Format atamıyorum hiçbir şekilde

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nihatsagiroglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
biosum cmos 1984-2010 fakat hiçbir türlü format atamıyorum flaştan youtube da olsun google da olsun araştırdım hiçbirşey bulamadım yardımcı olursanız gerçekten sevinirim bu cmos sürümü bi tuhaf flaşı görmüyor fakat bilgisayarcıya götürdüğümde o sorunsuz şekilde atabiliyor ben yanlış birşeymi yapıyorum format atmakta bana yardımcı olurmusunuz format atmayı biliyorum ama bu anlamadığım bi şekilde flaşı görmüyor seçtiğim halde, normal windows açılıyor
bilgisayar windows 8.1 32 bit ram yükselttim windows 10 64 bit yapıcaktım
resimi internetten buldum fakat bioslar aynı yardımcı olurmusunuz lütfen..

Ekli dosyalar

• IMG_20201216_214444.jpg
    IMG_20201216_214444.jpg
    116.7 KB · Görüntüleme: 115

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
biosum cmos 1984-2010 fakat hiçbir türlü format atamıyorum flaştan youtube da olsun google da olsun araştırdım hiçbirşey bulamadım yardımcı olursanız gerçekten sevinirim bu cmos sürümü bi tuhaf flaşı görmüyor fakat bilgisayarcıya götürdüğümde o sorunsuz şekilde atabiliyor ben yanlış birşeymi yapıyorum format atmakta bana yardımcı olurmusunuz format atmayı biliyorum ama bu anlamadığım bi şekilde flaşı görmüyor seçtiğim halde, normal windows açılıyor
Eğer BIOS ekranında USB görmenize rağmen Boot edemiyorsanız büyük ihtimal ile ISO dosyasını düzgün yazdırmamışsınızdır,yazdırma ayarlarınızı kontrol edip tekrar denemenizi tavsiye ederim.

nihatsagiroglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Eğer BIOS ekranında USB görmenize rağmen Boot edemiyorsanız büyük ihtimal ile ISO dosyasını düzgün yazdırmamışsınızdır,yazdırma ayarlarınızı kontrol edip tekrar denemenizi tavsiye ederim.
birçok ISO indirdim win 7 8 10 hala flaşı seçtiğim halde boot etmiyor normal windows açılıyo 2 tane giriş yeri var önde ikisindede denedim olmadı ben şey yaptım ıso yu indirdim içindeki dosyaları direk sürükleyip flaşa attım ben önceden hep öyle format atardım windows kurardım ondanmı oluyor yoksa direk attığım içinmi görmüyor ıso dosyasını yazdırmam şartmı

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
birçok ISO indirdim win 7 8 10 hala flaşı seçtiğim halde boot etmiyor normal windows açılıyo 2 tane giriş yeri var önde ikisindede denedim olmadı ben şey yaptım ıso yu indirdim içindeki dosyaları direk sürükleyip flaşa attım ben önceden hep öyle format atardım windows kurardım ondanmı oluyor yoksa direk attığım içinmi görmüyor ıso dosyasını
Cihazınız UEFI destekliyorsa Rufus'tan GPT Legacy destekliyorsa MBR'yi seçiniz,hallolur diye düşünüyorum.

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
birçok ISO indirdim win 7 8 10 hala flaşı seçtiğim halde boot etmiyor normal windows açılıyo 2 tane giriş yeri var önde ikisindede denedim olmadı ben şey yaptım ıso yu indirdim içindeki dosyaları direk sürükleyip flaşa attım ben önceden hep öyle format atardım windows kurardım ondanmı oluyor yoksa direk attığım içinmi görmüyor ıso dosyasını yazdırmam şartmı
Rufus gibi programlarla yazılıyor diye biliyorum.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
ISO dosyasını yazdırmanız gerekir diye düşünüyorum.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Yazdırmanız şart diye biliyorum. Önyükleme seçeneklerini açınca Boot menu den usb yi seçip art arda entere bastınız değil mi?

nihatsagiroglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Yazdırmanız şart diye biliyorum. Önyükleme seçeneklerini açınca Boot menu den usb yi seçip art arda entere bastınız değil mi?
burdan usb yazanların hepsini denedim olmadı
fakat daha yazdırmadım iso dosyasını yazdırıp denicem de burdan hangisine basmam lazım usb fdd mi usb hdd mi ?
birde ard arda enter basmayı denemedim bilgisayar kendisi direk windows açıyor zaten

Ekli dosyalar

• resim_2021-01-21_173414.png
    resim_2021-01-21_173414.png
    324.8 KB · Görüntüleme: 123

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
burdan usb yazanların hepsini denedim olmadı
fakat daha yazdırmadım iso dosyasını yazdırıp denicem de burdan hangisine basmam lazım usb fdd mi usb hdd mi
USB lerden birine basınca art arda birkaç kere entere basın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve önce bilgisayar açıldığında usb yi tanıdığından emin olun yeniden başlatırken boot menuden usbyi seçip entere basın birkaç kere.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
USB lerden birine basınca art arda birkaç kere entere basın.

Ve önce bilgisayar açıldığında usb yi tanıdığından emin olun yeniden başlatırken boot menuden usbyi seçip entere basın birkaç kere.
Eğer bu aşamalarda bir sıkıntı çıkarsa EasyBCD yazılımı sayesinde de USB bellek için boot işlemi yapılabiliyor,ayrıca konu sahibinin USB belleğe ISO dosyasını Rufus programı üzerinden yazdırmasını tavsiye ederim.

nihatsagiroglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Eğer bu aşamalarda bir sıkıntı çıkarsa EasyBCD yazılımı sayesinde de USB bellek için boot işlemi yapılabiliyor,ayrıca konu sahibinin USB belleğe ISO dosyasını Rufus programı üzerinden yazdırmasını tavsiye ederim.
şimdi denicem rufus programından yazdırıp bilgi veririm teşekkür ederim hepinize gerçekten..

Kağan16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
32 bit olan Windows 8.1 çalışıyorsa 64 bit Windows 10 çalışmayacaktır haberiniz olsun. USB'yi formatlayıp rufustan yazdırmayı deneyin büyük ihtimalle işe yarar

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
iso nun içindeki dosyaları atmıştım direk eskiden öyle format attığımdan alışkanlık olmuş
öyle olmaz ki galiba hiç format atmadınız veya yanliş hatirliyirsunuz o bahsettiğiniz şey sadece cd de oluyor diye biliyorum belki önceden cd kullanıyoraunuzdur

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
İsoyu yeniden yazdırın.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Eğer 32 bitlik bir işletim sistemi kullanıyorsa büyük ihtimalle işlemcinin mimarisi 32 bittir. 32 bit mimarili işlemcilere de 64 bit işletim sistemleri kurulamaz.
Ama işlemcinin 32 veya 64 mimaride olduğu belirtilmemiş. Olmaz yerine işlemciyi sorsak daha iyi olmaz mıydı?
Ben de 32 bitlik işletim sistemi kullanıyordum 64 e geçtim.

Kağan16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Ama işlemcinin 32 veya 64 mimaride olduğu belirtilmemiş. Olmaz yerine işlemciyi sorsak daha iyi olmaz mıydı?
Ben de 32 bitlik işletim sistemi kullanıyordum 64 e geçtim.
Eğer 32 bit işletim sisteminden 64 bit işletim sistemine geçtiyseniz işlemciniz x86-64 mimaridir. Arkadaş da bilgisayarcıya götürdüğüne göre 64 bit kurduğunu düşünüyorum. Ancak konumuz bu değil.

64 bit işlemciyle 32 bit os oluyor mu da
x86-64 işlemciler destekliyor

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
64 bit işlemciyle 32 bit os oluyor mu da
Evet.
Eğer 32 bit işletim sisteminden 64 bit işletim sistemine geçtiyseniz işlemciniz x86-64 mimaridir. Arkadaş da bilgisayarcıya götürdüğüne göre 64 bit kurduğunu düşünüyorum. Ancak konumuz bu değil.

x86-64 işlemciler destekliyor
Yani bilgisayarcıya götürmek ile bağlantısı olmaz bence.

Olur.

Sanırım maks 4gb oluyordu.
3 oluyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...