Flash Bellek'e elini kolunu sallayarak giren virüsler

Bu konuyu okuyanlar

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Acayip bir konu başlığı oldu ama idare edin işte :)

Konu hemen hemen herkesin başına gelmiştir. Virüs solucan trojan vb. yazılımlar olan bilgisayara bir hafıza kartı taktığınızda hemen atlarlar içine.

Sadece okumak için takdığımda üzerindeki yazma mandalını kapattığımda koruma sağlıyor ama tam değil.

Bu tür dosyaları Flash'a zıplamasını önleyebilecek bir program veya yöntem rica ediyorum.

Veya bu konu ile ilgili de konuşabiliriz. İyi günler :)

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
bir fikrim yok ama virüs olduğunu bile bile neden takıyorsun ki bilgisayara?

berkemm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herhangi bir çözümönerim yok ancak zorr bi durum. Bir defa bulaştığında diğer taşınabilir aygıtlarada hemen geçiyorlar.Çoğalmak için can atıyorlar ya bkteri gibi bölünerek ürüyorlar galiba. Tek çözüm pc de antivirüs galiba. En azndan başka taşınabilir aygıtlardan gelemezler. silersiniz uyarı aldığınızda. Vede sürekli taratmak da gerekli bence. NOD32 bu tanıımı zor yapılan virüslerle iyi anlaşıyyor hemen ikna edip gönderebiliyor..

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Nod32 var. Ancak okuldan eve evden okula verilerimi hafıza kartımla taşıyorum.

Tahmin edeceğiniz gibi okulun bilgisayarı virüs kaynıyor. Bu gün eve solucanla geldim mesela :S

Açmak zorundayım başka şansım yok. Ödevlerimi ona atıyorum ki okula götürebileyim.

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Okulda Nod32 var. Ben kurmuştum hatta. Eskiden o bile yoktu :D

Ancak sonradan deepfreeze koymuşlar. Virüsleri silsek bile açılışta yeniden geliyor.

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
dosyalarını bir dosya yükleme sitesine yükle, yada googlepages/opera gibi kendine blog oluştur onlar sana 50mb~500mb alan veriyorlar oraya koyarsın.

santigado

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
umarım okuldaki bilgisayarlarda "torrent" virüsü yoktur. son günlerde popüler olan bu virüs insana saç baş yoldurtur. ömründen ömür götürür. |) |)

anti virüs programı siler ama yeniden çıkar, siler yeniden çıkar... öyle öyle devam ediyor bu. :mad: :mad:

nOd 32 yi tavsiye ederim. bu virüs ilk çıktığında bişi yapamıyodu ama şimdi Nod32 den kaçmaz ^^ buldumu acımıyor ufaklıklara ^^ ^^

Not: Nod32 ilk kurulduğunda minumum düzeyde arama özelliğiyle kurulur. Tavsiyem maksimum düzeyde arama özelliklerini açmanız. ;)

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Maksimum düzeye nasıl getireceğim ?

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0

santigado

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
muratcanberber dedi ki:

Başlat -> Programlar -> Eset -> NOD32 adımlarını izleyerek nod32 programını çalıştır.

Gelen ekranda "Ayarlar" seçeneğine gel

Karşına taranacaklar, ThreatSense seçenekleri felan gelecek. Tavsiyem tümünü işaretlemendir.

Ayrıca "Eylemler" seçeneğinden "programın bir virüs bulduğunda yapacağı davranış" ı ayarlayabilirsin. tavsiyem "sil" dir :) virüslere acıma sil gitsin :p

cacar

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
flash diskinizi virüs programlarıyla taratmanız yeterli değilmi, sadece okuma konumundayken

berkemm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Solucan ile geldiniz madem eve bu solucanın kendi bilgisyarınıza hoplamasına engel olun. Eğer taşınabilir bellekleri takmadan önce antivirüs programınızı hazır hale getirirseniz taktığınızda sinyal verir ve ilgili virüsü temizlersiniz.

