Flaş! Yargıtay şikeyi onadı!

FullScreen

Profesör
Reaksiyon puanı
2
O zaman TFF'ye göre Aziz Yıldırım'ın şike yapmamış ve ya yapamamış olması gerekiyor? (Şampiyonluğun tescillenmesi bunu gösterir) Şike olması için iki tarafında anlaşması ve sahaya yansıyor olması gerekmez mi? sahaya yansımayan şike de nedir yav? gösterdi ama vermedi gibi bişey mi?

Sahaya yansımadı demek ne oluyor? karşı taraf parayı aldı ama sahtekarlık yaptı anlaşmaya uymadı anlamına mı geliyor?
Öyle değilse nasıl şike oluyor ve aziz yıldırım nasıl yargılanıyor?

(Bunları senin mesajına göre yazıyorum yasalara göre değil.)
Cevap verilmedi diyorsun kaç kere vericez cevap..
Dostum , yasalar değiştirilmeden önce , Şikeye teşebbüse dahi küme düşürülme cezası vardı. Bunu ne yaptılar ? Kaldırdılar puan silmeye çevirdiler. TFF bunu şikeye teşebbüs olarak yorumladı , Mahkeme ve CAS şike yapılmıştır demesine rağmen , son dayanak noktası Yargıtay da onayınca suç kesinleşti. Şimdi konuşulan yeniden yargılama olayı , değiştirilmiş yasalara göre tekrardan yargılanıp kurtarılması olayıdır. Benim asıl kastettiğim olay da budur. TFF şike sahaya yansımamış dediğinde niye " Sahaya yansımayan şike de nedir " demediniz de sanki ilk defa ben söylüyormuşum gibi bunu söylüyorsunuz anlamadım.

Sen olayı çarpıtıp , Şike sahaya yansımadıysa , zaten ortada bir şike yoktur,yapılmamıştır demek istiyorsun. TFF bunu teşebbüs olarak kabul ettiğinden dolayı şikeye teşebbüs var ama sahaya yansıyan bir şike olayı yoktur diyor.Ortada bir teşebbüs olmasa neden sahaya yansımamış desin bunu aklın alıyor mu ?
58.Maddeyi babalarının hayrına değiştirmediler.

Sana bir soru , şimdi gittin örneğin vergi dairesine , işinin halledilmesi için görevli memura , rüşvet teklif ettin. Görevli memur da bunu reddetti. Ortada bir rüşvet alma olayı olmadığına göre , rüşvet suçu da yoktur öyle mi ? Almadı ya olay vergi dairesine yansımadı diye ortada rüşvet suçu yok yani.. Sen bunu diyorsan söyleyecek lafım yok. TFF olayı teşebbüse çevirdi bunun planı yıllar önce yapıldı , teşebbüs halinde küme düşürülme kaldırıldı puan silme getirildi.Bütün bunlar bir anda öylesine oldu.

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47
Allah'a şükür oralarda işimiz olmaz.
Galatasaray ile ilgili tek kelime etmedim.
Kimseyi de suçlamadım.
Tamam hadi yaptık değil yaptıysak kimle yaptık sorusu soruldu ki buna da cevap verilmedi değil mi? Hiç bir sorumuza cevap verilmedi... Bilmem ne kadar görüntü falan var denildi hangisini gördünüz hocam? Yargılanan adam bile görmedi be...

Bakınız az önce de dediğim gibi aziz yıldırım benim babamın oğlu değil şike yapılmışsa(yapılmadığına inanıyorum) cezasını çeksin... süreç ilk başladığından beri söyledim bunu. Ama hooop aziz şike yaptı tek başına yaptı atalım hapse bissürü kanıt var ama görmenize gerek yok aziz şikeyi yaptı bitirdi denildiği için kabul etmem edemem...

2 sayfalık ''iddaname'' içerisinde SDN üyesi @epzq şike yaparken aziz yıldırımın yanındaydı paraları da o saydı desek ne olmuş oluyor sizde mi sikeci olmuş oluyorsunuz hemen? iddanemeye yazdık kanıtımız da var dedik size göstermeye ne gerek var ki?

