Fön Makinesiyle Kasayı Temizlemek Sorun Oluşturur Mu?

Bu konuyu okuyanlar

dopeboy

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Merhaba arkadaşlar. Fön makinesiyle kasayı temizlemek, fanları, işlemciyi v.s sorun yaşatır mı? Bu arada soğuk modda temizleme yapacağım.

#ExYoung

Asistan
Reaksiyon puanı
140
kasayı kapat parçaların soğumasını bekle sonra soğuk modda temizle bişi olmaz

dopeboy

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Tamamdır, teşekkür ederim. Sizce kaç ayda bir temizlemeliyim? Kasa fanlarında filtre mevcut. Egzoz fan hariç. Bir de son olarak kasanın üstünde 2 adet fan var ve bunlar sıcak havayı dışarı atıyor. Fakat fanların üstünde yani kasaya dışarıdan yapıştırmalı fan filtresi var. Bunun amacını anlayamadım. Dışarıdan gelicek olan bir maddeyi kasanın içine sokmaması için mi konulmuş? Çünkü zaten üstteki fanlar kasanın içine doğru üflemiyor. Anlam veremedim.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,300
Fön makinesi ile havayı püskürtürken, fanların dönmemesi ve püskürtme şiddetinin düşük olmasına dikkat etmen gerek.

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Fön makinesi ile havayı püskürtürken, fanların dönmemesi ve püskürtme şiddetinin düşük olmasına dikkat etmen gerek.

Zamanında elektrikli süpürgenin son gücüyle fanın içi de temizlensin diye son hız çeviriyordum. O gün bu gün traktör gibi çalışıyordu... Gerçekten dikkat edilmesi gerek.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Fön makinaları zarar verecek derecede üflemiyor zaten, sorun olmaz. Bu işi balkon gibi açık yerde yap. Zira baya toz duman oluyor ortalık.

dopeboy

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Üfletirken fanları elimle tuttum, tabi tutmadan da döndü ama o dönme sayılmaz 1 tur bile dönmemişti, yarım tur dönmüştü. Şiddet olarakta hızlı ile orta arasında gidip geldim fakat parçaların dibine kadar sokup üfletmedim, uzaktan hızlı şekilde üflettim.

Zamanında elektrikli süpürgenin son gücüyle fanın içi de temizlensin diye son hız çeviriyordum. O gün bu gün traktör gibi çalışıyordu... Gerçekten dikkat edilmesi gerek.
Yok yok dostum, öyle yapmıyorum :D Yakınlaştırıyorum fakat fanları tutuyorum değdirmiyorum üstten üstten alıyorum.

Fön makinaları zarar verecek derecede üflemiyor zaten, sorun olmaz. Bu işi balkon gibi açık yerde yap. Zira baya toz duman oluyor ortalık.
Fön makinesi + süpürgeyle yaptım ikisinide açtım. :D komik oldu biraz ama olsun...

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Fön makinesi + süpürgeyle yaptım ikisinide açtım. :D komik oldu biraz ama olsun...

Fön makinasının tozu dumana kattığı yerde süpürgeyle o tozları mı çekmeye çalıştın. Öyleyse gerçekten komedi :D

dopeboy

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Fön makinasının tozu dumana kattığı yerde süpürgeyle o tozları mı çekmeye çalıştın. Öyleyse gerçekten komedi :D
Evet kanka tam olarak öyle oldu sağdan üfletiyom soldan çekiyom ahahahah. Zor oldu ama oldu. Hani karınca olsam sinek filan olsam oraya yatak yorgan atar uyurum. Öyle temizledim. hahahaha

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
komşunun teki hortumu takar çeşmeye bios pili söküp bulaşık deterjanı ile yıkardı sonra hava tutardı ...
pcsi hiç bozulmadı kafası bozulup vursada...

dopeboy

Asistan
Reaksiyon puanı
66
komşunun teki hortumu takar çeşmeye bios pili söküp bulaşık deterjanı ile yıkardı sonra hava tutardı ...
pcsi hiç bozulmadı kafası bozulup vursada...
Kanka o bios pili cidden çok farklı bi kafa :D Bundan önceki bilgisayarımda pc oyunlarda takılma yapıyodu, bir türlü çözüm bulamıyordum. Mesela gtx 670 2 gb 256 bit ekran kartı vardı ama cs go da en düşük ayarlarda donuyodu filan. Biraz araştırdım böyle bi yorum okudum ama çok keko mançi. Adam demiş ki bios pilini çıkart tak filan. Ya dedim ne alaka filan, çareler tükenince deniyim dedim. Bios pilini çıkarttım bi 10 dk taktım bi baktım aşırı ilginç bi şekilde düzelmişti. Sonra her hafta bios pilini balkona hava aldırmaya çıkartıyodum, en iyi 2. kankam olmuştu kendisi ahahah :D

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
valla kendim aslında suyla yıkıyorum en temizide o aslında ama kuruması için en az 24 saat ve kalorifer yanı şart (=

dopeboy

Asistan
Reaksiyon puanı
66
valla kendim aslında suyla yıkıyorum en temizide o aslında ama kuruması için en az 24 saat ve kalorifer yanı şart (=
Kanka beni hiç o işlere bulaştırma valla ben sabırsız bi insanım hahaha

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
pilleri sökünce deterjanı iyice durulayıp iyice kurursa sorun olmaz sele maruz kalanlar bile kurtulmuştu.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
tabi yağsız kontak sipreyde kullanabilirsin muhtemelen 2 tüp harcarsın tırnaklarını yiyen biri varsa o ödüyordur...

dopeboy

Asistan
Reaksiyon puanı
66
tabi yağsız kontak sipreyde kullanabilirsin muhtemelen 2 tüp harcarsın tırnaklarını yiyen biri varsa o ödüyordur...

Şuanlık ihtiyacım yok ama cidden merak ettiğim bir durumdur kendisi, sence eski bilgisayarım neden bios pilinden dolayı kasma yapıyor olabilirdi? Yani çıkartıp takınca sorun düzeliyordu. Pilin ömrü v.s bitmiş olabilir mi?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Şuanlık ihtiyacım yok ama cidden merak ettiğim bir durumdur kendisi, sence eski bilgisayarım neden bios pilinden dolayı kasma yapıyor olabilirdi? Yani çıkartıp takınca sorun düzeliyordu. Pilin ömrü v.s bitmiş olabilir mi?
bios da cpunun çarpanı düşük olmuşsa cpu hızı düşer ondan olmuştur 2.8ghz cpu 1.6ghz de fiyasko oluyor.