Firefox kotanızı yemesin

muratcanberber

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Güzel birşey. Atıyorum 500 tane resimli sayfayı açtınız ve kayıt etti belleğe. Sonra tekrar girdiğinizde kotadan yememiş oluyor

tudRoY

Profesör
Reaksiyon puanı
1
sanki biraz açılışta hızlandı gibi firefox gezinme aynı ama :)

__MeMoM__

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam hangi siteye hangi tarayıcıdan girersen gir kotaya ister istemez bi yük getirir.
Telekom ADSL tariflerinde sınırlı hatları 4GB a cekti hayrınamı cekti hayır MSN de yazdıgımız tek harf bile artık 8 BYTE kota dolduruyor kotayı FİREFOX mu dolduracak sadece girdigin sitede gördügün banner bile kotayı etkiler...
Bunu IE de yapar FIREFOX ta yapar Opera da gerilmeye ve germeye gerek yok burda ben kimsenin davulunu calmıyorum herkese teşekkürler..

tuskilidi

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Hocam hangi siteye hangi tarayıcıdan girersen gir kotaya ister istemez bi yük getirir.
Telekom ADSL tariflerinde sınırlı hatları 4GB a cekti hayrınamı cekti hayır MSN de yazdıgımız tek harf bile artık 8 BYTE kota dolduruyor kotayı FİREFOX mu dolduracak sadece girdigin sitede gördügün banner bile kotayı etkiler...
Bunu IE de yapar FIREFOX ta yapar Opera da gerilmeye ve germeye gerek yok burda ben kimsenin davulunu calmıyorum herkese teşekkürler..

Konunun neden açıldığını okudun mu bilmiyorum ama senin bahsettiğin şeyden bahsetmiyor konuyu açan arkadaş. Firefoxta bir sayfa açıkken firefoxun senden habersizce sayfadaki diğer adresleri ziyaret ederek girmeyeceğin bir sayfayı boşuna hafızaya aldığından bahsediyor. yani firefox kotanızı yemesin derken girmeyeceğin sayfayı boşuna indirmiş olmayın demek istiyor. yani konuyu açan arkadas senin yazdıklarının farkında zaten farkında olduğu için bizi uyarma gereği duymuş.

KachacK

Asistan
Reaksiyon puanı
0
atlanılan bir mevzu var!
belleğe yüklenen sayfalar eğer kayda alınmazsa, bu sefer de o sayfalara her erişim sağlandığında yeni baştan yüklenecek ve bence bu da kotaya daha fazla yüklenecek :)

not; her ne kadar sınırsız kullansam da, bence bu ayar herkes için kota konusunda kazanç sağlamaz....

onursevim

Profesör
Reaksiyon puanı
62
sınırlı kullanıcı iken sadece
webaslan
milliyet
hurriyet
sabah
internethaber
fanatik
shiftdelete + msn online oyun yok + webtasarım için bi kaç site frmtr download 1.gb ı geçmez , 4.5 gb kota gelir her ay bazen 5 ide buluyodu .. sırf bu yüzden sınırsıza geçtim ve haberi okudum fox kullanmadım ve baktım kotama 10 gb falan sonra full download yaptım 74 gb kadar yaklaşık 1 ay geçti şuan kotam 84 gb ? ? ve gezilen sitelerde hayli artış var

denendi

hmetin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
adı üstünde girdiğiniz sayfaları belleğe kaydediyor. belleğe kaydedilmiş şey bellekden gelir tekrar internetten gelmez. dolayısıyla kotadan gitmez. bence bu yazıyı hazırlayan vatandaş neyin ne olduğunu bilmiyor ve saçmalamış

:icon_::icon_::icon_:
Haklısın dostum konuyu açan saçmalamışş

tuskilidi

Profesör
Reaksiyon puanı
17
:icon_::icon_::icon_:
Haklısın dostum konuyu açan saçmalamışş

Belliki konunun ilk mesajını okumamıuşsınız ve konuyu açanın saçmaladığını söylüyoırsunuz. sizin söylediğinizi söylemiyor ki konuyu açan. yani nasıl olurda neyin ne olduğunu okumadan saçmalamış diye hakaret ediyorsunuz anlayamıyorum.

