Fenerbahçe'ye büyük şok!

Bu konuyu okuyanlar

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Fenerbahçe Universal birilerinin rüyalarında bile göremeyeceği kadar başarılı bir takım.Birileri istesin ve ya istemesin inanıyorum ki başarılar devam edecektir.Ayrıca ülkemizi orada temsil eden takımlara başarılar.

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Güzel cümleler ama gereksiz...

kaldı ki kimse kimsenin dilini, dinini, ırkını yargılayamaz...

mesela

yukarıdaki yorumlarda
formasıyla yorum yapan kim var ?

formasını giydiği takımı lanse eden , onu öne çıkaran yorumlar yazan ?
sende ya isim ver yada genele laf soyleyerek insanları rencide etme hocam...

bence sana yakışmayan bir çıkış olmuş...

Sevgili @komoon.
Ben yaşantımın hiç bir bölümünde renk, dil, din, cins vb ayrımları yapmadım, bilakis yapanları da dilim döndüğünce uyardım.
Ancak, yukarıda değindiğim gibi, özellikle Uluslararası müsabakalarda bile fanatizmini, hırsını engelleyemeden sırf laf olsun diye ileri geri konuşan arkadaşlarımız var.
Bu sert tepkim, yaptıkları yanlışı tekrar etmesinler diye.
Ülkemiz adına, her kim doğru, yüceltici bir adım atmışsa, hala aleyhte bir tavır sergilemek sence ne kadar doğru?
Sporda da durum aynı.
İsim vermeyeceğim.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
Wild Card niye F.Bahçe yerine G.Saray'a verildi?

Voleybol Kadınlar Şampiyonlar Ligi'nin son şampiyonu Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi Wild Card başvurusunun reddedilmesi ve ardından Galatasaray'ın başvurusunun kabul edilmesi gündeme bomba gibi düştü! Peki CEV, neden böyle bir karar aldı? Voleybol Federasyonu Başkanı Ünal Karabıyık NTV Spor'a konuştu.

BASKAN_HABERICI_LHH35.jpg

Ünal Karabıyık NTV Spor'a konuştu

Şampiyonlar Ligi'nin son şampiyonu Fenerbahçe'nin, kupaya bu sezon da katılabilmek için yaptığı Wild Card başvurusunun reddedilmesi ve diğer yandan Galatasaray'ın yaptığı Wild Card başvurusunun kabul edilmesi gündeme bomba gibi düştü.

F.BAHÇE VE G.SARAY DOĞRUDAN KATILIM HAKKI ELDE EDEMEMİŞTİ...
Statü gereği Türkiye Kadınlar Voleybol Ligi'ni ilk iki sırada bitiren Eczacıbaşı ile Vakıfbank Güneş Sigorta, Şampiyonlar Ligi'ne doğrudan katılım hakkı elde ederken; kupanın dışında kalan Fenerbahçe ve Galatasaray, Wild Card başvurusu yapmıştı.

WILD CARD, SON ŞAMPİYON F.BAHÇE YERİNE G.SARAY'A VERİLDİ...
Şampiyonlar Ligi'nin geçen seneki şampiyonu olan Fenerbahçe, Wild Card konusunda oldukça ümitliydi. Ancak sarı lacivertlilerin beklediği olmadı ve Avrupa Voleybolu'nun patronu CEV, Fenerbahçe'nin başvurusunu kabul etmedi. CEV ayrıca 9 takıma tanıdığı Wild Card haklarından birini Galatasaray'a verdi ve sarı kırmızılı takım Şampiyonlar Ligi'nde mücadele etme hakkı kazandı. Şampiyonlar Ligi'nin son şampiyonu Fenerbahçe ise Wild Card alamadığı için 2 numaralı kupa olan CEV Kupası'na katılmak zorunda kaldı.

