Flash bellek biçimlendirme sorunu

sertanunalan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba benim flash da enteresean bir sorun var

biçimlendirme sırasında flash kendine reset atıyor, bicimlendirme yarıda kesiliyor tabi flashı acmayı denediğimde tekrar biçimlendirmek gerekiyor diyor

superquantum

Asistan
Reaksiyon puanı
3
başlat
çalıştır (çalıştır yoksa, windows tuşu + r)
cmd
diskpart
list disk
select disk 1 (buradaki numara değişebilir, o yüzden list disk komutunda hangisi flash'ın ise onu seç, genelde 1 olur)
clean
create partition primary
select partition 1
active
format fs=fat32
assign

format fs=fat32 yazmayı unutmuşlar. bu komutuda eklersen düzelir. tek kurtuluş yolun bu haberin olsun.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm herkese ben kenobi ben sana bişi dicektim ben senin dediklerini yaptım ama clean dedim ve hata verdi ne yapmam gerek cevabını bekliyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
saol kardeşim beni büyük dertten kurtardın arkadaşın flaş ben bilgisayar programcısıyım istersen ortaklıklar yaparız

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kac yildir bilgiseyar uzmaniyim, hic böyle bir sorun ile karsilasmadim, ilk defa kullandigim bir flash bellek bozuldu ve formatlatliyamadim. Aylardir bir köseye atmistim bu gun elime gecti. Internette aristirayim derken ilk atigim sayfadakileri okudum. ilk formatlamak istedigimde sadece FAT vardi. Sonraa Efe arkadasin yazdiklarini okudum uyguladim NTFS cikti ama yine formatlanmadi tam sacma bisi diye vazgececektim ki birde ikinci yöntem linki vardi sansimi denedim internet sayfasi beklerken program cikti direk karsima bicimlendir diye diye direk bicimlendi flash bellek calisiyor simdi cok tesekkurederim ellerine saglik. Ilk yöntemden önce ikinci yöntemi tercih edin bence ama bicimlendirirken NTFS olmasi gerekiyor o yuzden ilk yöntemle NTFS yi etkinlestirip, ikinci yöntemle bicimlendirebilirsiniz. GUZEL BILGILERIN ICIN TESEKKUREDERIM

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar linux mint kullanıyorum nasıl yapabilirim çok acil pm yarına ödevim var :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bilgisayarında koruma var onun için atamıyosun bilgisayarcıya git halleder onların bilgisayarında koruma yok flaşa format atar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selam arkadaşlar ben her türlü dediniz işleri yaptm denedim ama hala çözülemedi aynı hatayı veriyor başka ne tür önerileriniz wardır...?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Flaş belleğini pc hızlandırmak için rady boots kullan deyip işiniz bittikten sonra en üstteki seçeneğe tekrar tıklayın yani bu aygıtı kullanmayı etkinleştirin kesin biçimleniyor. Flaşın adını değiştireceksiniz örnek Ayşe yazın tekrer biçimlendirin ismi de değişecektir. Ben hepsini yaptım oldu.

Empatik

Profesör
Reaksiyon puanı
8
create partition primary dediğimde hiçbir kullanılabilir boş kapsam bulunamadı uzun bir yazı çıkıyor :S

3xpired

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bilgisayarım > Yönet > Disk Yönetimi > Sağ Tık > Biçimlendir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim çok teşekkürler sorunu sayende hallettik tekrar sagol....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
başlat
çalıştır (çalıştır yoksa, windows tuşu + r)
cmd
diskpart
list disk
select disk 1 (buradaki numara değişebilir, o yüzden list disk komutunda hangisi flash'ın ise onu seç, genelde 1 olur)
clean
create partition primary
select partition 1
active
format fs=fat32
assign

format fs=fat32 yazmayı unutmuşlar. bu komutuda eklersen düzelir. tek kurtuluş yolun bu haberin olsun.

sanal disk hizmeti hatası, aygıtta medya yok diyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
flash diski mac kurmak için kullanmıştım sonrasında windows ortamında kullanılmaz hale geldi. diski biçimlendir uyarısı gelip biçimlendirmeyi bitiremeyip hata veriyordu. bu şekilde düzeldi, teşekkürler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
disk listesin de disk 1 de statüsün de NO media diyor. neyse, select disk 1 dedim yazdığı: disk 1 is now the selected disk.
sonra ;
clean dedim. yazan bana: "virtual disk services error ; aygıtta medya yok" diyor. sonrası ilerlemedi zaten hep no falan yazdı...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ya arkadaşlar gerçekten sıkıldım. biri bana yardım etsin lütfen belleğe multiboot ile biçimlendirme yapıcam fakat f:sürücüsüne format atılırken bir sorun oluştu. sürücünüzü kullanan bütün programları kapatıp tekrar deneyiniz diyor fakat hiç bişi açık değil bir türlü ntfs yapamadım bana bır yardımcı olun gozunuzu seveyım ya kafayı yicem gercekten btfs olmuooooo herseyı her programı denedım buradakı

superquantum

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ya arkadaşlar gerçekten sıkıldım. biri bana yardım etsin lütfen belleğe multiboot ile biçimlendirme yapıcam fakat f:sürücüsüne format atılırken bir sorun oluştu. sürücünüzü kullanan bütün programları kapatıp tekrar deneyiniz diyor fakat hiç bişi açık değil bir türlü ntfs yapamadım bana bır yardımcı olun gozunuzu seveyım ya kafayı yicem gercekten btfs olmuooooo herseyı her programı denedım buradakı

pc de virüs olma riski var. bir fotoğraf mak. ya da cep telefonuna takıp tekrar formatlamayı dene.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardes diskpartı acmıssın ama sen orda yanlıslıkla windows disk secmıs olmalısınkı actıve dıyınce reset atsın adam sana select disk 1 dedi diye onu secmıycen flasının ısmı hangısındeyse o dıskı sec eger
gene olmadıysa
wr +r
cmd
diskpart
list disk
(diskler sıralanır ve sen orada senin falsh bellegını semelısın dıyelımkı 4'te)
select disk 4
archive
clean
list partition
select partiton 1
active
clean
bunları yap kesın cozum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim tüm programLarım silindi nasıl geri alacam flaş belketeki brogramları bilen varsa cevap atabilirmi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
efe77 kardeş sağolasın dediğin gibi performansı seçtim direk flashı okudu. Teşekkürler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar ateşi olan varmı?> benim flash bellek artık yanmıyorda.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
''bu sorun tek link ile çözülmüş'' >>başka bir şey denemeye gerek yok << programi indirdim flash belleğin kirini pasini atti...& kafam rahatladi &>>> yoksa az daha flash belleği çöpe atiyordum