TV kanallarında yüzlerce mavi dosyalar çuvallarla taşındı tapeler şöyle diyor denildi görüntüler var denildi değil mi? hangi görüntü yayımlandı? hangisini izledik? hangisi net kanıttı?

Netlik kazanırsa her şey o zaman tekrar konuşulur...

Bu arada evlerinizde falan sıkıntı çıkarsa hemen Fenerbahçe ile ilgili bişey söyleyip konuyu değiştirebilirsiniz... Ülkemizde ne zaman bişeyler olsa yapıldığı gibi.

Sen etmedin Aziz yıldırım etti.
Sen suçlamadın Aziz yıldırım suçladı.
Cevabı yukarda işte ceza alanları yazdım ben neden bakmadın?
Sen görmek istemediğinden görememişsin.Görüntüler tüm TV lerde yayınlandı.Çantalarla para taşındı maç bileti dendi.Telefonda ayşe tatile çıksın dediler inşaat işi dendi.Herşeye kılıf uyduruldu.

Şahsen ben bu şike davası çıkmadan önce maçları izlediğim kadarıyla bir iş olduğunu zaten biliyordum.Bunun için savcı olmaya gerek yok.Orda olmayada gerek yok.Hatta bununla ilgili bir video vardı youtube de onu koyacaktım buraya lakin kaldırılmış.

hasansengun

Asistan
Reaksiyon puanı
0
FenerBahçeyi küme düşürseniz ne olur puan silseniz ne olur ?
En fazla bir iki şampiyonluk daha alırsınız.
Fenerbahçe ne büyüklüğünden bir şey kaybeder ne de taraftarlarının gözünden düşer.
Fenerbahçeli olan herkes anlıyor şuan dönen dalavereleri.
Allahın izniyle Fenerbahçeli doğdum Fenerbahçeli Öleceğim Bütün Haysiyetsizlere İnat !!!

Black Wolf

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Gündem değiştirmek için yaptılar,
Fener'in yolunu kesmek için yaptılar....

Peki şikeyi kim yaptı?

FullScreen

Profesör
Reaksiyon puanı
2
%C5%9Fike-sahaya-yans%C4%B1mam%C4%B1%C5%9F_262766.png

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Yargıtay' da onadığına göre artık konuşulacak birşey kalmamış. Yapanlar gitsin şimdi paşa paşa cezasını çeksin bakalım.

Nerdeyse tüm merciiler şikeyi onayladı ama hala inat edip bunu savunanlar da var. Holiganlık böyle birşey olsa gerek.

hasansengun

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Mustafa Sarıgül ve FenerBahçe :) Biraz başka açıdan bakmaya çalışın gelişen olaylara lütfen rica ediyorum belki aklınıza bir fikir gelir :)

ByEGT

Profesör
Reaksiyon puanı
15
"İddialar ispatlanana kadar hukuken suçsuzdur" diyorlardı. Şimdi ise reddediyorlar. Üstelik davası olmamasına rağmen Galatasaray'a şike yaptınız diyorlar. :)

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
699
Camiaa iş başında

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Dün den beri takip ediyorum ha renkdaşlar bende daha yazmadım sizi dinliyorum:)

aziz başgan fener şampiyon:D:D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

30995864075.jpg

3303650284.jpg

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aziz Yıldırım başkalarıda şike yaptı derken Galatasaray veya başka bir takım adı vermedi. Ne demişler yarası olan gocunur..
2) Şikeye "teşebbüs" ettiğimiz takımlarda çıksın Aziz Yıldırım bize para teklif etsin desin
3) Fenerbahçenin son 8 yılda kasasından çıkan her kuruşun nereye harcandığı belliyken neden Galatasaray ve Trabzonsporun kasasından çıkan ve nereye gittiği belli olmayan milyon dolarlar var?
4) Madem şampiyon Trabzonspordu ertesi sene neden ilk 5 e giremedide zarar gören Fenerbahçe kupayı yarım puanla kaçırdı?
Bana bunları bi açıklayın

Reaksiyon puanı
10,325
Hayır niye süpriz bir kararmış gibi davranıyorsunuz ki.

