Fifa Ve PES Pişti Oldu!

Ardeth

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Fifa 11 ve PES 11'in piyasaya çıkış tarihleri belli oldu. Aynı anda piyasaya çıkacak rakipler, birbirinden ilginç özelliklerle donatılmalarıyla dikkat çekiyorlar.

Fifa 2011 ve PES 11'in piyasaya çıkış tarihleri tahmin ediliyordu; ne var ki resmiyet kazanmamıştı. Şimdiyse işler resmiye bindi ve birbirinden ilginç detaylar ortaya çıktı. Fifa 11, Eylül ortasında piyasaya çıkarken, PES 11 ise yalnızca 1 hafta daha bekletecek.

11276417389.jpg
Galerisini sizinle paylaştığımız Fifa 11'in çarpıcı yeteneği "Personality" olarak öne çıkacak. Personality sayesinde "Career" modunda, zirveye çıkarmaya çalıştığınız oyuncunun özel hayatı inanılmaz önem taşıyacak. Eğer oyuncunuz bir gece kuşu ise basın sürekli üstünüze gelecek ve futbolcunun performansı dibe vuracak. PES 2011 ise, kontrollere eğilecek ve  "Freedom" yapısı sayesinde, parmağınızın en ince hareketleri bile şut ve pasa yansıyacak.
:: Hep sorduk, yine soruyoruz: PES mi, FIFA mı?
Yazan: Ata Terun
SDN - http://shiftdelete.net

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Goal 3 demek istiyorum bu sefer :)

fizikci

Doçent
Reaksiyon puanı
12
herzman pes heryerde pes (konsolda birbirlerine rakip olabilirler ama )

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Fifada muz vuruşu falan var mı acaba. Bayağadır oynamadımda.

watchers

Doçent
Reaksiyon puanı
9
artık fifa'da pes te sıktı insanları eskisi kadar rağbet görmüyorlar bencede goal serisini devam ettirsinler bu ikisinden daha çok tutar :D

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Önceleri Fifa severdim ancak son 3 senedir PES ci oldum. Fifa artık konsola yatırım yapar oldu PC grafikleri ve oynanış çok kötü

Black Wolf

Doçent
Reaksiyon puanı
8
İkiside Süper. İkisinide Oynarım. Ama, PES'in yeri herzaman ayrı :)

utku-k

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Son oyunlardaki saçma sapan hataların yeni sürümde olmayacağını düşünürsek PES yine FIFA'yı geçer.

Ay Parçası

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Tabiki pes fifanın grafiği o kadar iyi değil ve çok kolay gol atıyorsun pes de okadar kolay değil gol atmak takımların gerçek güçlerini yansıtıyorlar hiç olmazsa

Mirack1907

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
57
:: Hep sorduk, yine soruyoruz: PES mi, FIFA mı?

PES :)

S_T_A_L_K_E_R

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Artık futbol oyunlarından sıkıldım.Hep gol at, pas at...Bu ne yaaa:)

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
PS3' te oynuyorum PES' i. Kim programladıysa lanet olsun. Hakem diye birşey yok oyunda resmen street fighter oynuyoruz. Ceza sahasında arkadan direk kayıyor adam, hem penatlı hem kırmızı kart vereceğine kart bile vermiyor, oyundaki buglarda cabası... Fifa oynamadım ama ps3 te bilmiyorum, önce gidip ps3 kafede fifa oynayacağım, beğenirsem fifaya geçicem, bıktırdı pes.

erdcan

Doçent
Reaksiyon puanı
14
pes oynuyorum yıllardır fifa yı 2005 den sonra oynamadım bayağı olmuş yaw

silvio

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
PES sadece bir oyun değil, bir yaşam biçimidir...
Her zaman PES

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
PES müthiş hocam ya...Oyuncu Kariyer ile doruk noktasına ulaştı :)

kayıp kuşak

Profesör
Reaksiyon puanı
33
bu kadar yıllık fıfacıyım (ki hep fıfa cı olmakla övünmüşümdür) artık Pes e geçmeye karar verdim Fıfa artık sıktı neden diye sorarsanız;Gol atmak çok kolay çaprazdan çekilen her şut kaleyi buluyor,top a hava basmayı unutmuşlar sanırım balon gibi,her çekilen şut kaleye gidermi kardeşim tamam o özelliği 99 fakat lampard da arada sırada dışarı atar demi?,top ayağa yapışıyo yahu bırak biraz esnek dursun o top Fıfa neyde Pes e takar derseniz Kuşkusuz lisanslarda eğer london fc yada fatih takatuki :D gibi uyduruk isimlerle oynamak istemezseniz Alın Fıfa oynayın kardeşim Ama bundan sonra ben şahsen Pro Evolution Soccer oynayacağım şu konami lisansları bir düzeltsin tadından yenmez Pes :) (bu yazım tamamen pc içindir Yoksa konsollarda Fıfa jüpiterde de uranüs de de Pes e takar)

zuvay nidya

Doçent
Reaksiyon puanı
8
birincisi arkadaslar,pes hic bir zaman fifayi gecmis durumda degildir...pes daha yeni yeni adlarin lisansini almaya basladi.nasil oluyorki pes fifayi sollamis.abartmayin lütfen.ama sizler oyun stilini pes seviyorsaniz orasini birsey diyemem.ama her zaman gercekci herzaman iyi bir grafige ve pes e göre cok calim sevinc gol atma yetenegi vardir.