PEKİ NEDEN?
Peki neden son şampiyon Fenerbahçe'nin başvurusu reddedilirken, Galatasaray'ın başvurusu kabul edildi? Voleybol Federesyonu Başkanı Ünal Karabıyık, bu duruma NTV Spor'un vanlı yayınında açıklık getirdi.

"F.BAHÇE YETKİLİLERİNİN TAVIRLARI CEV'İ KIZDIRDI"
Karabıyık, geçen sezon Fenerbahçe'nin şampiyonluğu ile tamamlanan Şampiyonlar Ligi Dörtlü Finali sırasında sarı lacivertli kulüp yetkililerinin, organizatörler ve CEV yetkililerine karşı olumsuz tavırlar sergilemesini gerekçe gösterdiğini söyledi.

"LİGDE İLK 2'YE GİRSE KATILIRDI, AMA WILD CARD'IN KRİTERLERİ FARKLIDIR"
"Eğer Fenerbahçe, Türkiye Ligi'ni ilk 2 sırada tamamlasaydı Şampiyonlar Ligi'ne giderdi, buna engel bir durum yok" diyen Ünal Karabıyık, Wild Card'ın kriterlerinin ise biraz farklı olduğunu şu ilginç örnekle açıkladı: "Yakın zamanda tartıştığınız birini düğününüze çağırmazsınız. Bu da onun gibi bir durum"

Türkiye'nin hem bayanlarda hem erkeklerde puanları itibariyle önümüzdeki sezon için Şampiyonlar Ligi'ne 2'şer takımla katılma hakkı olduğunu belirten Karabıyık, ligi ilk 2 sırada bitiren Eczacıbaşı ve Vakıfbank'ın buna hak kazandığını söyledi.

Fenerbahçe ve Galatasaray'ın ise 2 numaralı kupa olan CEV Kupası'na katılmaya hak kazandığını belirten Ünal Karabıyık, "Fenerbahçe'nin katılmaya hak ettiği kupa zaten CEV Kupası. Bu kupaya katılmasına engel bir durum da yok." diye konuştu.

Wild Card sistemini de anlatan Karabıyık, takımların normalde katılım hakkı kazanamadığı Şampiyonlar Ligi'ne katılım için wild card talebinde bulunabileceğini, CEV'in de bu takımlar arasında dilediğinin talebini kabul edip kupaya alabileceğini vurguladı.

"Bu sene hem Fenerbahçe hem de Galatasaray Wild Card başvurusu yaptı. Cuma akşamı gelen bir yazı ile Fenerbahçe'nin Wild Card başvurusunun uygun olmadığı tarafımıza bildirildi." diyen Voleybol Federasyonu Başkanı Ünal Karabıyık, Fenerbahçe'nin talebinin neden reddedildiğini de anlattı: "Bu kararın verilmesinde Mart 2012'de Bakü'de yapılan Şampiyonlar Ligi Dörtlü Finali'nde Fenerbahçe'nin oradaki yetkililere karşı tutumlarının, çıkardıkları sorunların etkili olduğu bildirildi. Yazıda 'Raporlar incelendiğinde, Fenerbahçe yetkililerinin oradaki tutumlarından, bu en saygın organizasyonumuzda yer almanın ayrıcalığını takdir edemedikleri anlaşıldı' şeklinde bir ifade vardı. Bu nedenle Fenerbahçe'nin Wild Card talebini uygun bulunmamış."

"Fenerbahçe zaten hak ettiği CEV Kupası'na kupaya katılacak. Wild Card ise bir imtiyazdır. CEV de bu imtiyazı Fenerbahçe'ye tanımıyor. Basit bir anlatımla, misal Fuat Akdağ'ın düğünü var, Fuat Akdağ da yakın zamanda tartıştığı kişiyi düğününe çağırmıyor." diyen Karabıyık, sözlerini şöyle tamamladı: "Eğer Fenerbahçe Türkiye Kadınlar Voleybol Ligi'ni ilk 2 sırada tamamlasaydı Şampiyonlar Ligi'ne gidecekti"

[video=youtube_share;hiTlwRRof3c]http://youtu.be/hiTlwRRof3c[/video]

Ntv Spor

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Zaten ortada hakedilen bir durum yokmuş, Fenerbahçe son şampiyon olduğu için avantajlı konumdayken yaptığı yanlışlar sonucunda başvuruyu reddetmiş adamlar. Gelip sayfalarca ağlamanın bir mantığı yok bence.

