Fiber Altyapı İçin Başvuru

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
Bizim şu anda bulunduğumuz altyapı ADSL ve maksimum 13 Mbps hızında (!) internet destekliyor. Türksat KabloNet'e fiber altyapı için başvurmayı düşünüyoruz. Herhangi bir ücret alınır mı? Tahmini ne kadardır?

Siyahi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Geçiş bedeli olur diye düşünüyorum. Aktivasyon ücreti olarak sitelerinde 192 TL yazıyor ama bir görüşmek lazım. Sana ayrı bir modem ayrı bir cihaz da verecekleri ki sitelerinde modem kiralama bedeli olarak aylık 6 TL diyor. En uygun paket aylık sana 125 TL olacaktır 24 ay taahhüt 100 Mbps e kadar.

Benim tavsiyem TürkNet'i de bir kontrol etmen olur. Şahsen 3.5 yıl TTNet e 100 TL ödeyerek 8 Mbps hız alıyordum ve her defasında alt yapı yok diyorlardı. Şuan TürkNet ile 75Mbps hız alıyorum aylık 90 TL ve geçişte hiçbir ücret ödemedim. Hatta TTNet e olan borcumu da (200 TL) ödediler. Elbette karar senin kişisel düşüncelerim bunlar.

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
Altyapı değişimi için ne kadar ücret alınır tahminen? Hem TürkNet için hem de Türksat KabloNet için.

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
Altyapı değişimi olurken internet kesintisi olur mu peki?

Siyahi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Altyapı değişimi olurken internet kesintisi olur mu peki?
Yok bir kesinti olmuyor. Tüm altyapı hazırlanınca sana sms geliyor ve internet kesiliyor. Sende modeme yeni kullanıcı adı ve şifre bilgisini giriyorsun iş bitiyor.

NOT: Aklıma gelmişken eğer ki modemin ADSL modem ise 16 Mbps üstü alt yapı desteklese de hız alamazsın sürekli kopmalar yaşarsın. 16 Mbps üstü hız istiyorsan modeminin VDSL modem olması gerekli.

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
Bizim kendi modemimiz yok. Komşularımızın modemini kullanıyoruz. :) Ortak.
Yardımcı olduğun için teşekkür ederim.