Zaten yargıtaydan böyle bir şey çıkacağı belli değil miydi?

Ha zamanlama son günlerin moda tabiri ile MANİDAR. Sanki gündem değiştirme çabası gibi.

Bence de hükümet bu olayı körükleyip Fenerbahçe taraftarına Aziz başkan aracılığı ile sağlam gaz verir ve şu yolsuzluk gündemini değiştirir.

Şu bir iki hafta içinde ne neymiş belli olur.

Yoksa Fenerbahçeli arkadaşlarda Yargıtay dan böyle bir karar çıkacak diye bekliyordur.

Yahu [MENTION=32361]SARKAT[/MENTION], insaf et be kardeşim, getirdin suçu yine hükümete yıkıverdin.
ne zaman anlayacaksınız, fenerbahçemize kurulan tuzağın kimler tarafından ve ne amaçlarla kurulduğunu?
bunun zararının fenerbahçe kadar hükümete de olduğunu...
fenerbahçe üzerinden başbakan ile savaşıldığını...
devletimiz ele geçirilmiş, işgal edilmiş, sen getirip konuyu uyduruk-kaydırık bir bahaneye bağlıyorsun.
sana bişey söyleyim mi, keşke konu zannettiğin gibi yolsuzluk olaydı, razıydım billah.

Don't Be Normal

Asistan
Reaksiyon puanı
0
fenerli olmak da zor be arkadaş milyon tane insana laf anlat :)
işiniz zor beyler

Deffall

Doçent
Reaksiyon puanı
42
Aziz Yıldırım başkalarıda şike yaptı derken Galatasaray veya başka bir takım adı vermedi. Ne demişler yarası olan gocunur..
2) Şikeye "teşebbüs" ettiğimiz takımlarda çıksın Aziz Yıldırım bize para teklif etsin desin
3) Fenerbahçenin son 8 yılda kasasından çıkan her kuruşun nereye harcandığı belliyken neden Galatasaray ve Trabzonsporun kasasından çıkan ve nereye gittiği belli olmayan milyon dolarlar var?
4) Madem şampiyon Trabzonspordu ertesi sene neden ilk 5 e giremedide zarar gören Fenerbahçe kupayı yarım puanla kaçırdı?
Bana bunları bi açıklayın

Arkadaş galiba türkiye liginden bahsetmiyor
Kl7jMQ.jpg

Ayrıca şunu da sölim bu sezon uefa feneri şampiyonlar ligine almadı diye tff kendince yenilikler getirdi.. Biz (Trabzonspor) o sezon ilk yarı haftada 3 maç oynuyorduk.. o yetmez miş gibi birde süper final uygulamasını getirdir.. Yok ilk 4 takım kendi aralarında birşeyler felan yapacak.. Al gör sonuç orda... Bir şey atarkan destekli at.. Önce bir araştır bak bakalım kaçıncı olmuş takımlar...

Buda süper final sonrası sonuç
xVVYyy.jpg

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
Yahu @SARKAT, insaf et be kardeşim, getirdin suçu yine hükümete yıkıverdin.
ne zaman anlayacaksınız, fenerbahçemize kurulan tuzağın kimler tarafından ve ne amaçlarla kurulduğunu?
bunun zararının fenerbahçe kadar hükümete de olduğunu...
fenerbahçe üzerinden başbakan ile savaşıldığını...
devletimiz ele geçirilmiş, işgal edilmiş, sen getirip konuyu uyduruk-kaydırık bir bahaneye bağlıyorsun.
sana bişey söyleyim mi, keşke konu zannettiğin gibi yolsuzluk olaydı, razıydım billah.

Hocam uyduruk kıydırık bişey yok. Şike yasası, şu yasası bu yasası. Onu görevden al, bunu görevden al. Bunlar hep suçluyu aklamak için.

Devleti ele geçirenler varsa bunlar şikei, yolsuzluk çetesi.

Bu dediklerim 1-2 hafta sonra bakın nasıl oluyor.

Gündem Fenerbahçe olacak.

Ha şunuda diyeyim. CAS ta mı ele geçirildi, Uefa da mı ele geçirildi.

