Format Atmayı Mahvetmek !

Bu konuyu okuyanlar

firatdk33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, bu ilk paylaşımım olacak.

Konuda da belirttiğim gibi, tek istediğim Win10 sistemine format atmaktı. Laptopum ASUS N750JK, 2 farklı SSD içinde MAC ve Win10 kullanıyorum. Hangisini kullanmak istediğimi BIOS'tan girip seçiyorum.
Win10 içerisinde temiz bir başlangıç kısmından tüm diskleri tamamen temizlenmesi için format atmaya başladım, Her şey normal bir şekilde ilerledi, laptop kendini resetledi olması gerektiği gibi ama resetten sonra MAC yüklü SSDden açıldı. Bunun üzerine bilgisayarı tekrar başlatıp BIOS'a girdim ve tekrar Wİn10 yüklü SSD'yi başa aldım. Tekrar normaldeki gibi devam ettim, Q kalvyemi seçtim ve sonrasında kurulum ekranı yerine tekrar format atabileceğiniz, sorun gider kısmı olan bir ekrana geldim. Kurulum devam etmiyordu, başlangıç onarma, kurtarma felan hiç biri çalışmadı. Bunun üzerine CMD pencerisini açıp SSD diske format attım. (Neden bilmiyorum):(. Bundan sonraki adımda ise artık SSD BIOS'ta da görünmüyordu. BIOS'tan Easy Flash'e bastım ve artık diğer MAC yüklü SSD diske giriş yapamadım. Şu hatayı aldım. "Secure Boot Violation". Hiç bir şekilde artık SSD'lere ulaşamıyorum.
Bu SSD'lere tekrar BIOS'ta normal hale nasıl getirebilirim ? Formatı tekrar nasıl atabilirim ?

Teşekkürler

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
biosta attemp secure boot u disabled yaparak,denermisin.