Yani anlatmak istediğim Malwarebytes Programı sürekli Virüs olmasa bile Virüs var diyip. Sistem dosyalarına zarar veriyor. Dolayısıyla, Sisteminizde virüs olduğunu sanmıyorum.

Kaspersky ile taratıp sonucu yazın.

Son düzenleme:

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Farklı bir virüs koruma programı ile deneyin.
Yanlış alarm olabilir. Format sonrası kalacak bir virüs geliştirmek zor.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,972
Eset antivirüs dene.

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
bakın şunu yazın derler ya
ben evime çamaşır makinası aldığımda 16 yıl kullandım,kireç çözücü kalgon falan kullanmadım,gün geldi açmak zorunda kaldım,kazan daha dün aldığım gibi cam gibi tertemizdi,borularda dahi kireç yoktu.
Gelelim virüslere,sizce adamlar virüs programlarını satması lazım,düşman olmazsa silahı kim ne yapsın,;)
danışıklı dövüş,sen virüsü üret,ben program satayım.
yesinlerrr

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,972
bakın şunu yazın derler ya
ben evime çamaşır makinası aldığımda 16 yıl kullandım,kireç çözücü kalgon falan kullanmadım,gün geldi açmak zorunda kaldım,kazan daha dün aldığım gibi cam gibi tertemizdi,borularda dahi kireç yoktu.
Gelelim virüslere,sizce adamlar virüs programlarını satması lazım,düşman olmazsa silahı kim ne yapsın,;)
danışıklı dövüş,sen virüsü üret,ben program satayım.
yesinlerrr
Dünya sağlık örgütü gibi. Hastalık çıkarıp sonrada İlaç üretip satıyorlar gibi söz oldu bu.

O zaman İnsanlar İlaç almasın? :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
Dünya sağlık örgütü gibi. Hastalık çıkarıp sonrada İlaç üretip satıyorlar gibi söz oldu bu.

O zaman İnsanlar İlaç almasın? :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
aynen öyle,kaldır ayağını fazla ppassstırrrma,Rahmetli Kemal Sunalın ceketi gibi olacak bak sonra :)

APT-GET

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Programı daha çok kullan diye bişey uydurdurmuşlar. Boşuna resetledin cihazı.
bi adam şöyle demişti:
dünyaın her yerinde politikacılar aynıdır, bir köprü vaadederler ama ortada nehir bile yoktur.
iyi forumlar

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Formatı USB ilemi açtın yoksa Windows ayarlarında bu bilgisayarı sıfırla butonunamı basarak? Ayrıca format sonrası hemen antivirüsü yükleyip taratabilirsin böylece indirdiğin programlardan gelip gelmediğinide bilmiş oluruz.

micheal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Live CD ile tarat bitdefender USB ile boot edip

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Merhaba;

(Malwarebytes) Type kısmında:
Potentially Unwanted Program (Potansiyel olarak istenmeyen bir program) dışında farklı bir zararlı türü tespit edilmiş mi? Yoksa hepsi aynı tür zararlı mı?

Web tarayısında problem yaşıyor musun peki? Tarayıcın bir şekilde ele geçirilmiş gibi duruyor. Web tarayıcına yüklü bir takım uzantılar olabilir, tarayıcı üzerinden yaptığın aramalarda yönlendirmeler olabilir.

Yüklediğin ISO medyası orijinal olmayabilir.
Bilgisayarına bağladığın harici HDD/USB/DVD depolama birimlerinde virüs olabilir.
Sonradan yüklediğin oyun/uygulama/program kaynaklı olabilir.(Genellikle free sürüm programlar tarayıcıya bir takım düzenlemeler yapabilir/istenmeyen/bilgin dışında programlar kurabilir.)

GetBack123

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Formatı USB ilemi açtın yoksa Windows ayarlarında bu bilgisayarı sıfırla butonunamı basarak? Ayrıca format sonrası hemen antivirüsü yükleyip taratabilirsin böylece indirdiğin programlardan gelip gelmediğinide bilmiş oluruz.
Usb ile kurulum yaptım tabi windows şuan orjinal değil

Farklı bir virüs koruma programı ile deneyin.
Yanlış alarm olabilir. Format sonrası kalacak bir virüs geliştirmek zor.
Bilmiyorum artık kaspersky da bir virüs tespit etmedi ama hala disk sorunum devam ediyor

Malwarebytes Programı her zaman virüs buluyor.

