FIFA 13'ten Yepyeni Özellikler + İlk Görseller!

Futbol oyunu müdavimlerinin yakından takip ettiği FIFA serisinde 13. perde! FIFA 13'ün ana yapımcılarından David Rutter, FIFA 13 ile ilgili çok önemli bilgiler verirken yeni ekran görüntüleri de bu mühim detaylarla birlikte geldi.

Rutter, FIFA 13 ile birlikte 5 büyük yeniliğe gidileceğini duyurdu. Bu 5 yenilik; First Touch Control, Player Impact, Complete Dribble, Tactical Free-Kicks ve Attacking AIolarak tanıtıldı. Hemen bu yenilikleri detaylarıyla tanıtırsak;

* First Touch Control (İlk dokunuş kontrolü): FIFA 13'te yapılması istenen ilk şeylerin başında daha gerçekçi top kontrolünün sağlanması geliyor. Artık top kontrolü eskisinden daha zor ve karmaşık bir yapıya bürünecek. Top kontrolünü sağlamak, topun geliş hızına, yüksekliğine, oyuncunuzun tekniksel becerilerine göre farklılık gösterecek.* Player Impact (Oyuncu darbesi): FIFA 12 ile birlikte spor oyunlarına yeni bir renk katan"Impact Engine" yani darbe motoru da bu sene daha da geliştiriliyor. Artık çarpışma ve ikili mücadele animasyonları çok daha gerçekçi olacak ve Rutter'ın dediğine göre Youtube'da da karşılaştığınız komik oyuncu öpüşmeleri gibi videolara elveda diyeceksiniz. FIFA 13'te çok daha optimize bir "darbe motoru" bizleri bekliyor olacak. Ayrıca üst vücut bölgesine özel yeni darbe değerleri de eklenecek.


* Complete Dribble (Tamamlanmış Depar): FIFA 12'de yönünüzü değiştirdiğiniz gibi hemen depar (dribble) atabiliyordunuz. FIFA 13'te bu çok daha zor olacak.

* Tactical Free Kicks (Taktiksel Serbest Vuruşlar): Serbest vuruşlarda yepyeni bir sistem geliyor. Artık serbest vuruş anlarında 3 oyuncuya kadar topun etrafında toplanabileceksiniz. Topa vurur gibi yaparak topun üzerinden atlayıp şut şansını diğer oyunculara bırakabileceksiniz veya buna benzer çeşitli serbest vuruş taktikleri sizlere verilecek.

* Attacking Artificial Intelligence (Hücum Yapay Zekası): Son olarak artık ofansif anlamda yapay zeka büyük bir gelişme gösterecek. CPU tarafından kontrol edilen oyuncular kendilerine daha iyi koşu rotaları çizebilecek ve sizin pas verebileceğiniz noktaları daha iyi süzebilecekler. Hücum oyuncuları defans çizgisine dikkat edecek ve buna göre pas verme ihtimallerinizi gözden geçirecekler.


EA Sports, görünüşe göre boş durmuyor. Bunlar gerçekten kulağa hoş gelen yenilikler. Bakalım PES 2013'ün yanıtı ne zaman gelecek? FIFA 13 için şimdilik bir çıkış tarihi yok, fakat her zaman olduğu gibi sonbahar aylarında raflardaki yerini alacaktır. Unutmadan, yeni ekran görüntüleri de aşağıda:


Kaynak
 
Üst