Niye ısrarla kabullenmiyorsunuz anlamak mümkün değil.

Reaksiyon puanı
10,325
Ha şunuda diyeyim. CAS ta mı ele geçirildi, Uefa da mı ele geçirildi.

sevgili [MENTION=32361]SARKAT[/MENTION], bak şimdi güzel abim, cas dediğin, uefa dediğin kurumlar kendileri bağımsız bir araştırma yapmıyor ki... bize kumpas kuran örgüt elemanlarının sağladığı donelerle hüküm veriyorlar. e haliyle verdikleri karar da o kadar oluyor işte. bunu bilememiş olamazsın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Araştırma yapmama gerek yok aynı 2010-2011 sezonunda olduğu gibi Trabzonspor daima FENERBAHÇENİN altında ligi bitirir! Hadi onu geçtim diğerlerinide açıkla bi

Deffall

Doçent
Reaksiyon puanı
42
Araştırma yapmama gerek yok aynı 2010-2011 sezonunda olduğu gibi Trabzonspor daima FENERBAHÇENİN altında ligi bitirir! Hadi onu geçtim diğerlerinide açıkla bi

Bir tanesine verdim yetmedi pişkinlik yapıp daime fenerin altında bitirir diyorsun...
epgXln.jpg

Bu sadece şampiyon olduğumuz seneler... 2010-2011 sezonu dahil 7 defa.. Üstünüzde bitirdik..
Bunların dışında 90-91 sezonu
eQAv5Z.jpg

92-93 sezonu
wvEX24.jpg

94-95 sezonu
wzAao7.jpg

2008-2009 sezonu
x94gBZ.jpg

Sanırım bunlar sana gayet iyi cevaplardır..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
TFF VE UEFA nın sitesinde 2010-2011 sezonu şampiyonu olarak FENERBAHÇE yazıyor siz kendinizi avutmaya devam edin böyle

FullScreen

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Bazıları Yargıtay nedir ne değildir ne yapar hala bilmiyor galiba :) Cas tescili yetmedi , şimdi bir de Yargıtay dan Tescilli şikeci durumuna düştü koca camia.. Hala mahkemenin kararı üzerine karar veriliyor diyenler var .. Bunları gördüm ya daha da gelmem buralara :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Önce Fenerbahçe şikeye teşebbüs etti diyorlar. Sonra Tescilli şikeci diyorlar. Önce kendinizle çelişmeyi bir bırakın sonra gelin buraya

FullScreen

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Önce Fenerbahçe şikeye teşebbüs etti diyorlar. Sonra Tescilli şikeci diyorlar. Önce kendinizle çelişmeyi bir bırakın sonra gelin buraya
Tüpçü diyor onu..Bana kalsa daha bu olaylar gün yüzüne çıkmadan sizin birşeyler çevirdiğinizi düşünüyordum. Lucescu nun 2.Sene Beşiktaş hocalığından bu yana Fener birşeyler çeviriyordu bana göre. TFF ye göre siz şike bile yapmamış sütten çıkmış ak kaşıksınız.Ceza bile almadınız baksana.. Kalkmış burda kelime cambazlığı yapıyorsun.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Aziz Yıldırım değil miydi maçın sahada kazanılmadığını öğrendim diyen. + Mustafa Denzli FB'i şampiyon yaptığında; "Bu takımı sen mi şampiyon yaptın" diyende Aziz Yıldırım değil mi?? Ben ne yaptıysam FB için yaptım diyende Aziz Yıldırım. Bütün bunları yapan Aziz Yıldım olduğu halde hala hangi mantıkla Aziz Yıldırım şike yapmamıştır diyebiliyorsunuz anlamıyorum. Üstelik bütün merciler şike kararını onamışken.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aziz Yıldırım EĞER şike yapmışsam Fenerbahçe için yaptım demişti kelimeleri ayıklamadan yazın.
2010-2011 şampiyonu FENERBAHÇEdir ve o kupada tüm oyuncularımız alın teriyle kazanılmıştır. Şike yapıldığı iddaa edilen tüm maçlarda Fenerbahçe zar zor kazanmıştır

annttiigs

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
24
sıkıntı yok... şikeyi yaptığımız kulüpler çıksın biz para yedik desinler bizde kabul edelim... benim bildiğim şike; kadın erkek ilişkisi gibi çift taraflı olur tek taraflı şike olmaz... o bütün satın aldığımız kulüpler tarafından açıklama yapılıp, bizi satın aldılar denirse sıkıntı yok şike yaptık deriz...

