Flash bellek biçimlendirme sorunu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim yazdıklarını aynen uyguladım fakat bilgisayar şuan flash diski hiç görmüyor :devil:

ahsen2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
benim sd kart bozulmuştu.hiç formatlanmıyordu
Hdd low level format 4.30 var onla çözdüm.
android porting x86 ile uğraşırken sd kartın partisyon ayarı bozulmuştu. hiçbir şekilde biçimlendirilemiyordu. Yukardaki programla low level format attım. sonra bir partisyon manager programı ile yeni partisyon create ettim. herşey ortaya çıktı.Hatta android attığım sd kartı altındaki eski dosyalarım bile canlandı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dostum çok sağol gerçekten başarılı oldu biçimlendirmeyi sonunda tamamladım, teşekkür ederim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benimkide öyle oldu şimdi ediyorum hızlı biçimlendir butonunu etkisiz edin yavaş yavaş biçimliyo ama olurmu bilmiyorum şimdi benimki si oluyor:thumbup1:​

Discovery58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Virüs olabilir bilgisayarında bilinen virüs programlarıyla tarattır bence

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya flash belleğime bilgisayara indirdiğim videoyu atamıyorum atınca açılmıyor ne yapabiriim acil lütfeen

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeşim bende kendi bilgisayarımda biçimlendiredim fakat internet cafe de biçimlendim yani farklı bilgisayarda dene...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:blink::blink:Bulduum Gençler biçimlendire tıklayıp dosya sistemi exfat yapın olay çözüldü :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
DISKPART> list disk

Disk ### Durum Boyut Boş Din Gpt
-------- ------------- ------- ------- --- ---
Disk 0 Çevrimiçi 1863 GB
Disk 1 Çevrimiçi 1863 GB
Disk 2 Medya Yok 0 B 0 B
Disk 3 Çevrimiçi 931 GB
Disk 4 Medya Yok 0 B 0 B

DISKPART> select disk 2
Disk 2 şimdi seçili disk.

DISKPART> active
Seçili bölüm yok

DISKPART> list disk
DISKPART> select disk 2
Disk 2 şimdi seçili disk.
DISKPART> clean
Sanal Disk Hizmeti Hatası
Aygıtta medya yok.

diyor bir türlü başaramadım. hp usb format tool u da denedim olmadı
hdd LLV format tool u da denedim oda görmüyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar aynı sorun bende de var ancak pc ile alakalı bir durum değil flash bellekte bir sıkıntı var. Bir çok pc de denedim internet cafedekileri bile ama hiç bir şekilde çözümünü bulamadım

UZMANLAR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
MERHABA ARKADASLAR BU YARARLI BİR KONU KESİN ÇÖZÜM
Bölüm bilgisinin bozulmuş olma olasılığı var.

1. [*=1]Başlatı tıklayın.
    [*=1]Çalıştıra diskmgmt.msc yazın ve enter'a basın. Disk yönetim ekranı gelecektir.
    [*=1]USB sürücünüzü bulun. Diskin yanında "Bölünmemiş /Ayrılmamış (unallocated) yazıyorsa sağ tuşla tıklayın ve "Yeni Basit Bölüm (New Simple Volume) seçeneğini tıklayın ve yönergeleri izleyerek yeni bölüm oluşturun. Bu işlemin sonunda format da atacaktır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeşim çok saol verdiğin yöntem işe yaradı 8gblik flashımım 7.45i dolu gözüküyo ama flası açınca hiç bir öge gözükmüyo zaten flashın içinde önemli bişe yoktu direkt formatladım Allah razı olsun