Persona Grata

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
53
birincisi arkadaslar,pes hic bir zaman fifayi gecmis durumda degildir...pes daha yeni yeni adlarin lisansini almaya basladi.nasil oluyorki pes fifayi sollamis.abartmayin lütfen.ama sizler oyun stilini pes seviyorsaniz orasini birsey diyemem.ama her zaman gercekci herzaman iyi bir grafige ve pes e göre cok calim sevinc gol atma yetenegi vardir.

Senelerdir FIFA oynamış birisi olarak son yıllarda FIFA'nın PC platformunda çıkardığı oyunlar maalesef söylediklerinizi tam olarak karşılamıyor. Daha önce de dediğim gibi özellikle FIFA 10 PC platformunda kendi açımdan bakınca tam bir facia. Oyunu kurduktan sonra silmem sadece 5 dk. sürdü. PES ile karşılaştıralayacak bir düzeyde. FIFA 11'de ne gibi değişiklikler olur bilemem ama benim kendi görüşüm PES'in şu an daha iyi olduğu yönde. Tek sorun lisans sorunu.

zuvay nidya

Doçent
Reaksiyon puanı
8
bu kadar yıllık fıfacıyım (ki hep fıfa cı olmakla övünmüşümdür) artık Pes e geçmeye karar verdim Fıfa artık sıktı neden diye sorarsanız;Gol atmak çok kolay çaprazdan çekilen her şut kaleyi buluyor,top a hava basmayı unutmuşlar sanırım balon gibi,her çekilen şut kaleye gidermi kardeşim tamam o özelliği 99 fakat lampard da arada sırada dışarı atar demi?,top ayağa yapışıyo yahu bırak biraz esnek dursun o top Fıfa neyde Pes e takar derseniz Kuşkusuz lisanslarda eğer london fc yada fatih takatuki :D gibi uyduruk isimlerle oynamak istemezseniz Alın Fıfa oynayın kardeşim Ama bundan sonra ben şahsen Pro Evolution Soccer oynayacağım şu konami lisansları bir düzeltsin tadından yenmez Pes :) (bu yazım tamamen pc içindir Yoksa konsollarda Fıfa jüpiterde de uranüs de de Pes e takar)

tam aksine kardas aslinda fifa da gol atmak okadar zorlasti ki bu da insanin yetenegini zorluyor.ben hem fifa 2011 oynuyorum.ve kesinlikle sunu söylieblirim ki hem pes 2010 hem de fifa 2010 da ise aradaki farrklari saymayi baslasam pes ne yaziki fifaya yetisemez.aradaki farklar.
1-pes de ise oyuncular neredeyse speedy gonzales yaa.cok hizlilar.burdada gercekci olmuyor.
fifa da ise oyuncularin kosulari gercek yasamindakine göre uyarlanmistir.
2.stad seyirci grafigi.fifanin pes e göre cok üstünlügü var.hele pes de rengler cok güclü ve nerdeyse plastik görünüme sahip.
3.fifada ise 250 kadar özel hareketler calimlar ve gol atma becersizi vardir.üstelikte gol sevinci ise kendin belirleyebilir ve uyguluyorsun.
4.fifa da hakemleri hic tartismaya gerek yoktur.pes de ise hakemler sac yolduruyor...
spikerler ise fifada daha yeiliklere sahip iyi fikirli konusmalara sahip ama pes de bozuk teyip gibi ayni papagan ...

ben hem pes 2010 hem fifa 2010 hemde fifa 2011 oynadim 1 bucuk aya dogru ise pes 2011 de elime gececektir.suan göründügü gibi fifa 2011 tartislmaz futbol simulasyonudur....