bu kadar sığ bir savunma mekanizması var mı ya ?
http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/galeri/7333/1.html şurayı oku bak kimlere ne ceza verilmiş. medyada sürekli fenerbahçe'nin adının geçmesi çok normal. ne yani eskişehirin mi adını verecekti ? bu kanallar raiting ile çalışır ve fenerbahçe'nin raitingi diğerlerinden net bir şekilde fazladır. hatta belki de ülkedeki en büyük raitinge sahip takımdır.

onlar söylesin böyle, böyle biz de kabul edeceğiz. oldu canım. başka ?

sizinkisi şuna benziyor; sokakta iki taraf çatışıyor silahlar, çatara patara taraflardan ölen yok. ama adamın teki cama çıkmış bakarken mermi gelmiş. ölmüş. bir taraf ben vurmadım diyor, öteki taraf da ben vurmadım diyor. eee, şimdi suçlu kimse yok mu? yada bizim büüüyük hukukçuların dediği gibi hakkı için uefa'ya giden (yada hikayede cama çıkan adam) trabzonspor mu suçlu ?

kendinize gelin ve şu suçu envai çeşit mahkemece (sadece ülke içinde değil, ülke dışında da) sabitlenmiş kişilerin arkasında durmayın. siz durdukça onlar bu onaylı suçu işlemeye devam edecek. onlar ettikçe başınız yerden kalkmayacak, aklınız bir türlü rahat edemeyecek.

sevgili @SARKAT, bak şimdi güzel abim, cas dediğin, uefa dediğin kurumlar kendileri bağımsız bir araştırma yapmıyor ki... bize kumpas kuran örgüt elemanlarının sağladığı donelerle hüküm veriyorlar. e haliyle verdikleri karar da o kadar oluyor işte. bunu bilememiş olamazsın.

açın şekip mosturoğlu'nun mahkemedeki ve sorgulamalardaki ifadelerini okuyun. mahkemede kimse o tapeleri inkar etmedi. hatta mahkeme başkanının isterseniz dinleyelim, ya da kayıtları size de verebiliriz demesine kimse razı olmadı. lütfen artık şu günümüzün para eden, kumpas, tuzak jargonuna sığınmayın.

Arkadaş galiba türkiye liginden bahsetmiyor
Kl7jMQ.jpg

Ayrıca şunu da sölim bu sezon uefa feneri şampiyonlar ligine almadı diye tff kendince yenilikler getirdi.. Biz (Trabzonspor) o sezon ilk yarı haftada 3 maç oynuyorduk.. o yetmez miş gibi birde süper final uygulamasını getirdir.. Yok ilk 4 takım kendi aralarında birşeyler felan yapacak.. Al gör sonuç orda... Bir şey atarkan destekli at.. Önce bir araştır bak bakalım kaçıncı olmuş takımlar...

Buda süper final sonrası sonuç
xVVYyy.jpg

hayır anlamadığım şey; biz şampiyonluğu kaçırdık diye bütün takım gitti/dağıldı. şampiyonluk geliri kasaya girmedi. adamlar hala neden sonraki sene ligde sıralama yapamadı diye soruyor.

azıcık gözü olan açar bizim maçları izler; nasıl "sırf hakkımızı aradık diye" hakem kıyımına uğruyoruz bakar.

biz yapmadık ki yaptık diyelim... çünkü şike tek takımın tek başına yapacağı, yapabileceği bir şey değildir... bunun mantıklı olması için bizim para vermemiz onların da alması lazım ama nasıl bir durum ise sadece FENERBAHÇE yargılanıyor :)

acayip komik ... bir adamın kendi ile ilişkiye girip doğum yapabilmesi gibi bir durum.

