Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179

http://www.imdb.com/title/tt1832382/

Bu ilk film Berlin Film Festival'inin tüm ödüllerini almakla beraber toplam 36 ödüllü bir film.Günümüz insanının düşüncelerini, hayata bakış açılarını yansıtıyor.

A-Separation-poster.jpg

http://www.imdb.com/title/tt1360860/

elly2009affiche800x600.jpg

İkinci film ise birinci filmdeki kadrodan birkaç kişiyi oyuncu kadrosunda bulunduruyor. Bu filmin de toplam 12 tanecik ödülü var.Ruhunuza hitab edecek sıcaklık ve hüzünde garip bir gizemin havasında ilginç bir film.kişilerin olaylara verdikleri tepkiler,soğukkanlı olmanın avantajları ve zor bir zamanda insanların ruhsal durumlarını yansıtmada başarılı bir film.

Bu filmleri izlerseniz geniş bir bütçeye gerek olmadan da ne kadar güzel filmler çekilebileceği anlaşılır.
Filmler gerçekten harika. Tek eksikleri reklamlarının yapılmamış olmaması ve insanların biraz da İran Sineması'na ön yargıyla yaklaşmasından başka bir şey olmasa gerek.
Herkese ŞİDDETLE tavsiye ediyorum...

Bu adamı dinleyin :cool:

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Conan'ı mı tavsiye ediyorsun? yapmayın böyle şeyler. :p

Alla alla ne varmış izlenebilir dedim sadece mantık hatası çok ama genel olarak sahne arası geçişler ismi hiç duyulmayan yerlere gidişler , Conan'ın küçüklüğü vs bunlar çok güzel anlatılmış. Bence bu tarz bir filme göre daha iyisini beklemek yanlş olur.
Aksiyon seven varsa izlesin ama tabi çok fazla bişi umut etmemek gerek :)

--- Mesaj Güncellendi ---

Çelik Yumruklar : İzleyenler serisine bende katıldım. Ben tabi 2. serisi olursa robotların kontrolden çıkıp dünya savaşlarına dönüşmesini beklerim, belki antreman robotu modifiye edilebilir. Güzel bir konu yakalanmış umarım devamı gelir.

Buhar Deneyi , Val Kilmer Oynuyor tavsiye edeniniz varmı ?

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
imdb den 4 almış. ayrıca val kilmer beğendiğim bir oyuncudur, 15 den fazla filmini izlemişimdir, ama o filmi hiç duymadım. uzak dur derim :)

gerçi senin zevklerin biraz enteresan :p :)

RockyBalboa

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Birazdan 3 İdiots izleyeceğim.Akşam içinde bir gençlik komedisi istiyorum önerisi olan var mı ?

koyboy89

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
rkadaşlar bana güzel bi zerrin egeliler filmi önermisiniz lütfen

RockyBalboa

Asistan
Reaksiyon puanı
1
3 İdiots çok fenaydı şimdi bitti normalde ben 2 saatten uzun süren filmlerde sıkılırım.Bunda hiç sıkılmadım.Çok güzel anlatılmış ve sistemi eleştirmişler ve haklılar.

hamzabakar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güzel bir dram filmi daha...:crying:

http://www.imdb.com/title/tt0986264/

79b3bb.jpg

Bu filmi izledikten sonra hayatta böyle insanlar olabileceğini fark ettim. Başkalarının, derslerinde başarısız öğrencilere gerizekalı dedikleri kişilere artık daha farklı duygulara yaklaşıyorum.
Harfleri sayıları algılama problemi yaşayan bir çocuğun - disleksi hastası - çevresi ve ailesi tarafından tembel gerizekalı muamelesi görür. Çalışmayı öğrenebilmesi için yatılı okula verildikten sonra resim öğretmeni ile değişen hayatı ve başarısını anlatan bir film.
(Disleksisi olan bir kaç örnek Leonardo da Vinci,Thomas Edison,Pablo Picasso,Leonard Da Vinci,Albert Einstein,Agahta Christie,Alexander Graham Bell,Winston Churchill,Steven Spielberg.)

Çoğu Amerikan filmine taş çıkarır.

Çok duygu yüklü bir film. Neredeyse pek duyulmamış bir film. Ama kesinikle izlenmesi gereken bir film. Hint filmi diye sakın izlememezlik etmeyin bu filmi sonra başka yerde karşınıza çıkarsa bunu o zaman niye izlememişim diyeceksiniz.

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
beyazat meydanından geçerken bu filmin çekimlerine denk gelmiştim. durup yarım saat kadar izlerken şu sonuca vardım; sinema sektörü seyretme dışında tamamen bana uzak, hiç içersinde olmak istemeyeceğim berbat bir sektörmüş. fragmanda görülen 2 saniyelik, muhtemelen filmde de 2 dk lık kısım için saatlerce kenardan size bağırılıyor, üzerinize hortumla su tutuluyor vs.. izlerken bile gerilmiştim :)
Haklısın ama gülü seven de dikenine katlanır diye bir söz var. Sinema filmlerinde oynayan oyuncular iyi paralar kazanıyorlar artı toplumda bir sürü hayranları oluyor, g.tleri kalkıyor, egoları tatmin oluyor vs. vs. Yani sinema oyuncusu olmanın artıları eksilerinden çok çok fazladır diyorum ben :)

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Eve geçince Slumdog Millionaire tekrarı yapacağım :)

musty_cetin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
from-paris-with-love2.jpg

Kaçırılmaması gerek.... :)

şahane film :D komedi yerleri de bayaa fazla John Travolta ve Jonathan emmi baya iyi iş çıkarıyo Jonathan Emmi zaten The Tudors tan epey iyi oyunculuğunu kanıtlamıştı :D

izlenmesi gereken bir film
paranormal-activity-35.jpg

Paranormal Activity

Trailer HD

http://www.youtube.com/watch?v=F_UxLEqd074

---------- saat 11:20 eklendi ---------- önceki mesaj saat 11:12 eklenmişti ----------

Ninja Assassin izliyorum ben su an, tavsiye ederim cok güzel film
1.jpg

Trailer HD
http://www.youtube.com/watch?v=OSbf2or1SFw

işin açığı film çok abartılı.. ama izlerken insana CİDDİ ANLAMDA keyif veriyor.. tavsiye ederim..

İşte bugünün film tavsiyesi:

book-of-eli-afis.jpg

Amerikan yapımı filmi Albert ve Allen Hughes kardeşler yönetmiş. Kardeşler bu filmle ''From Hell'' (Cehennemden Gelen) filminden beri ilk defa biraraya geliyorlar.Başrollerini ise Denzel Washington , Gary Oldman , Mila Kunis , Paylaştığı '' The Book of Eli'' Distopik bir gelecekte geçen aksiyon / Gerilim türünde bir yapım.Filmde Güneş patlaması sonrası kavrulmuş dünyada sağ kalanların yaşam mücadelesinde Eli (D.Washington) adlı bir adamın yok olmanın eşiğine gelen insanlığı kurtaracak olan bir kitabı koruma mücadelesini anlatıyor.

The Book Of Eli - HD Trailer

http://www.youtube.com/watch?v=JKfZrbS79To

Bu film bence en'ler arasına girmeli ;)

EresboSS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
b5tCfr1K7C.jpg

[h=3]Percy Jackson & Olimposlular: Şimşek Hırsızı[/h]Filmin Özeti

Film, babasının Mitolojik Yunan Tanrısı Poseidon ve annesinin ise sıradan bir insan olduğu Percy adındaki gencin zorlu hikayesini anlatacak. Serinin bu ilk kitabında/filminde Percy kendini ispatlamak için Zeus’un çalınan şimşeğini bulup hırsız olmadığını herkese göstermek zorunda kalıyor. Yıllardır görmediği babasıyla yüzleşmesi ve tanrılardan bile çok daha güçlü bir hazineyi ortaya çıkarması ise apayrı bir hikaye.

İzlemeyen arkadaşlara tavsiye ediyorum gerçekten çok sağlam bir film :)

redyellow

Doçent
Reaksiyon puanı
2

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5

ediz563

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Schniderin listesi (ismi yanlş yazmış olabilirim) , Ben eski filmleri izlemeyi pek sevmiyorum ama ne kadar güzel olabileceklerini bu filmde anladım bu akşamda esaretin bedelini izlicem hadi bakalım :)

İzlediğim bazı filmler için "Keşke şu an bu filmi izlememiş olsam." diyorum, ilk defa izliyormuş gibi yeniden izleyebilmeyi hayal ederek. Esaretin Bedeli de onlardan biridir benim için.

redyellow

Doçent
Reaksiyon puanı
2
KNvELH3DPU.jpg

Bugün izledim, çok beğendim, harika.. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Almighty Thor 2011 yapımı bir film İmbd 2,1 Puan almış bir film. Bugün merak ettim izliyim dedim yok böyle bir film. Bu kadar b.ktan olmaz effect denilen bişi yok sanki 80lerde çekilmiş. Uzak durun kaçın:) Bi tek Patricia Velasquezi beğendim.

Ruhlar Bölgesi 2011 yapımı (İnsidious) 6,8 Puan almış. Bugüne kdar izlediğim en farklı konu işleyişine sahip filmlerdendi. İlk 50 dk klasik Ev içinde ruh filmlerindendi , sonra film b.ka sarıyo derken hareketlendi Korku filmlerine benzedi kovalamacalar flan , sonra hiç beklemedik bir şekilde bitti. Gayet başarılıydı işleyiş çok güzeldi. 6,8 puanı hakediyor tavsiye.

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Ne gemisi ?

Yolcu mu ? Yük mü ?

waffenss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[video=youtube;CgOGEDz63No]http://www.youtube.com/watch?v=CgOGEDz63No&feature=related[/video]aynen.