Bu konuyu okuyanlar

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
JOKER FK SON.jpg

Umarım ölümüm, hayatımdan anlamlı olur!

IMDb: 8.5
Çıkış Tarihi: Ağustos 2019
Film Süresi: 122 Dk.
Film Türü: Psikolojik Gerilim
Ülke: ABD
Yönetmen: Todd Phillips

Yapımcı: Todd Phillips, Bradley Cooper, Emma Tillinger Koskoff
Senarist: Todd Phillips, Scott Silver

Bütçe: 55-70 milyon $
Hasılat: 1,074 milyar $

Joker, başarısız bir komedyen olan Arthur Fleck'in hayatına odaklanıyor. Toplum tarafından dışlanan bir adam olan Arthur, hayatta yapayalnızdır. Sürekli bir bağ kurma arayışında olan Arthur, yaşamını taktığı iki maske ile geçirir. Gündüzleri, geçimini sağlamak için palyaço maskesini yüzüne takan Arthur, geceleri ise asla üzerinden silip atamayacağı bir maske takar.
Babasız büyüyen Arthur’u en yakın arkadaşı olan annesi Happy adıyla çağırır. Bu lakap, Arthur’un içindeki acıyı gizlemesine yardımcı olur. Ancak maruz kaldığı zorbalıklar, onun gitgide topluma aykırı bir adam haline gelmesine neden olur. Yavaş yavaş psikolojik olarak tekinsiz sulara yelken açılan Arthur, bir süre sonra kendisini Gotham Şehri’nde suç ve kaosun içinde bulur. Arthur, zamanla kendi kimliğinden uzaklaşıp Joker karakterine bürünür.

Joker Film Replikleri
  • Ben kötü biri değilim, sen iyi biri olmamı hak etmemişsindir.
  • Sen beni dinlemiyorsun değil mi? Hiç gerçekten dinlemedin. Her hafta aynı soruları soruyorsun; işin nasıl, olumsuz düşüncelerin var mı? Benim tüm düşüncelerim olumsuz ama sen beni zaten dinlemiyorsun.

• Akıl sağlığı yerinde olmayan yalnız birini, ona çöp gibi davranıp dışlayan bir toplum ile karşı karşıya getirirsen eline ne geçer?
  • Kaldırımda can veren ben olsam yanımdan geçer giderdiniz.

• Bugünlerde herkes kötü. Bir insanı delirtecek kadar hem de.
  • Komik değilmiş gibi davranmaktan bıktım. Komedi özneldir Murray.

• Eskiden hayatımın bir trajedi olduğunu düşünürdüm. Ama artık fark ediyorum ki bir komediden ibaretmiş.
  • Diyorum ki... Bütün hayatım boyunca, gerçekten var olup olmadığıma emin değildim. Ama varım.

• Akıl hastalığına sahip olmanın en kötü yanı... sanki düzgün davranıyormuşsun gibi... insanların senden düzgün davranmanı beklemesi.
  • Hayatım komediden ibaret.

• Hayatımın bir trajedi olduğunu düşünürdüm, ama şimdi fark ettim ki bu bir komedi.

Joker Fragman

Filmi izleyenler, film hakkında ki görüşlerini SPOILER özelliği altında belirtebilir.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,309
Filmi izledim gayet güzel bir filmdi ama siz oo Joker oo Batmanı dövcek oo biyerler patlatcak diye gidip izlerseniz nefret edersiniz bu filmden, ben zamanında Joker den çok nefret ederdim sebepsiz yere insanları öldürür dururdu bu filmdede Jokerin neden böyle biri olduğunu öğreniceksiniz

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
DC’nin yapmış olduğu Batman üçlemesinden sonra ki bir diğer baş yapıt. 10 yılda bir başyapıt çıkarıyorlar.
Film bir süper kahraman - kötü savaşı değildir , bir kötünün arkasında ki psikolojiyi yansıtmaktadır.

aesthetey

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Joaquin Phoenix karakteri öyle iyi canlandırıyor ki kahkahalarının ardındaki olumsuz hisleri, öfkeyi bile hissediyoruz. Psikolojik, şahane bir film.. Phoenix de harika bir Joker..

aesthetey

Asistan
Reaksiyon puanı
119
İnsanlar genelde joker denilince aksiyon arıyor. Bu film çok farklı ama.
Evet ama filmin bir diğer güzel yanı da Joker'i farklı görüp, nasıl bu hale geldiğini izlememiz.. Bu kadar sevilen bir karakterin gelişimini izlemek, eğer böylesine güzel de işlendiyse harika oluyor..

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Film harika. Ancak hangi joker derseniz kara şovalyede ki rahmetli arkadaşın oynadığı derim.

hakan_baskesen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir yıldız kaydı diye baktım izlerken durdum düşündüm düşündüm ve şuna karar verdim; hepimizin içinde biraz bir yerlerde Joer var ve asla Joker'deki cesaret bizde yok.