Fitness - Body - Boy uzatma

Bu konuyu okuyanlar

Sheakespeare

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben fitness'a gidiyorum. Boy uzatma askısına da giriyorum ve boyun'dan şikayetçi olanlar için paylaşmak istedim. 1.72 boyum var ama yeterlı degıl yanımdakı arkadaslarımın boyu maşallah 1.75-84 arası. Ondan ben bücürük kalıyorum. Fitness yapıyorum orda beni ters ceviriyolar ayaklardan asıp, amacı ise ayaklardan beyne giden kan ters etki yapıp yer çekimine karşı boyu uzatıyormuş bilimsel açıklaması bu. Sonra tekrar düz cevirdiklerinde biraz kafanızı yaslayın direk yerinizden kalkmayın tansıyonunuz cıkar. Ben evde ayaklarımı kapıya koyup ellerimin üzerinde denedım :D yüzün kızarıyor bi güzel kan topluyor:lol: ama bence de boy uzatma da bi etkisi var. Başka bi yolu Evdeyken olduğunuz yerde de zıplasanız bi 5-10 dakika yine bi etkisi olur.

Not: Basketbol sevmeyenler için boy uzatmanın yollarından biride bu.

DarKeN

Müdavim
Reaksiyon puanı
88
Ben fitness'a gidiyorum. Boy uzatma askısına da giriyorum ve boyun'dan şikayetçi olanlar için paylaşmak istedim. 1.72 boyum var ama yeterlı degıl yanımdakı arkadaslarımın boyu maşallah 1.75-84 arası. Ondan ben bücürük kalıyorum. Fitness yapıyorum orda beni ters ceviriyolar ayaklardan asıp, amacı ise ayaklardan beyne giden kan ters etki yapıp yer çekimine karşı boyu uzatıyormuş bilimsel açıklaması bu. Sonra tekrar düz cevirdiklerinde biraz kafanızı yaslayın direk yerinizden kalkmayın tansıyonunuz cıkar. Ben evde ayaklarımı kapıya koyup ellerimin üzerinde denedım :D yüzün kızarıyor bi güzel kan topluyor:lol: ama bence de boy uzatma da bi etkisi var. Başka bi yolu Evdeyken olduğunuz yerde de zıplasanız bi 5-10 dakika yine bi etkisi olur.

Not: Basketbol sevmeyenler için boy uzatmanın yollarından biride bu.
Yaş kaç senin? 20 yaşını geçince boy uzaması durur bu hareketlerin bir etkisi olmaz. Basketbolun boyun uzamasına katkı sağladığı doğru ama öyle ayda bir kez oynamakla olmaz. Düzenli ve sürekli oynaman lazım benim boyum 1.85 basketbola borçluyum galiba bunu

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
nası bir spor salonuna gidiyorsun öyle saçma sapan hareketler beyin kanaması geçirtmek için çok güzel yöntemler arkadaşında dediği gibi 20 21 yaşı geçtiysen ayaklarını geceleri suda bile bıraksan boyun uzamaz boşu boşu enteresan hareketler yapma salığını bozma ha ne olur çok çok normalde spor yapmayan insan hafif çökük durur dik duramaz inceden kamburu falan çıkar spor yaptığında vücudun kendini toplayacağı ve duruşun değişeceği için bir iki santim uzama görülür buda boyun uzadığı için değil duruşun düzeldiği için olur

CLOUD

Asistan
Reaksiyon puanı
0
beyne kan gitmesi de yetmiyor bazı durumlarda :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hidayet türkoğlu nba'ya gittikten sonra boyu 5cm uzadı onun yaşı 20 miydi. atan atana.. yerçekimi ve antrenman ile uzayabiliyor.. barfikste asılı kalın herügn 5 dk sonra konuşun

promidal

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
sen biraz daha askıda kal senin beyne yeterince kan gitmemiş :D

Sheakespeare

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yaş 18 benim. dalga gecenleriniz var ama bilimsel birsey bu. o dalga gecenlerde 20 yaş üstü herhalde..

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Süt iç bol bol protein al vitamin al, asılmak uzatır diye biliyorum ben de, bu arada arkadaşlarınla sabah takıl çünkü akşama kadar boyda 2-3 cm gibi bi kısalma oluyor :D

hulusi98

Asistan
Reaksiyon puanı
8
boy 20 yaştan sonrada uzayabiliyo tam hatırlamıyorum ama sırtta bişeyleri açıyodun kütleterek 3-6 cm uzuyodun ama 3 -4 ayda belki daha fazla .

