Firewall özelliğini kapatma

Bu konuyu okuyanlar

Juggernaut

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Arkadaşlar firewall nasıl kapatılıyor bileniniz varmı googlede Başlat / Bağlan / Tüm bağlantılar felan yazıyo başlata girdim ama başlatta bağlan yokki.Yardımlarınızı esirgemeyin :( :( :( :(

Reaksiyon puanı
0
firstlady dedi ki:
Arkadaşlar firewall nasıl kapatılıyor bileniniz varmı googlede Başlat / Bağlan / Tüm bağlantılar felan yazıyo başlata girdim ama başlatta bağlan yokki.Yardımlarınızı esirgemeyin :( :( :( :(

Ben İngilize işletim sistemi kullandığım için çevirileri tahmini olarak yazıyorum. Sen doğrusunu bul. Önce Denetim Masası'na gir. Oradan Ağ Bağlantıları'nı aç. Firewall kapatmak istediğin bağlantıya sağ tıkla Özellikler'i seç. Orada Gelişmiş sekmesine gir ve Ayarlar butonuna bas. Burada seçenekleri görebilirsin. Kapalı'yı seçmen yeterli.

Not: Başlık Yazılım -> Güvenlik bölümüne taşınıyor. Lütfen biraz daha dikkat.

Reaksiyon puanı
23
Bu özellik o kadar büyük bir koruma sağlamamakla internet bağlantısının hızınıda büyük oranda düşürür. Bunu kapatmak için: Start-Connect to-Show All Connection (Başlat-Bağlan- Bütün Bağlantıları Göster) bölümüne girin. Firewall koruması olan bağlantılar üzerinde bir kilit işareti görürsünüz. Bu bağlantıya sağ tıklayın ve Properties (özellikler) sekmesine girin. Daha sonra Advanced (Gelişmiş) sekmesine girin. Daha sonra Internet Connection Firewall aktif halden çıkarın.

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Bu hangi firewall(modeminki,windows güvenlik duvarı, ekstra firewall)?

Kimi çevrelerce antivirüsten bile daha önemli olarak nitelendirilen firewallu niye kapatıyorsun ki?

Reaksiyon puanı
0
bencede kapat hiç bi işe yaradıgını görmedim nasıl kapatıldıgını söylemek isterdim ama araştırma konum olmasına ragmen bilmiyorum :-[

Reaksiyon puanı
0
kübra alioğulları dedi ki:
bencede kapat hiç bi işe yaradıgını görmedim nasıl kapatıldıgını söylemek isterdim ama araştırma konum olmasına ragmen bilmiyorum :-[

Görmedim derken? ???
Nasıl bir belirti beklediğini anlamadım ki? :D

Reaksiyon puanı
0
ya şöyle araştırırken dezavantajları falan vardı ,koruma sağlıyamadığı şeyler fazlaydı diye hatırlıyorum ondan dedim bi yararını görmedim diye ama arkadaşta zaten kapatmak istiyomuş

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
ya şöyle araştırırken dezavantajları falan vardı ,koruma sağlıyamadığı şeyler fazlaydı diye hatırlıyorum ondan dedim bi yararını görmedim diye ama arkadaşta zaten kapatmak istiyomuş
Benim bildiğim tek dezavantajı hızdan kaybettirmesidir ama sağladığı faydaları düşününce hiç de önemli değil 8)

Reaksiyon puanı
0

Windows'un kendi içinde gelen firewall'unun çok da efektif olmadığını kabul ediyorum ancak farklı bir güvenlik yazılımı kullanmayanların en azından bunu açık tutmaları emin olun hiç yoktan iyidir.
Ben firstlady'nin bunu kapatmak istemesini bir deneme yapacak olmasına filan bağladım. Herhangi bir güvenlik yazılımı kullanmıyorsa temelli kapatacağını sanmıyorum.

Arbalot

Asistan
Emektar
Reaksiyon puanı
10
Gözle görünün bir yararını görmemeniz normal lakin siz güvenli bir şekilde internette dolaşıyorsanız güvenli bir şekil interaktif uygulamalar yapıp online alışverişler yapıyorsanız bunlar tamamen firewall lar sayesinde oluyorlar.
alışveriş sitelerinin ve banka sitelerinin bulunduğu sunucuların önünde bilmem kaç tane güvenlik yazılımu bilmem kaç çeşit firewall var...

yanlız şöyle bir durumda var ki yazılımsal firewall lara pek güvenmem...
eğer bir güvenlik olacaksa bu donanımsal olacak...

yazılımsal firewall lar pc yi yavaşlatacağı gibi aynı zamanda kolayça geçilebilirler yanlız donanımsal ürünler pc içerisinde hiç bir hizmeti kullanmadığı için pc yi yavaşlatmaz ve aynı zamanda pc ile bir alakası olmadığı için geçilebilmesi de imkanıza yakındır...

Arbalot

Asistan
Emektar
Reaksiyon puanı
10
elektr10 dedi ki:
Modemden başka donanımda firewall var mı ???

sırf firewall görevi gören donanımlar var...
örnek olarak checkpoint veya zyxel in zywall 70 ve zywall 1050 modelleri

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Arbalot dedi ki:
sırf firewall görevi gören donanımlar var...
örnek olarak checkpoint veya zyxel in zywall 70 ve zywall 1050 modelleri
Bak bunu bilmiyordum.
Paranoyaklık seviyem artarsa alırım bir tane :)

sibel.masal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bn yaptm o dediznizi ama bulamadm özelilr çıkmıyor :( onlamı kaynaklı bilmiyrm ama bendeki sorun facebook sayfamı açmıyor bir yerden yasaklanmış ve üzgünüz tehnik sorun var daha sonra deneyin diyor brde burda yazıldı gibi https firewalolark girmeye denedim ozamanda izin vermiyr bu firewal le ilgili birşey mi ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selam telımden gırdıgımde wlanları bul dedıgımde kendı modemımın adı cıkıyo ve sıfre ıstemeden baglanıyo ne yapmalyım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
firewall nasıl kapanıyoe (windows 8 de) ACİL YARDIM EDİN

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ethetneti sag tıkla özellilkler karşına comodo firewall yazısı çıkacak onu işaretini kaldır bu kadar kablosuzdada aynı işi yapcan by..