Soru Bilgisayarı Temizleyeceğim Fakat Kafamda Birkaç Soru var

Bu konuyu okuyanlar

dopeboy

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Merhaba herkese. Birkaç gün içinde bilgisayarı güzelce temizlemeyi düşünüyorum. Bunun için bir tane basınçlı hava spreyi aldım. Ulaşamadığım yerlere ve fanların üstündeki yapışmış toz tabakalarını kolayca kaldırmak için. İnternette gördüğüm kadarıyla yapışmış tozları bile %85-90 gibi bir oranda temizlediğini gördüm. Ben bundan daha önceki seferlerde saç kurutma makinasını soğuk moduna alıp uzaktan içine hava üfletiyordum, çıkan tozları da uzaktan süpürge makinasıyla çekiyordum. Kasaya yakınlaştırmadan hiç. Statik elektrik v.s kasaya dolmasın diye. Şimdi bu hava spreyini aldığımdan dolayı acaba hiç saç kurutma makinasını kullanmasam mı diye düşünüyorum veya kullanırsam zararı olur mu? Sonuçta 400ml sprey kasanın tamamını temizlemeye yetmeyebilir. Fiyatı da biraz pahalı olduğu için tamamen tek seferde harcamak istemiyorum. Yine saç kurutma makinasını kullanıp sonra ulaşamadığım yerlere mi hava spreyiyle girsem ya da tamamen mi hava spreyiyle temizlesem bilemedim. Son olarak statik elektrik için de kasayı temizledikten sonra bi 10-15 dakika prize takmadan dinlendirmek sonrasında güç düğmesine 4-5 kere basmak statik elektriği atmaya yeterli olur mu? Sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim, teşekkürler.

yusufozkan58

Profesör
Reaksiyon puanı
1,393
Güç düğmesine gerek yok, kurutma makinesini kullan ve birazcık beklemen yeterli olacaktır.

AcmszKurt

Asistan
Reaksiyon puanı
24
kurutma makinesi soğuksa sorun olmaz
ben herzaman kasayı komple söküp fanları tutup elektirik süpürgesi ile temizliyorum elektirik devredeleri vs. olmayan yerlerde kolanyalı bezle siliyorum

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
802
madem temizlik için sordun, hava kompresörü al. kasanın bütün kapaklarını açıp hava tut. 5 dakikada temizlersin, kolonya sürmeye süpürgeyle çektirmeye gerek yok, kasayı balkona çıkar, uzatma kablo ile kompresörü bağla.. üfle geç... sprey e verdiğin paraya yazık yani.

Ekli dosyalar

• 2222.PNG
    2222.PNG
    45.7 KB · Görüntüleme: 39