Soru Sağlayıcımı değiştirmeliyim, hangisi daha iyi?

Bu konuyu okuyanlar

whoave

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba,
Kablonet kullanıyordum 95₺ gibi bir ücret ödüyordum. 100Mbit alıyordum. Taahhüdüm bitti. 140 civarına çıktı eski müşteri olduğum için aynı tarife.
Yani mesela Comnet 70Mbit gösteriyor bulunduğum yere 99₺. 30Mbit için 2 yıl sözleşme yapıp 40-50 lira fazla ödemek pek cazip gelmedi. 1 yıl sonra bile ne olacağı meçhul.
O yüzden taahhütsüz farklı bir internet düşünüyorum.

Sorularım şunlar:
- TurkNet 50Mbit gösteriyor, ama Millenicom, Comnet gibi ötekilerin hepsi 70Mbit gösteriyor. Bunların hepsi aynı altyapı değil mi? Neden TurkNet az gösteriyor?
- TurkNet şu anda 50Mbit için çok yüksek bir fiyat. Ankara'da oturuyorum. Arasam ve bir altyapı hizmeti talep etsem, herhangi bir ilerleme oluyor mu? Gelip altyapıyı geliştiriyorlar mı?
- Sizce TurkNet hariç hangi firmaya geçmem daha iyi olur? Max 100~civarı ödemek istiyorum. Min 70~civarı hız almak istiyorum.
- Superonline, Vodafone vs. gibi firmaların sitelerinde altyapı hız sorgulama olmadığı için onlar kaç Mbit hız verir bilmiyorum, bunu sorgulamanın bir yolu var mı?

Teşekkürler.

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
523
Valla benim de TurkTelekom taahhütüm bitiyor bu ay sonunda. Direkt Turknet'e geçeceğim. Alt yapım 100mbt destekliyor ve 140 tl gayet iyi bir fiyat. Ekstra olarak adamlar taahhüt bile istemiyor. Bence Turknete geçmelisin

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,959
Merhaba,
Kablonet kullanıyordum 95₺ gibi bir ücret ödüyordum. 100Mbit alıyordum. Taahhüdüm bitti. 140 civarına çıktı eski müşteri olduğum için aynı tarife.
Yani mesela Comnet 70Mbit gösteriyor bulunduğum yere 99₺. 30Mbit için 2 yıl sözleşme yapıp 40-50 lira fazla ödemek pek cazip gelmedi. 1 yıl sonra bile ne olacağı meçhul.
O yüzden taahhütsüz farklı bir internet düşünüyorum.

Sorularım şunlar:
- TurkNet 50Mbit gösteriyor, ama Millenicom, Comnet gibi ötekilerin hepsi 70Mbit gösteriyor. Bunların hepsi aynı altyapı değil mi? Neden TurkNet az gösteriyor?
- TurkNet şu anda 50Mbit için çok yüksek bir fiyat. Ankara'da oturuyorum. Arasam ve bir altyapı hizmeti talep etsem, herhangi bir ilerleme oluyor mu? Gelip altyapıyı geliştiriyorlar mı?
- Sizce TurkNet hariç hangi firmaya geçmem daha iyi olur? Max 100~civarı ödemek istiyorum. Min 70~civarı hız almak istiyorum.
- Superonline, Vodafone vs. gibi firmaların sitelerinde altyapı hız sorgulama olmadığı için onlar kaç Mbit hız verir bilmiyorum, bunu sorgulamanın bir yolu var mı?

Teşekkürler.
En iyisi Kablonet'ten devam edin. 100 güldüren kullanıyorsunuz muhtemelen. TurkNet vs. kazık kalıyor bu tarifenin yanında. Onlardan bu paralara sadece internet hizmeti alabiliyorsunuz ve 100 MBPS bile değil.

MG4446

Profesör
Reaksiyon puanı
1,247
Önce 4 yıl falan türk telekom kullandım 1 2 yıldır türknet kullanıyorum, türknetten memnunum türk telekomdan değilim

muhyatu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben Muhterem Erkan ..Öğretmenim.Faturaları düzenli ödüyorum. İnternet ve kullanım hakkında her türlü soruyu sorabilirsiniz.100 mbit bağlantı hızımda 95 mbit e kadar bağlantı sağlayabiliyorum…donma takılma yok..Bu hayat pahalılığında ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM…NEDEN DAHA FAZLA ÖDEYESİNİZ…İNTERNET KUTUSU adlı firmaya geçtim..Arkadaşını getir referans kodu lazımsa kullanabilirsiniz.Faturalarım otomatik talimatla ödendiğinden kampanya koşulunda sorun yaşamazsınız .Aşağıda seninle bir davet kodu ve bağlantı paylaşıyorum:

Davet kodu Abone no: 8576099020

Bağlantı: Kampanyalar

Arkadaşını getir kampanyası koşulları; Hem arkadaşınızın hem de sizin ilk ay faturanızı ödemeniz halinde ikinci (2) ay faturaları iki kullanıcıya da ücretsiz bir şekilde tanımlanır. Kampanyada arkadaş getirme sınırı bulunmamaktadır. Kampanyadan yararlanabilmek adına referans olan kişinin faturalarını ödüyor olması ve üyeliğinin aktif olması gerekmektedir. Kodunu ilettiğiniz arkadaşınız kodun kullanılarak faturadan mahsup edileceği ay veya öncesinde abonelikten ayrıldıysa o kod pasife düştüğünden dolayı kullanılamaz. (Arkadaşını getir kodlarımız abone numaranız olup "8576" ile başlamaktadır.) *Ekstra Kutu Fiber ve Ultra Kutu Fiber paketlerimiz kampanyaya dahil değildir.başlamaktadır.) *Ekstra Kutu Fiber ve Ultra Kutu Fiber paketlerimiz kampanyaya dahil değildir.