FIFA 12 Devrim Olacak!

Bu konuyu okuyanlar

Salt Okunur

Profesör
Reaksiyon puanı
42
FIFA 12 Devrim Olacak!

Electronic Arts tarafından geliştirilen ve tüm dünyada büyük ilgi gören FIFA serisinin yeni halkası devrim olacak! Yapımcıların iddiasının ardında ne var?

nevuser

Profesör
Reaksiyon puanı
2
fifamı pesin eline su dökemez bence

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
çıksında bi görelim bakalım ama ben 2007 yi hiçbirine değişmem :)

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
2011 ile devrim yaptılar zaten. 2012 ile ohaaa süpeeeeer gibi terimler kullanacağımızı zannetmiyorum. Hayal kırıklığı olabilir.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
fifa11 devrimin kralini yapti gercekten hala bunu göremeyen pes muabbetine girenler var sasiriyorum. pes6'dan beri geriye gidiyor, zaten fifada olan manual pas sistemi geldi diye pes2011 oyunmu oldu? hala robotik hareketler, hala berbat atmosfer, sesler, spiker.. lisanssiz takımlarla her sene ayni 10 tane stadta oyna... zaten fifa11 dünyada rekorlar kırıyor ama bizimkiler hala nerelerde.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
sürekli aynı hikaye. şutların aynı yerlere gitmesi hatta aynı falsoyu alması tesadüf zaten fifa 99'dan beri aynı olay

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
fifa'da controller ayarlarindan herseyi manuel yapın sonra konusun, önce bi oyunu adam gibi oynayın adamalar yapmislarmi yapmamıslarmi ezbere konusmak kolay.

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Aykut şşşt şştt sakin ol, sinirlerine hakim ol :D

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
ben gayet sakinim :) ama sıktı artik şu yalan yanlıs muabbetler top ayni yere gidiyomusta ayni falsoyu aliyomus yoh yauv, manuel yapin bakalım kaleyi bulabiliyomusnuz :D

souris

Profesör
Reaksiyon puanı
3
ben gayet sakinim :) ama sıktı artik şu yalan yanlıs muabbetler top ayni yere gidiyomusta ayni falsoyu aliyomus yoh yauv, manuel yapin bakalım kaleyi bulabiliyomusnuz :D

Aykutyenihan bu konuda ban yemezse daha yemez yürü be aykutyenihan :D

Korkuları yenmenin en iyi yolu onlarla yüzleşmektir. O sebep ile atıp tutmak yerine oynayıp deneyimleri yazmak daha doğru olacak gibime geliyor. Zira hiç oynamamış birinin kalkıpda yorum yapması at gözlüğü ile bakmaktan başka birşey değil. Ha beceremiyorsanız o ayrı çıkın açıkca söyleyin arkadaş ben beceremiyorum bu oyunu alıştım dalağı olmayan adamlarla araba yarışı oynar gibi futbol oyunu oynamaya diyin anlayalım eyvallah tamam diyelim ama bir kere bile oynamadan karalama yapmayın bari.

nevuser

Profesör
Reaksiyon puanı
2
fifamı iyi fifa 11 ile iyiye gitmeye başladı ondan önceki seriler 10 felan sanki küçük çoçuklar top oynuyo gibiydi 11 de ise sadce animasyon başka bişi yok oda düzgün deil zaten adam gol atıyo kalenin ordayken bi bakıyomm taç çizgisinde sevinıiyo ne ara gittin arkadaş sen oraya :D sonra mesela hala şu sorun var benim gözlemledğim ileriye üçten fazla kişiyle çıkamıyosun çıkarkende istediğin yere pas atamıyosunn en yakındaki adama atıyo yani kullanıcının değilde oyuncunun kafasına göre oynuyoz sanki :D benim düşüncem bu fifayı sevenlerede sevmeyin demiyorum öle bi amacımda yok ama PES one number :)

souris

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Böyle olmayacak ben en iyisi bilmeyenler için bir eğitim videosu yapayım nasıl hücuma çıkılır nasıl "defans adamına bile sen forvete git ben sana pas atacam"(tek bir tuş ile yapılır bilmeyenlere duyurulur) denir nasıl paslar manuel olarak ayarlanır. Direk kurulum ayarları ile oyun oynayıp beğenmemek mantıklı gelmiyor. O zaman belki korkuları yenip fark yemekten korkanlar Fifa oynamaya cesaret ederler.

nevuser

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Böyle olmayacak ben en iyisi bilmeyenler için bir eğitim videosu yapayım nasıl hücuma çıkılır nasıl "defans adamına bile sen forvete git ben sana pas atacam"(tek bir tuş ile yapılır bilmeyenlere duyurulur) denir nasıl paslar manuel olarak ayarlanır. Direk kurulum ayarları ile oyun oynayıp beğenmemek mantıklı gelmiyor. O zaman belki korkuları yenip fark yemekten korkanlar Fifa oynamaya cesaret ederler.