__MeMoM__

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tuşkilidi kardeşim konuyu açan arkadasın sesi çıkmıyorda sen neden bagırıp duruyosun onu anlamış değilim bu birrrr
ikincisi google efendiye aynen şu girdiğim metni yazarsan bütün cevapları almış olursun " Web Browserların Çalışma Mantığı" böyle bi dökümanı up etmiştik zamanında bi foruma yada buna benzer bir konuyu nerde ararsan bulursun işi bilmesek işi öğretceniz şimdiden kolay gelsin araştırmalarında + şunuda belirtmek isterim kotayı yiyo veya sayfa yüklüyo dediğiniz firefox bwoserı nın ayarlarından hafızada tutulacak geçmiş bilgilerin sınırını en aza çekersen o zaman o siteye tekrar girdiğinde kotan yine aynı derecede etkilenecektir. Sen yinede söylediğimi bi araştır burda kırgınlık dargınlık yok ama bişeyi biliyoruzda konuşuyoruz canım arkadasım kusuruma bakma yani

tuskilidi

Profesör
Reaksiyon puanı
17
aslında sana hiç bir şey dememklazım ama yine de söylemek istediklerim var.

konunun ilk mesajında yazanlarla senin yazdıklarının ne alakası var şimdi. firefoxun girilen sayfaları hafızada tuttuğunu herkes biliyor konu bu değilki.

konu tamamen firefoxun o anda açık bulunan sayfalardaki mevcut linklere bizden habersizce ulaşıp o linklerin bizi götüreceği sayfaları hafızay alması. mesela bir haber sitesindesin ve ilk sırada bulunan 10 haberin ayrıntılarını görmek isteyenler için linkler var ama bu haberler içinde 9 tabesi seni ilgilendirmiyor ve onlara asla tıklamayacaksın. ama konuyu açan kişinin dediği şey ise madem ben o 9 linke hiç tıklamayacam firefox boş yere neden onları hafızaya alsın.

eğer bu yazdıklarıma da hayır sen yanlış biliyorsun, konuyu açan bişey demiyor sen neden bu kadar debeleniyorsun dersen bu senin beni ve konunun ilk mesajını anlayamamandan kaynaklanır.

hasal111

Asistan
Reaksiyon puanı
0
aslında sana hiç bir şey dememklazım ama yine de söylemek istediklerim var.

konunun ilk mesajında yazanlarla senin yazdıklarının ne alakası var şimdi. firefoxun girilen sayfaları hafızada tuttuğunu herkes biliyor konu bu değilki.

konu tamamen firefoxun o anda açık bulunan sayfalardaki mevcut linklere bizden habersizce ulaşıp o linklerin bizi götüreceği sayfaları hafızay alması. mesela bir haber sitesindesin ve ilk sırada bulunan 10 haberin ayrıntılarını görmek isteyenler için linkler var ama bu haberler içinde 9 tabesi seni ilgilendirmiyor ve onlara asla tıklamayacaksın. ama konuyu açan kişinin dediği şey ise madem ben o 9 linke hiç tıklamayacam firefox boş yere neden onları hafızaya alsın.

eğer bu yazdıklarıma da hayır sen yanlış biliyorsun, konuyu açan bişey demiyor sen neden bu kadar debeleniyorsun dersen bu senin beni ve konunun ilk mesajını anlayamamandan kaynaklanır.

işte bu nedenle SDN Forumu seviyorum.
Helal olsun tartışmaya devam edin biz cahillerde yeni bir şeyler öğrenelim
Doğru yanlış fikrini yazan herkese teşekkürler...:icon_:

teknobaycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
konuyu açan saçmalamamış, asıl saçmalayan bu konu hakkında bilmeden, doğru okumayan
birisidir...

c-m0s

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O kadar zamandır kullanıyorum. Yeni duydum bunu)

teknobaycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
hız yapmak için, neler yapıyorlar yaa...

bumba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşımız güzel bir paylaşımda bulunmuş. 4 gb kotalı bir internetiniz varsa firefox kullanıyorsanız hiçbir şey yapmasanızda ( video,görüntülü konuşma, tv, müzik) kotanızı yine de dolduruyor. Sonra siz ben bir şey yapmadım bu kota neden bitti diyorsunuz.

_megavisor_

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Teşekkürler benim için sorun değill sınırsız kullanıyorum..:D

mrtskr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
paylaşım için saol ben unu daha önce denedim bi süre sonra sayfaları açmamaya başlıo bağlantı zaman aşımı hatası veriyor dikkatinize. . .

teknobaycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
paylaşım için saol ben unu daha önce denedim bi süre sonra sayfaları açmamaya başlıo bağlantı zaman aşımı hatası veriyor dikkatinize. . .

bizler nasıl kullanıyoz peki? ayar yapayım derken başka bişey değiştirmişsindir...:)