Flash Disk Hız Düşürme

güzeltürkiyem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
anakrt üzerinde kısadevre yapılmıyor ,
1 : pc ile elektrik bağlantısını kesi
2 : anakart uzerındekı pil i cıkarıp ardından 10 sn sonra tekrar tak
3 : bilgisayarı çalıştır,
bios şifresi ucmus hatta usb 2.0 a geri dönmüş olacak tır pil cıkartmak yeterlidir.

kasanın içini nasıl açabilirim. internet cafe sahibi buna izin verir mi? yaka paça atar dışarı, valla :D

bi de bazı anakartlarda cmos jumber var. pili çıkarmadan o jumber üzerinden kısa devre yapılarak bios sıfırlanabiliyor.

---------- Post added at 14:46 ---------- Previous post was at 14:45 ----------

Evet, bios ayarlarından full speed, hi speed, compatible gibi seçenekler var. Muhtemelen full speed yapınca usb 1.1 olması gerekir.

maalesef bioslar şifreli. dediğinizi yapmak mümkün değil.

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
Sayfaları şöyle bir okuyunca nedense dikkatimi en çok şu ilköğretim çocuklarına verilen internet ödevleri çekti.Bir kaç sefer rast gelmiştim sayfası 50 krş yok 75 krş falan fistan.Ufacık çocuklardan fahiş rakamlarla çıktı parası alıyorlardı.Herhalde ödevin 1 sayfa olacak haliyok bir kaç sayfa ödevle o çocuk nerden baksan bir kaç liraya çıkıyordu.Sözüm buradaki internet kafe işleten dostumdan dışarı ama şunları da söylemek istiyorum;
*Be arkadaşım , be insanoğlu , be bilmem neyy ; ufacık çocuk anası babası ne iş yapar belli değil , anasının babasının parası var mıdır yok mudur belli değil.Yahu hakettiğin kadarını alsan ölürmüsün be adam..! ne istiyorsun ufacık çocuğun parasından.Sırf bu yüzden internet kafelerden nefret ediyorum.O ortamdan..Kendime bilgisayar almam da bunun da etkisi vardır.
*Keşke keşkee herkes namusuyla yaptığı işi yapsa da herkes doyasıya giyinse , doyasıya etini yese , doyasıya gezse tozsa çalışsa..
*1 e 20 satan bir zihniyetle yok olmuyor olmuyor olmuyor..
Yazık değil mi şu fakir fukaraya derdiniz ne???
Biran aklıma geldi de kusura bakmayın arkadaşlar dağıtmış olabilirim biraz.İyi forumlar herkese..

ByKaMiKaZe

Profesör
Reaksiyon puanı
20
bende 13 yaş altının cafeye giremediği bi ülkede o cocuklara gidin internetten araştırma yapın diyen öğretmenleri anlamıyorum... herkezin evinde pc olmayabilir diyelim pc var int. bağlantısı hadi onuda geçtim printer varmı ? 13 yaş altından bahsediyorum :). e tabi birde o cocuğun nette araştırdığını kağıda dökme becerisi varmı oda ayrı bir muamma.