Daha geçen gün Kaspersky'nin virüs bulamadığı PC'de, Malwarebytes Programı virüs buldu. Ve virüsleri Karantinaya alıp, Sildiğimde, System 32'nin içindeki dosyalara zarar geldiğini gördüm. Aygıt yöneticisi bile açılmıyordu. Yani anlatmak istediğim Malwarebytes Programı sürekli Virüs olmasa bile Virüs var diyip. Sistem dosyalarına zarar veriyor. Dolayısıyla, Sisteminizde virüs olduğunu sanmıyorum.

Kaspersky ile taratıp sonucu yazın.
Evet kaspersky da sorun bulmadı malwari kaldırdım ancak hala disk sorunum devam ediyor format atsam bile düzelecegını sanmıyorum tek çare ssd gibi görüyorum

eskiden bilgisayara format sonrası Fdisk/mbr yapılırdı ,fat32 de bazı virüsler bu kısıma yerleşebiliyor.
kurmuş olduğunuz programlara da dikkat edin.
Format için kullandığın programlarda virüslü olma ihtimali var mı,ben her olasılığı görmeni istiyorum,ummadığın programda,en güvendiğinde virüs varsa başka hdd,ssd alman farketmez.
Sanmııyorum temel uygulamar sadece, disk kullanımım %100 de oluyor sorun burada

Merhaba;

(Malwarebytes) Type kısmında:
Potentially Unwanted Program (Potansiyel olarak istenmeyen bir program) dışında farklı bir zararlı türü tespit edilmiş mi? Yoksa hepsi aynı tür zararlı mı?

Web tarayısında problem yaşıyor musun peki? Tarayıcın bir şekilde ele geçirilmiş gibi duruyor. Web tarayıcına yüklü bir takım uzantılar olabilir, tarayıcı üzerinden yaptığın aramalarda yönlendirmeler olabilir.

Yüklediğin ISO medyası orijinal olmayabilir.
Bilgisayarına bağladığın harici HDD/USB/DVD depolama birimlerinde virüs olabilir.
Sonradan yüklediğin oyun/uygulama/program kaynaklı olabilir.(Genellikle free sürüm programlar tarayıcıya bir takım düzenlemeler yapabilir/istenmeyen/bilgin dışında programlar kurabilir.)
Web tarayıcımda sorun şöyle var %100 disk kullanımı sorunu da çekiyorum virüsten kaynaklı olduğunu düşündüm ancak değil windows orjinal değil usb ile kurulum yaptım malum evden çıkamadığım için bilgisayarcıya götürmedim

Son düzenleme:

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Muhtemelen çalıştırdığın veya yüklediğin bir programdan kaynaklı gibi. Herneyse tıkladığın anda yayılıyor PC' ye. Yedeklerini aldığın diski iyi bir antivirüsle tarat.

denizzined

Asistan
Reaksiyon puanı
142
Kullandığınız programlardan birinde crack var ise o virüslü olabilir, virüs programı onu virüslü olarak görüyor olabilir, farklı bir virüs programı da deneyebilirsiniz, mesala Eset Nod 32 yaklaşlık 10 yıldır kullanıyorum gayet başarılı

TheNightMare.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Yüklemiş olduğunuz, İşletim sistemi Orjinal değilse de bu sorun olabilir. Microsoft'un Kendi web sitesinden Windows 10 indirip temiz kurulum yapmak en sağlıklısı.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
temel uygulamar sadece, disk kullanımım %100 de oluyor

Web tarayıcımda sorun şöyle var %100 disk kullanımı sorunu da çekiyorum virüsten kaynaklı olduğunu düşündüm ancak değil windows orjinal değil usb ile kurulum yaptım malum evden çıkamadığım için bilgisayarcıya götürmedim
Disk kullanımı hiç normal değil.
Windows'u kendin de indirip yükleyebilirsin. YouTube vb. video barındırma sitelerinde çok sayıda anlatım var, zor bir işlem değil. Takıldığın bir yer olursa, ilgili bölüme konu açabilirsin.