Deepfreeze olayına gelince okulda deepfreeze olması çok iyi. Hocalarınızdan rica edin sistemleri yenilesinler yada öğrencilere versinler bu görevi. Tertemiz bir sisteme deepfreeze kurarsanız artık herhangi bir sorun yaşamazsınız. Haa olası deepfreeze kazalarına karşı, deepfreeze'i etkinleştirmeden önce masaüstü arkaplanı içinde bir resim hazırlayın ve bu resme pc ye kaydedilen verilerin kapatınca silineceğini söyleyen bir uyarı ekleyin. Böylece sorunsuz bir çözüme ulaşırsınız.

NOD32'nin türkçe desteği var. eğer ayarları kurcalarsanız maximumu da bulursunuz. Kolay gelsin..

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Kaspersky İnternet Security 6 kurdum bilgisayarıma. Şimdilik iyi. Bulduğunu temizliyor.

Bu arada Nod32 bulduğu solucanı temizlemiş. Aferim ona :D

ama bir sürü backdoor trojan ve Win32 ler kav dan kaçamadı :D

By_ÇaKaL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
muratcanberber dedi ki:
Okulda Nod32 var. Ben kurmuştum hatta. Eskiden o bile yoktu :D

Ancak sonradan deepfreeze koymuşlar. Virüsleri silsek bile açılışta yeniden geliyor.

heheheh :D deepfreeze kullanma şekline bak çok merak ediyorum bilg öğretmenini :):):)

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
2-3 günde bir format atmak zorunda kalıyoruz. Hdd ler elimizde kalacak sonra bizden bilecekler :S

karayel_40

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım forum sayfasının ilk sayfasını okusaydın bulurdun bu programın linkini başka bi arkadaş vermişti bulamadıysan bende vereyim denedim işe yaradı flasha çift tıkladığında açılmama otomatik açılma birlikte aç gibi sorunları kaldırıyo ve virüsleri temizliyo...Link aşağıda ama sen genede ilk sayfadan açıklamalara bakta sorun olmasın

ALINTIDIR

Link: http://www.fileupyours.com/files/152135/CestarVirusEraser.rar

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
aslında sadece falash diskler için anti virüs yapsalar yani flash ın içinde bir anti virüs güzel olur dimi :)

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Windows XP için USB den oto başlat özelliği kapatma yolu vardı. Bunu araştırın derim. Çünkü virüsler otobaşlat özelliğiyle (autorun.inf) bulaşıyor usb disklerden. Yada en basitinden kendiniz boş bir autorun.inf dosyası oluşturun özelliklerden Salt Okunur ve gizli yapın, üstüne yazamasınlar. Ama genede silip tekrar oluşturan virüsler olabilir, en sağlamı windowsta oto başlat özelliği kapatmaktır.

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
PC MERAKLISI dedi ki:
aslında sadece falash diskler için anti virüs yapsalar yani flash ın içinde bir anti virüs güzel olur dimi :)
E varki.. ama Türkiyeye gelmemiştir daha..

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Benim flash belleğimde var bu özellik. Ancak ücretli hepsi. kis 7 kullanıyorum . bulduğunu temizliyor.

Okullarda windows kullanılmasa çok daha iyi olacak ama nerdeee :S

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
www.portableapps.com da clamwin var, usb için kurulabilir. Ama diğer tanıdık antivirüsler kadar iyi değil bence... Ama hiç olmamasından iyi. Ayrıca Openoffice ve başka uygulamalar var usb bellekler için.

spider_9600

Asistan
Reaksiyon puanı
0
walla benim flash belleğe en çok bittorrent.exe diye bi virüs giriyo :S

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Ben o tür programları flash'a kurmak istemiyorum zaten 4 gb . o programları kurmak falan hem aradda bir biçimlendirmek gerekiyor uzun iş. Zaten portable programları atmak daha mantıklı bence içine kurmaktan.

Clamwin kurdum ama kursakta kurmasakda birşey farketmiyor