Aziz Yıldırımla soy ismim aynı olsa da babamın oğlu değil sonuçta... şike yaptıysa Fenerbahçeme zarar vermiş demektir ama aziz yıldırım ''tek başına'' şike yapmışsa o kadar takımı kendilerinin haberi yokken satın almışsa ve sadece kendi yargılanıyorsa büyük adamdır vesselam...

mahkeme kararlarını okuyuverin bir zahmet. yargılanan fenerbahçe değil, yöneticileri. ayrıca yargıtay kararı sonrası bakın bakalım kaç kişi ne ceza almış. sulandırmayın ve delikanlı gibi okuyun o kararları.

Reaksiyon puanı
16,118
aslında şike yapanın gözünün yaşına bakmıcan süresiz men edicen tıpkı doping yapan sporcularda olduğu gibi ceza net olmalı takımın futbol kariyeri bitmeli.

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
@BERVA Senin o cümlenden ben yanlış anlam çıkardıysam sen doğrusu nu söyle. Tam olarak ne demek istiyorsun söyle ozaman da hatamız varsa özür dileyelim...

Özür istemem...
3 kelimeden çıkardığın da taraflı bakıyor oluşundan.
Paragrafın tamamını oku.

Şike yapmayı beceremeyen kulübün taraftarları kupa diye ağlıyor !
Resmen ağlıyor,Kulüp başkanından taraftarına kadar hepsi ağlıyor.
Hasır altı edilen delillerden bahsetmeyen kulübün taraftarları hala ağlıyor.

TS'liler kupa için ağlarken tutarlı olsunlar.
Başbakanı dahi baskı altına almaya çalışan ,teşvik teşebbüsünde bulunan kulüp TS.
Bizim o kupa diye nasıl ağlıyorlar ? E sen de şike yapmaya çalıştın beceremedin.
Teşvik teşebbüsünde bulundun beceremedin.Fenerbahçe'nin 10'da 1'i kadar da olsa TS'de lekelidir.

O sezonun şampiyonluğu ve kupası Bursaspor'un hakkıdır. Ki bunu Beşiktaş'lı olan ben söylüyorum.

Deffall

Doçent
Reaksiyon puanı
42
Özür istemem...
3 kelimeden çıkardığın da taraflı bakıyor oluşundan.
Paragrafın tamamını oku.

TS'liler kupa için ağlarken tutarlı olsunlar.
Başbakanı dahi baskı altına almaya çalışan ,teşvik teşebbüsünde bulunan kulüp TS.
Bizim o kupa diye nasıl ağlıyorlar ? E sen de şike yapmaya çalıştın beceremedin.
Teşvik teşebbüsünde bulundun beceremedin.Fenerbahçe'nin 10'da 1'i kadar da olsa TS'de lekelidir.

O sezonun şampiyonluğu ve kupası Bursaspor'un hakkıdır. Ki bunu Beşiktaş'lı olan ben söylüyorum.

Başbakanı baskı altına almayı mı ?. Güldürme beni... Ayrıca hakkını aramak ne zman dan beri ağlamak oldu ? Hakkını aramazsan hakkını yerler... Bunu savunmak ta suç değil.. Ayrıca bu zamana kadar da görülüyor ki uefa da cas da ve son olarak yargıtay da aynı görüşte.. Ve sen tutmuş ağlamaktan bahsediyorsun... Ben En başından beri söyledim. Tıpkı Beşiktaş ın adı çıktığında "eğer şike varsa alın kupamızı " dediği gibi bizde eğer ts yönetiminden şikeyle ilgili birşey yapmıssa ne halleri varsa görsün dedim ve bir çok kişi de dedi.. Ama gel gör ki mahkemelerde böyle birşey çıkmadı çıksaydı zaten ceza yerlerdi...

Ben demek ki gayette doğru anlamışım senin cümlelerini.. Ayrıca olaylarada objektif baktığımı düşünüyorum..

Reaksiyon puanı
16,118
herşeyi geçin olan trabzonspora oldu en madur o şampiyonluğu gasp edildi.