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:devil:arkadaşlar %100 çözümünü biliyorum. benim flashın adı kingston değil garip bişi ama idare ediyor. aynı sorunu bende almıştım. flash belleğe windows 7 format atayım derken flashı bozdum sandım ama kullandığım program yüzündenmiş. şimdi iso to usb programını internetten indirip kurun. elinizde wndowsun herhangi bir iso dosyası olması lazımki bu program flash belleği biçimlendirip formatlayabilsin. başka oyun iso dosyası oluyosa onuda yapabilirsiniz. ama tercihim windows iso dosyası. elinizde windows cd si varsa power iso programıyla windows dosyalarını iso dosyasına çevirin. zararsızdır ben cd den format atmıyorum artık. cd den format atma devri bitti. flash bellekler cd lere görü çok daha hızlı ve 15 dk da windows 7 atıyorum tabi driverler haric. sonra power isodan çevirdiğiniz iso dosyasını verdiğim iso to usb programıyla browse kutucuğuna basıp iso dosyasını seçin. youtubede videoları var. drive(burning will erase all data on usb disk) bölümü var hemen altında ondan flash belleğimizi seçiyoruz. hemen altında file system var ntfs yaparsanız daha iyi olur. size kalmış. volume label var yanında flash belleğe istediğiniz ismi takabilirsiniz. altında bootable only supports windows iso image kutucuğunu işaretleyin. en altta burn var 5- 10 dk bekleyin. işlem tamamlanınca artık o flashtan format atabilirsiniz bilgisayara. tabi konumuz format nasıl atılır değil, flash bellek böyle kurtuluyor. flash belleği az daha çöpe atacaksım işe yaramıyo diye :S

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:bende oldu teşekkürler =):lol::lol::lol::lol::lol:ayrıca freecommonderden de oluyo arkadaşlar onu indirip de yapabilirsiniz =)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
başlat
çalıştır (çalıştır yoksa, windows tuşu + r)
cmd
diskpart
list disk
select disk 1 (buradaki numara değişebilir, o yüzden list disk komutunda hangisi flash'ın ise onu seç, genelde 1 olur)
clean
create partition primary
select partition 1
active
assign

son komuttan sonra format penceresi gelecek
artık format atabilirsin

çok çok tşk ederim mükemmel sonuç verdi.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bendede biçimlenmedığı için f dıskı sorun surda göstermıyo flas felan vb seyleri ve biçimlendirme yaptığım zamanda bılgısayardaki tüm bilgiler gider dıyo napmam lazım sizce

S

SDN Okuru

SDN Okuru

1. [*=1]Başlatı tıklayın.
    [*=1]Çalıştıradiskmgmt.mscyazın ve enter'a basın. Disk yönetim ekranı gelecektir.
    [*=1]USB sürücünüzü bulun. Diskin yanında "Bölünmemiş /Ayrılmamış (unallocated) yazıyorsa sağ tuşla tıklayın ve "Yeni Basit Bölüm (New Simple Volume) seçeneğini tıklayın ve yönergeleri izleyerek yeni bölüm oluşturun. Bu işlemin sonunda format da atacaktır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
çok basit flaşhın üstüne gelip sağ tıkla biçimlendiri seç
dosya sitemi var onu fat32 seçilidir onu ntfs yapıyoruz ve flaşhı biçimlediriyoruz az beke sonra birden dolucek ve flaşhın çalışıcaktır inş benide oldu yaptım oldu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeşim Bendede aynı sorun vardı şunu yaparsa kesin cözülcektir.

Başlat-Disk Yönetimi-Flaş Bellegine sağ tıkla Yeni birim yazar Bas tamam de kapat Düzelcektir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadas süpersin. Usb yi kurtardim verdigin yöntemle. Tesekkür ederim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
16 gb flash ım var toshiba virüs kaptı galiba takınca biçimlendir yazıyo basıncada açılmıyo açaya çalışınca bir g/ç dosyası falan filan lutfen yardım:cursing::crying::helpsmilie:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm bnm flaşıma şarkı atarken başka falştan flaş bozuldu bianda ve sonra flaşı çıkardm tekrar taktığımda biçimlendir çıkıo sorunu nasıl halledebilirim ve flaşımda önemli bilgilerim var onları kurtarmak istiyorum

Son mesajlar