Firefox yardım lütfen =( - Çözüldü

Bu konuyu okuyanlar

LiberaL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar başıma gelen problemi sizlere şöyle ifade edeyim.

İş yerimde sınırsız ve bağlantı hızı iyi bir internet bağlantım olduğu için işyerimde firefox kurulum paketini indirdim bir cd ye çekip eve getirdim yüklemek için kurulum dosyasına tıkladığımda kurulum dilinin türkçe değil çince olduğunu farkettim.

Sorun yapmadım kurulumu çince bir şekilde sürdürüp sonradan değiştirebilirim dedim. Kurulumu tamamladım.

Firefox u açtığımda dosya, düzen, görünüm v.s. kısımlarının kare kare karekterle yazılı olduğunu gördüm türkçeye çavirmek için biraz kurcaladım ancak olmadı.

Bu nedenden dolayı kurmuş olduğum firefox u sistemimden kaldırdım hatta sistemden kaldırılmasına rağmen c de kalan klasörlerini falanda sildim ertesi gün dikkatli bir şekilde türkçe versiyonunu cd ye çekip getirdim ve kurdum herşey yolunda gözüküyordu.

Yalnız benim kullanmak istediğim firefox özelliği hala çince nin etkisinde kalmış.İşyerimde kullandığım firefoxla aynı versiyon olmasına rağmen işyerimde ki firefox un adres satırı kısmına örneğin "anadolu üniversitesi" ibaresini aynen yazdığım takdirde firefox arkaplanda ekrana getirmeden google da yazdığım kelimeleri arıyo ve google arama sonuçlarını ekranıma yansıtmadan direk girmek istediğim siteyi ekranıma getiriyordu şimdi ise yazıyorum resimlerle göstereyim daha sağlıklı olur

adsz1xs2.jpg

yazıyorum ve enter tuşuna basıyorum

adsz2et1.jpg

aramanın sonucunda da karşıma böyle bir sayfa geliyor

adsz3uc6.jpg

lütfen yardım edin bu iş acaip sinirlerimi bozuyo :(

resimler sanırım sitede tam gözükmüyor farklı kaydet diyerek bilgisayarınıza kaydedip inceleyebilirsiniz

hepinize ilgi alakanızdan dolayı şimdiden teşekkürler...

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Araçlar-Seçenekler-Gelişmiş-Diller-Seç bölümünde çince mi seçili yoksa ???

Bir de firefoxu www.firefox.com dışında bir yerden indirdiysen bu adresten indirip tekrar kur ;)

LiberaL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım ilgin için teşekkür ederim kast ettiğin yer aynen böyle
ads305zhd8.jpg

firefox u kendi sitesinden indirdiğimide belirtmek isterim

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3

LiberaL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hamza adaş süpersin sen ya tşk ederim evet sorunu çözdün tebrik ederim seni :)

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Rica ederim 8)
Adaşımın sorununu çözdüğüme de ayrıca sevindim :)