Syesilta

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bu sene voleybol lig şampiyonlugunda ve türkiye kupasında yapılan maç takvimi değişikliğinin devamı niteliğinde bu.

komoon

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Sevgili @komoon.
Ben yaşantımın hiç bir bölümünde renk, dil, din, cins vb ayrımları yapmadım, bilakis yapanları da dilim döndüğünce uyardım.
Ancak, yukarıda değindiğim gibi, özellikle Uluslararası müsabakalarda bile fanatizmini, hırsını engelleyemeden sırf laf olsun diye ileri geri konuşan arkadaşlarımız var.
Bu sert tepkim, yaptıkları yanlışı tekrar etmesinler diye.
Ülkemiz adına, her kim doğru, yüceltici bir adım atmışsa, hala aleyhte bir tavır sergilemek sence ne kadar doğru?
Sporda da durum aynı.
İsim vermeyeceğim.

aslında yazdığın da haklısın, etik olarak , mantık olarak doğrusu ülke sınırları dışında tek olmaktır.

lakin öncelikle bu konuda türklüğünden şüphe ederim diyorsun bu yargılamaktır.

ayrıca A takımı gitmiyor yerine B takımı gidiyor.. ikiside TÜRK ülke menfaati açısından fark yok... B takımı farklı bir ülke olsa amenna.. o zaman tepkin az bile..

benim tepkimin nedeni ,

isim vermeden bu yorumu ortaya yapman.. yani herkesi yargılaman.. herkese ithamda bulunman..

"genellemek" bence hiçbir konuda doğru değil...

bir soru sorayım,

Ülkemiz adına, her kim doğru, yüceltici bir adım atmışsa demişssin...
tersini yapan için ne soylenebilir ?

yukarıda bir arkadaş çok basit bir eleştiri yaptı takımının yöneticilerine "yönetim kuralları okumuyor mu" bence güzel bir soru..

suçu hep dışarıda aramak yerine biraz içeri baksak...

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
onlarda cok simarmis... gecen olaylar bitmis ne gundeme getiriyorlar?

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Burada rakibimizi almadılar bizi aldılar zuhahaha diye sevinilecek bir durum yok...
Fenerbahçe'ye yapılan vicdanın kabul edeceği bir şey değil...

Ben bazılarının yaptığı gibi rakibini küçümseyince kendi takımının büyüyeceğine inananlardan değilim!
Aksine rakibim büyüdükçe benim büyüklüğüm ortaya çıkar!

Fenerbahçe voleybol takımı gayet başarılı bir takımdır. Ülkemizi uluslar arası platformda temsil ediyor olması ülkemiz adına faydalıdır...

Ama gelin görün ki, biz Türk'ler sahada, savaşta meydanda kazandıklarımızı, masa başında koruyamıyoruz!
Demem o ki sahada çok başarılı olabilirsin, Ama senin sahada başarılı olman, saha dışında da senin başarılı olduğun anlamına gelmez...

Eğer bir takım yazılı kuralar var ise bunlara ben uymuyorum, ben senin istediğin otelde kalmam, senin istediğin formayı giymem, bıdı bıdı edersen eğer kurallarda var ise adamlar da seni turnuvanın huzurunu bozduğun gerekçesi ile turnuvaya almayabilir.