---------- saat 16:20 eklendi ---------- önceki mesaj saat 16:18 eklenmişti ----------

Senelerdir FIFA oynamış birisi olarak son yıllarda FIFA'nın PC platformunda çıkardığı oyunlar maalesef söylediklerinizi tam olarak karşılamıyor. Daha önce de dediğim gibi özellikle FIFA 10 PC platformunda kendi açımdan bakınca tam bir facia. Oyunu kurduktan sonra silmem sadece 5 dk. sürdü. PES ile karşılaştıralayacak bir düzeyde. FIFA 11'de ne gibi değişiklikler olur bilemem ama benim kendi görüşüm PES'in şu an daha iyi olduğu yönde. Tek sorun lisans sorunu.

tamam pc oyunlarinda konsollara göre uyarlanmamistir.haklisin ama ben konsollardan ibaret konusuyorum.haklisin pc oyunlarina bizim sirket biraz daha agirlik vermesi gerekir.
ama pc yapiminda ise ne yaziki masraflar konsollara göre daha cok pahalidir...
ama insallah bu fifa 2011 insallah istediginiz gibi yapiya sahip olacaktir.2 aya dogru bilgileri elime gecer benim....

Mirack1907

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
57
ben hem pes 2010 hem fifa 2010 hemde fifa 2011 oynadim 1 bucuk aya dogru ise pes 2011 de elime gececektir.suan göründügü gibi fifa 2011 tartislmaz futbol simulasyonudur....

Fifa 11, Eylül ortasında piyasaya çıkarken, PES 11 ise yalnızca 1 hafta daha bekletecek.

Yavaş oyna :)

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Bilgisayarda Pes. Eski ekran kartıyla da olsa oynamaya çalışıyoruz işte. :)

zuvay nidya

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Fifa 11, Eylül ortasında piyasaya çıkarken, PES 11 ise yalnızca 1 hafta daha bekletecek.

Yavaş oyna :)

kardes sen benim galiba ea de calisdigimi bilmiyorsun ben ise video grafik tasarimcisiyim.almanyada kölnde ea de calismaktayim.

---------- saat 16:28 eklendi ---------- önceki mesaj saat 16:27 eklenmişti ----------

ve bu oyunlarin video grafik konturu düzeltmeleri ben üstleniyorum 9 is arkadasimla....
yani( video szenaryosu)

Mirack1907

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
57
kardes sen benim galiba ea de calisdigimi bilmiyorsun ben ise video grafik tasarimcisiyim.almanyada kölnde ea de calismaktayim.

---------- saat 16:28 eklendi ---------- önceki mesaj saat 16:27 eklenmişti ----------

ve bu oyunlarin video grafik konturu düzeltmeleri ben üstleniyorum 9 is arkadasimla....
yani( video szenaryosu)

Bende görev aldım bir oyun firmasında tasarım konusunda tasarlanırkenki haliyle bitmiş hali herzaman farklıdır.

Ayrıca Fifa sadece oyun PES similatördür. PES in sadece grafik,lisans sorunu var.Oynanabilirlik ve gerçekcilikte herzaman üstün..

zuvay nidya

Doçent
Reaksiyon puanı
8
pes 2011 gelince ise cogu oyunlar basildigi sürede bile sirketlerden sirketlere denetim icin dagitliyor buda ea bir kac tane basilmis oyunlar geliyor.bizde bu sekilde oyunlari inceliyebiliyoruz.

zuvay nidya

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Bende görev aldım bir oyun firmasında tasarım konusunda tasarlanırkenki haliyle bitmiş hali herzaman farklıdır.

Ayrıca Fifa sadece oyun PES similatördür. PES in sadece grafik,lisans sorunu var.Oynanabilirlik ve gerçekcilikte herzaman üstün..

peki sen hangi oyun sirketinde mesguldun.bitmis haliyle tasarim hali tam farkli degil eger oyunda hata veya sorun varsa o sorun tasarim süresinde düzeltiliyordur...

---------- saat 16:35 eklendi ---------- önceki mesaj saat 16:34 eklenmişti ----------

ama aksi taktirde o oyunlar da hata veya bir sorun yoksa.ozaman basilmaya geciyordur.

---------- saat 16:40 eklendi ---------- önceki mesaj saat 16:35 eklenmişti ----------

sen ne kadar da öyle düsünürsen düsün o düsüncen senin icin öyledir.ama geneline bakinca.cogu öyle düsünmüyor.hele avrupada ise fifa pes den daha fazla tutluyor...tercih ediliyor ve insanlarin hosuna gidiyor.ama pes sevenler de vardir.ben birsey demiyorum ama insan gercekci olur.sirf sen onu sevdigin icin o oyun fifa dan daha iyi demek degildir.ben haliyle tüm iyi oyunlarin hakini yemem.örnegim call of duty olsun gran turismo olsun god of war olsun.bunlar sahane oyundur.sirf ea da calisiyorum diye demek degildir bende sirf ea oyunlarini destekliyorum.ama insan kendini kandirmasin bu konuda...pes hic bir zaman simulasyon degildi.simdiye kadar ama 2011 cikarsa onu da denetlicegiz ozaman yeni oyunlariin tartismasini yapariz.ama 2010 serisinde olsun 2009 serisinde olsun veya önceki serilerinde fifa pes göre daha gercekci dir...