Fiber internet haritası geliyor

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
fiber internet ile adsl arasında pek fazla fark kalmadı aslında. keşke olsa da sdn ofisinde kullansak.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
fiber internet Quicknet ismiyle ilk çıktığı dönemlerde gerçekten çok cazipti. herkes ayda 45 liraya 1 mb limitsiz adsl kullanırken adamlar 49 liraya 10 mb limitsiz internet veriyordu. o dönem için rüya gibiydi.

zamanla adsl cepsehinde hızlar yükseldi, fiber internete AKK geldi, fiyatlar eşitlendi. dediğiniz gibi fiberin hiçbir esprisi kalmadı.

tabi ki, fiberin hala hız verimliliği, upload hızları gibi avantajları var ancak bir bakışta insanı heyecanlandıran bir unsuru yok.

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
fiber internet Quicknet ismiyle ilk çıktığı dönemlerde gerçekten çok cazipti. herkes ayda 45 liraya 1 mb limitsiz adsl kullanırken adamlar 49 liraya 10 mb limitsiz internet veriyordu. o dönem için rüya gibiydi.

zamanla adsl cepsehinde hızlar yükseldi, fiber internete AKK geldi, fiyatlar eşitlendi. dediğiniz gibi fiberin hiçbir esprisi kalmadı.

tabi ki, fiberin hala hız verimliliği, upload hızları gibi avantajları var ancak bir bakışta insanı heyecanlandıran bir unsuru yok.

aynen üstad doğru diyosun bi espirisi kalmadı.. Adam gibi tarfieleri olan adam gibi AKK uygulayan (Belli satlerde hızın 3 mbps ye düşmesi yada aylık 300 gb kota fln..) olsa 1 tane abone bulamaz bu vampirler...

zynl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
AKK ve Fiber yanyana yazılması bile hatalı.

skymen4

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Fiberle Uçuracaz Dediler Gördük Kotayı Aşınca Pardon AKK'yı Aşınca Yerin Dibine Gönderiyorlar Hızlarıyla. İnterneti Elimizle Taşısak Daha Hızlı Sonuç Alırız.

xmRipper

Doçent
Reaksiyon puanı
0
50mbit 250gb akk limitli olanı çok iyi.
150gb indiriyorum ben her ay, max 200 oluyor. 200'ün üstüne çıkmadım hiç.

84 TL fiyatı var.
Normalde 8mbit'e 59 TL + 22 TL telefon = 81 TL fatura ödüyodum. Telefonu kullanmıyorum bile.
3 TL fazla verip 50mbit 250gb AKK lı fiber alabilirim ama bizim apartmanda yok malesef :(
Bitişimizdeki apartmanda var bizde yok, çünkü o apartman site içinde :( Biz site içinde olmadığımızdan vermiyorlar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
AKK uygulaması Türkiye'ye mahsus,komik bir uygulama. Üstelik fiyatlar çok pahalı. Senelerce yurt dışında yaşadım böylesine şahit olmadım. İnternet Türkiye'de sanki lüksmüş gibi gösterilmeye çalışılıyor. İlginç... :)

mmrtylmz

Doçent
Reaksiyon puanı
45
http://www.superonline.net/fiber-nerede adresinden sorgulama yapabiliyorsunuz. İl - İlçe - Mahalle seçiminden sonra sorguladığınızda hangi altyapınız olduğunu söylüyor. Fiber altyapınız varsa fiber üçlük kampanya var 49TL aylık ;)