Finlandiya'da 1 Mbps Bağlantı Artık Bedava

mustapha_84

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Finlandiya geniş bant internet bağlantısını yasal hak olarak tanıyan ilk ülke oldu. Buna inanmakta zorlanabilirsiniz ancak Finlandiya'yı başka Avrupa ülkeleri de izleyecek gibi görünüyor. Finlandiya'da yaşayan "her bir birey" bedava 1 Mbps internet bağlantısı kullanabilecek.
Durun, haber yalnızca bununla da sınırlı değil. Finlandiya'nın ulaştırma ve iletişim bakanlığı 2015 yılında 100 Mbps bağlantı hakkı vermeyi planlıyormuş. Duyduğumuza göre sırada Birleşik Krallık ülkeleri var.
Yorum size ait. Türkiye'de acaba 2015 yılında 1 Mbps bağlantı yasal bir hak olarak tanınır mı tanınmaz mı? Ülkelerin kendi vatandaşlarına sundukları internet hizmetleri ve bunun karşılığında onlardan istedikleri bir gelişmişlik göstergesi olarak kabul edilebilir mi?
http://www.thgtr.com/haber/internet/finlandiyada-1-mbps-baglanti-artik-bedava

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
Türkiye'de mümkünatı yok boyle şeylerin

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
normal paralı hizmet versinler yeter. Sağlam.. é!

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Biz verginin bile vergisini veren bir ülke olarak halimizden memnunuz

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
İşte Hizmet budur..

Bizim ülkemizde en temel ihtiyaçlarımız dahi karşılanamazken bedava intenet rüya olur..

2015 e kadar zam yapmasınlar terife ücretine bedavaymış gibi sevinirim:)

qKTe

Profesör
Reaksiyon puanı
32
Finlandiya halkının okur yazar oranı %100 olduğu için insanlar bilgili ve bilinçli. Bu nedenle interneti sadece ihtiyaçları oldukları zaman kullanacaklar ve yoğunluk olmayacak. Ve insanlar bilgi edinme amaçlı kullanacaklar. Ama bunu bizim ülkemize getirilirse ki ben inanmıyorum insanlar emellerine göre kullansınlar. Kullananlarda olur ama büyük çoğunluk kullanmayacaktır. Kaldı ki zaten böyle bir olayın olmasına rüyamda görsem ertesi gün arkadaşlarıma anlatır ve hep beraber güleriz.

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Vay be helal olsun adamlara bizde mümkünatı yok böyle bişey kesinlikle olmaz...

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Hangi Ülkeydi Şimdi Hatırlamıyorum Ama Su ve Elektrik Bedavaydı Hatta Doğalgaz Bile

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Az önce başka bir yerde okudum. Çok acı bir durum.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Hangi Ülkeydi Şimdi Hatırlamıyorum Ama Su ve Elektrik Bedavaydı Hatta Doğalgaz Bile

Türkmenistan... Ancak bedava olmasına rağmen halk fakir arabalar hurda... Devlet zengin...

Ve en çok şaşıracağınız şey...
Türkmenistan ekonomisi enerjisi iletişimi tamamen bir Yabancı Şirkete bağlı...

ve o yabancı şirket bize hiç yabancı değil!!!

Çalık Holding...

Ahmet Çalık Türkmenistanda Devlet Başkanı gibi ağırlanıyor...
-------

İntenet konusuna gelince...

Finlandiya şaşırmamak gerek...

Adamlar sıradan bir avrupa ülkesi idiler...Bilişime önem verdiler Nokia diye bir marka çıkardılar şimdi Nokia üzerinden çok kaymak para kazanıyorlar...
Adamlar bu günkü seviyelerini sadece bir marka Nokia ya bağlılar onu da bilişime veridkleri destekle sahip oldular...

Eee bu adamlar bilişime sonuna kadar destek vermesin de kim versin?

Bizde bunu örnek alırlar mı?
Bilmiyorum... ancak Bu hükümetin her okula internet ve bilgisayar ulaştırması da çok büyük bir başarıdır...

Aslında çok önceleri yapılması gereken bir şeyi bu hükümet yapmıştır...

Ancak yeterli tabiki değil...

Ama bu durumda teşvik etmek sövmekten daha iyiidr diye düşünüyorum...

Bizim halkımız hep kolaycıdır hep sövelim sayalım ama devlete söven sayan bu halk nedense devletten istemeyi hiç bilmez...
Hep devlet gelsin ağzıma koysun ister... Koymazsa da söver :D

Halk oy vereceği zaman Sağ a Sol a Milliyetçiliğe değil de bana ne hizmet yapacaksın sorusuyla oy verse inanın partiler hizmet yarışına girer...

Ama bu gün hizmete ne gerek var...
Biri Atatürk ü sahiplenmiş...
Biri Milliyetçiliği...
Biri de Özgürlükleri...

Yine de bu dönem içinde devletin yaptığı bir çok dev hizmeti görmemezlik etmek de nankörlük olur ancak vatandaş olarak bunları istemek de hakkımız...

Ama biz hala hizmete değil İdeolojilere oy veriyoruz...

Beleş İnternet İdeolojisi diye bir ideoloji çıkana kadar beleş interneti sadece komşunun şifresiz bağlantısında bulabilirseniz ona sevinin :D

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Gözünü sevdiğim kabloneti cayır cayır :D

masuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence çok qüzel bi uyqulama. zaten her$ey neredeyse int. üzerinden qercekle$iyor. yani evimizden cikmadan her$eyi halledebilior olduk. e doqal olarak da adamlar belki bunu dü$ünmü$tür. biz 2015 de qörür müyüz? bence imkansiz.

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42
bence çok qüzel bi uyqulama. zaten her$ey neredeyse int. üzerinden qercekle$iyor. yani evimizden cikmadan her$eyi halledebilior olduk. e doqal olarak da adamlar belki bunu dü$ünmü$tür. biz 2015 de qörür müyüz? bence imkansiz.

Yazdıklarını okuyana kadar ortadan ikiye yarıldım resmen. Türkçe biliyor musun sen? :mad:

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
2015 yılında ttnet bize 50 mbps hızı getirir ama hatlar kaldırmaz :)

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
e-devlet projeleri çoğaldıkta bizim devletimizde buna mecbur kalacak ilerleyen zamanlarda

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
2015'te yerleşmek lazım oraya. :D

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Finlandiya yolcuları kalmasın :)

8476.jpg

MdbK

Doçent
Reaksiyon puanı
5
e-devlet projeleri çoğaldıkta bizim devletimizde buna mecbur kalacak ilerleyen zamanlarda
Onu Türk Telekom'u Araplara peşkeş çekmeden önce düşünecekti AKP. Böyle birşeyin Türkiye'de olmasını beklemek saçmalıktan başka birşey değil. Biraz Türkiye'deki koşulları değerlendirin sonra yorum yapın. :thumbdown: