Firefoxsuda tarayan spyware yazılımı arıyorum

Bu konuyu okuyanlar

umudayolculuk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ad-aware 2007 free kurdum pek begenmedim onun yerine başka güvenilebilecek firefox uda tarayan spyware yazılımı arıyorum. malum firefox kullanıyorum.
Spybot u tavsiye ettiler, kurdum. türkçe dil destegide var ayrıca ücretsiz. frefoxsuda taradıgını sölemişlerdi yanlız ne denli güvenlidir yada bu programdan başka neler önerebilirsiniz yardımcı olursanız sevinirim.malum spybot hakkında sdn de tavsiye yada methine dair bir yazı okumadım.
bilgisi olan arkadaşlardan spybot hakkında bilgi yada başka ad-aware haricinde bir spyware yazılımı arıyorum şimdiden yardımlar için teşekkürler.

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Niye özellikle firefoxu da tarayan dediğini pek anlamadım.Sonuçta tam sistem taraması yapınca bilgisayarda ne var ne yoksa tarıyor.

umudayolculuk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
özellikle diye bişi yok aslında yanlız tarayıcı olarak devamlı firefox kullandıgım için yazdım öyle. bildigim kadarıyla spyware yazılımlar İE yi tarıyor yanlız firefox u her spyware yazılımı taramıyor. malüm internete devamlı firefox la giriyorum zararlı bir içerik öncelikle firefox a geliyordur diye düşündüm.

srtc91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Firefox'un geçmiş dosyaları Opera ve Internet Explorer gibi belirli bir klasör içinde değil de, belirli bir dosya içerisinde; (yanlış hatırlamıyorsam) history.dat dosyasının içinde barındırır. Firefox'un Opera ve IE'den güvenli olmasının nedeni budur.Sanırım Firefox'un güvenliğiyle ilgili bir kuşkuya sahipsin.O zaman Firefox için NoScript eklentini kullan.İstediğin siteye gir.Java kodları vs. trüm zararlı olabilecek kodlar senin isteğine göre çalışır. İnan ki , Firefox en güvenlisidir.Opera'yı kullandığımda Antivir gibi uyduruk bir antivirüs programı Opera'nın geçmiş dosyalarının olduğu klasörde virüs gösterdi , tıpkı NOD32 ve Kaspersky gibi :) .

Yani demek istediğim : Firefox'un Spy'lara falan geçit olacağını sanmıyorum.Açıkları da 1-2 saat içinde yama ile kapatıyorlar.Bana kişisel ileti yoluyla ulaşırsan, Best Of Firefox eklentilerimi ve sevdiğim bir programı paylaşabilirim. Forumda animasyon olarak dağıtmıştım, Firefox'u hızlandırmak için.Adı : Firetune.

MSDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
sen firefox taramak istiyosan bilmem ama McAfee SiteAdvisor ile zararlı sitelerden kurtulabilirsin Firefox için eklentisi var McAfee'nin sitesin den bulursun

srtc91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
adobe_microsoft dedi ki:
sen firefox taramak istiyosan bilmem ama McAfee SiteAdvisor ile zararlı sitelerden kurtulabilirsin Firefox için eklentisi var McAfee'nin sitesin den bulursun

Site advisor, arama yaptığında sitelerin güvenli olup olmadığını göstermiyor muydu :) ?

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
srtc91 dedi ki:
adobe_microsoft dedi ki:

Site advisor, arama yaptığında sitelerin güvenli olup olmadığını göstermiyor muydu :) ?
Evet arkadaş tehlike gelmeden önlemenin yolunu göstermiş ;)

umudayolculuk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yardımlarınız için teşekkürler peki spybot hakkında bilgisi olan varmı aranızda nasıldır bu konuda ne önerinirsiniz.
bu arada firefox un güvenligi hakkında kuşkum yok.

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Spybot programını hakkında bilgiyi linkde bulabilirsin bilirsin. İstersen indirede bilirsinde. Ben denedim işe yarar birşey.
Kolay gelsin. ;)

Bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.