S

SDN Okuru

SDN Okuru
konuyla alakası olmayanlar yorum atıyor bence belli hareketlerle uzamak mümkün tabiki genetik de önemli..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşım ben tıp öğrencisiyim bu konuyla ilgili biraz bilgi sahibiyim ve ben de boyumdan muzdaribim.(boyum 177 bu arada) barfiks gibi hareketler ile ve düzenli esneme hareketleriyle 2-4 cm uzamak mümkün. bu işin 20 yaşla yakından uzaktan alakası yok. 20 yaşından sonra tıpta alt ve üst ekstremiteler olarak geçen bacak ve kolların uzaması durur boy uzaması durmaz...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
14,5 yaşında bir kızım boyum 165 babam 185 üstünde annem 160 felan ergenliğe girdim ama 173-75 olmak istiyorum sizce olabilirmiyim yapmam gerekelerfelanbiraz bilgi lütfenn

goktug312

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Piyasada satılan ''Boy uzatma Formülü'' isimli kitabı deneyebilirsiniz. Kitaba para vermeye değmez ama. Maillere karşılık vermiyorlar. Müşteriyle hiç ilgilenmiyorlar. Birde ben kitabın faydasını göremedim. Ama içinde ki egzersizler mantıklı, belki sizde işe yarar. Kitaba ücretsiz bir şekilde bloğumdan ulaşabilirsiniz;

http://boybedava.blogspot.com/2013/06/boy-uzatma-formulu-e-kitabi.html

Max27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Boş yere kitaba ilaca para vermeyin. Boy uzatma blogu tamamen ücretsiz olarak tüm bilgileri sunuyor. Kitaptaki bilgilere baktım hemen hemen aynısıydı yeni bir şey arayayım diye. Sitede boy uzatan ilaçlar hakkında işe yarayanlar da tarafsızca anlatılmış. Tamamen doğal yöntemler daha ağırlıkta ama. Hatta bir çok yerde para ile satılan boy uzatma egzersizleri bile ücretsiz sunulmuş.

selim97

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Boş yere kitaba ilaca para vermeyin. Boy uzatma blogu tamamen ücretsiz olarak tüm bilgileri sunuyor. Kitaptaki bilgilere baktım hemen hemen aynısıydı yeni bir şey arayayım diye. Sitede boy uzatan ilaçlar hakkında işe yarayanlar da tarafsızca anlatılmış. Tamamen doğal yöntemler daha ağırlıkta ama. Hatta bir çok yerde para ile satılan boy uzatma egzersizleri bile ücretsiz sunulmuş.
gerçekten çok güzel yapmışlar siteyi

jestercat

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Salaklık etmeyin boy uzaması genetiktir daha fazla uzatamazsınız saçma sapan hareketlerle veya basketle uzatılamaz

promidal

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
belirli bir yaşta kemiklerin ucunda bulunan ve kemiklerin boyuna uzamasını sağlayan epifiz plakları kapanır. bu kapanma ergenlik döneminin bitmesiyle ortalama 15-20 yaş arasında olur. bu plaklar kapandıktan sonra kemikler artık boyuna uzayamaz. ancak bazı cerrahi müdahaleler ile bacak kemiklerinin boyu senede 8cm kadar uzatılmaktadır. ancak bu yöntem sadece vücuduna göre b acak boyları kısa olan yada bir bacağı uzun diğeri kısa olan kişilere uygulanır. bunlar dışında internette göreceğiniz yöntemlerin hiçbirisi boy uzatmaz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
boy uzaması genetik falan diyorsunuz kuzenimin babası 180 annesi 170 kuzenim 160 falan ve yaşı 17 spor işe yaramaz diyorsunuz ben 7 ay sporla 2-3 cm uzadığımı fark edebiliyorum herkes farklı bir şeyler diyor sana mantıklı gelen yorumları kaideye al gerisi boş

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben şimdi 18.5 yaşındayım aGa ergenlikten çıktım boyum 1.65 bayaa kısa yani 1.70 den yukarı olmak istiyorum badiye gitsem uzarmı siz onu söyleyin aGa.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bencede cok güzel bir secim insanlar spor :clap: yapmalı...........Buna saygı göstermek bize düşer:thumbup1:..........

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba arkadaşlar ben 16 yaşındayım boyum 180. Basketbol oynuyorum. Başka spor yok. Haftada 1 litre süt içiyorum. Geceleri pek uyumuyorum 6'ya kadar. Bende kaç santim boy artışı olabilir ve yukarıdakilere ek olarak ne yapmalıyım boyumun uzaması için?

brkalagz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ben 16 yaşındayım boyum 180. Basketbol oynuyorum. Başka spor yok. Haftada 1 litre süt içiyorum. Geceleri pek uyumuyorum 6'ya kadar. Bende kaç santim boy artışı olabilir ve yukarıdakilere ek olarak ne yapmalıyım boyumun uzaması için?

Hocam basketbolun buyuk etkisi var.Ama ben 14 yasimda 180 dim simdi 18 yasindayim 186 yim.Cok bir oynama olmaz sende.Faat 3-4 santim uzatmak adina evde yapabilecegim birkac hareket var.bende bu konu hakkinda yazi yaziyordum.Bitirdikten sonra sizlerle paylasirim.Ayrintili birsekilde.