fifa bunları yapmaya karar verriken pes çoktan yapmıştı üstat :)

souris

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Peste manuel paslar ne zaman çıktı acaba ? 70 metre ayağa pası verebildiğimizi ne çabuk unuttunuz.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
birincisi manuel yaparsanız hemen yanınızdakine pas atmaz tusa basma siddetinize göre atar, bu sut, orta, vs hersey icin gecerli.
ikincisi ileri 3 kisiyle falan cikmaz mac icinde atak seviyesini full atak yaparsanız defans orta sahaya kadar cikar bütün takım karsi yari sahaya yıkılır hatta son dakikalarda gerideyseniz kaleci bile kornerde gol atmaya cikar. tabi siz oyun icinde defans/hücum bari diye bisey görmediginizden(cünkü peste böyle bisey yok) konusmanız normal ama artik biliyosnuz bari daha konusmayin.
ücüncüsü fifada sanki kücük cocuklar top oynuyor muabbeti pcde fifa11 ile konsolda fifa09 ile bitti yani hale fifa10'dan örnek vererek sadece komik duruma düsüyorsunuz.
son olarak fifa bunlari yapmaya karar verirken pes yapmisti demissiniz hayal görüyosunuz galiba; peste manuel pas sistemi pes11 ile geldi yani bu sene ama fifada bu fifa09'dan beri var ama easport demis ki bu takozlar oynamayi beceremez ayarlardan acilip kapanabilir yapalım. ama görüyoruz ki acilir kapanırda yapsalarda hala...

bunun üstüne hala daha konusabiliyorsanız gidin pes oynayın arkadas gercek futbol yerine halı sahada futbol oynamakla yetinin. dünya futbol oyun piyasasının %75'i fifa oynar olmus, rekorlar kırıyor ama bütün dünya yanlıs biliyor bi siz dogru.

zuvay nidya

Doçent
Reaksiyon puanı
8
allllah basladi yine fifa pes muahabetti...yaaa daha henüz ortada birsey yokken siz nasil oluyorsunuz ,ki fifa 2012 kötü yada iyi ayirt edebiliyorsunuz.simdi sunu söylemekte fayda var.suan ne fifa pes den üstün vede pes fifadan üstün.bu iki oyun ise ayri oynanisa sahiptir.böylesi daha da guzel yoksa ayni olsaydi yok pes fifadan caldi yok fifa pes den caldi muhabettine girerdik.size söylüyorum ben sahsen ea de video grafik de calisyorum almanyada,ve sunu size belirtmek isterim.caniniz ne oynamak istiyorsa onu oynayin.ama lütfen kalkipte burda yok grafik üzerinden.yok top oynanisi üzerinden gunah cikarmayin.ben sahsen xbox ve ps3 iki seriye oynarim,ama benim elim daha dogrusu fifaya kayiyor.cünkü benim icim gercekci.hissi veriyor,birde lisanslariyla oyunun tadi daha da zevkli oluyor.ama kalkipta burda pes i de kötülemiyorum.birakin artik bu muhabeti.yaa,
caniniz neyi isterse onu oynayin.

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Geçen sene biz 11 kişiyiz diye reklam yapmışlardı.Bu sene de artık fenerbahçe ile reklam yaparlar Biz 12 kişiyiz derler

_Saytun_

Profesör
Reaksiyon puanı
9
pes diyenler fifa oynadınız mı? doğru söyleyin :D

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
ya makineleri kaldırmamıstır ya oynayamamislardir ben oynayamadim kimse oynamasin modundalardir. herkes önünden yesindir:D

micoli27

Doçent
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar pc im kaldırmıyordu fifa yı..sistem değişikliğine gittim şuan oynuyorum fifayı ama nedense pesin verdiği havayı vermiyor..ikisinide oynuyorum ama gerçeğe yakın oyun pes.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
seversin oynarsin kimsenin lafi olamaz ama aga gercege yakın pes deme kurban oliyim.
[video=youtube;WmQt_Lg8b_E]http://www.youtube.com/watch?v=WmQt_Lg8b_E[/video]

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Pes2011 demeyin yahu:D we 2 den beri şu oyunu oynuyorum pes ettim artık, fifanın oyun içi çok daha güzel ama menüleri hakkında aynı şeyleri söyleyemeyeceğim.
Pesin içeriği/menüleri fifanın oyun motoru diyorum.

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Fifa başkadır ya 2010 a kadar bende pes derdim hatta fifa bitti filan tarzında konuşurdum ama fifa 2011 ile gerçek bir devrim yaptı ve pes gözümde bitti. Ki bu sadece benim görüşümde değil oyun inceleme sitelerininde verdiği puanlar neticesinde fifa11 pesi ezdi geçti. Hala pes diyenler var onlarda fanlar olsun o kadar cnm.

micoli27

Doçent
Reaksiyon puanı
1
seversin oynarsin kimsenin lafi olamaz ama aga gercege yakın pes deme kurban oliyim.
[video=youtube;WmQt_Lg8b_E]http://www.youtube.com/watch?v=WmQt_Lg8b_E[/video]
pes 2011 tamamen değişti eski serilere göre biraz oynamak lazım..ayrıca geçeğe yakın dememin sebebi grafik konusudur.
örneğin tv izlediğin maça daha çok benzeyen pestir.(benim görüşüm) maalesef fifanın grafik konusunda daha çok çalışması lazım....