Şimdi Fenerbahçe bir Japon kulübü olsa ne olurdu biliyor musunuz?
Fenerbahçe kulübünde bu sorunların sorumlusu kimse kapı dışarı edilirdi! Büyük bir ihtimal kapı dışı edilmeden kendisi istifa ederdi.
kişiler kulüplerden büyük değildir!
Fenerbahçe'de ki, otelde kalmama kararını alan, başka forma giymek isteyen, orada sorun çıkaran yönetici her kimse şimdi onun yediği bu haltın ceremesini Fenerbahçe çekecek!
Fenerbahçe'ye en büyük düşmanlığı o kişi yapmıştır!
Fenerbahçe'liler o kişi kimse bulmalı kellesini almalı...

Olay bu kadar basit...

Resmen Fenerbahçe'deki bir takım AMATÖR insanların keyfi yüzünden çok başarılı bir kulüp turnuvanın dışında kalıyor olacak iş mi?

Şu profesyonel kafaya artık sahip olmamız gerekiyor!
Hiç kimse, Kulüplerimizden daha büyük değildir!
Kulübe hizmet ettikleri sürece alkışlanır, zarar verdikleri zaman da uzaklaştırılır.

Enisor

Doçent
Reaksiyon puanı
0
gidene başarılar demek düşer

--- Mesaj Güncellendi ---

ve fenerliler kendi hariç kim nereye giderse desteklemezler buna çok ama çokca şahit oldum bu ülkeyi düşünmek değil pragmatist yaklaşmaktır

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Federasyon Başkanı Ünal Karabıyık çıkıp Fenerbahçe'nin kulüp yetkililerinin organizasyona olumsuz tavır sergilediği için WildCard alamadığını söylüyor. Fakat bu olumsuz tavrın ne olduğu hakkında bir gerekçe ve örnek hiçbir resmi yazıda yer almıyor. Geçen sene Şampiyonlar Ligi kupası almış ve son 3-4 yıldır da Türkiye'de Volaybol'un gelişiminde lokomotif olmuş bir klübün ''almıyoruz'' söylemiyle dışarıda bırakılması infial yaratması gerekirken , başta kendi federasyon yetkililerimiz hemen organizasyondan yana tavır takınıp, Galatasaray'lı arkadaşlar da bundan memnuniyetlerini dile getiriyorlar. Biz birbirimizin üzerine basarak spor yapacaksak zaten ne spor seyretmenin ne de bundan keyif almanın bir sebebi kalmamıştır. Galatasaray'lı arkadaşlara kupada başarılar diliyorum. Ama şunu unutmayalım. Eğer birbirimize yapılan haksızlıklarda ortak bir ses çıkartamazsak, yarın aynı şey başka kulüplerin başına geldiğinde de aynı karşılığı görmeye devam edecektir ve bunu bilip böyle mesnetsiz kararlar verenler de her zaman bu kadar cesur olacaklardır.

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
bir iki cephede Fenerbahçe'yi yıkamayacaklarını anlayınca yeni cepheler açmaya karar vermişler anlaşılan.
şu kararları destekleyenlere diyecek laf yok zaten.
Allah hayırlısını versin.
Aynen öyle 3 sene peş peşe 4'lü finale katılıp birinde finalde kaybedip sonra Şampiyon olunca ilerisi için masabaşı hesapları yapmışlar.
O**salar suç olacak sanırım, nizami o**rmadınız kuralları ihlal ettiniz!! oluyor...

Reaksiyon puanı
10,325
Federasyon Başkanı Ünal Karabıyık çıkıp Fenerbahçe'nin kulüp yetkililerinin organizasyona olumsuz tavır sergilediği için WildCard alamadığını söylüyor. Fakat bu olumsuz tavrın ne olduğu hakkında bir gerekçe ve örnek hiçbir resmi yazıda yer almıyor. Geçen sene Şampiyonlar Ligi kupası almış ve son 3-4 yıldır da Türkiye'de Volaybol'un gelişiminde lokomotif olmuş bir klübün ''almıyoruz'' söylemiyle dışarıda bırakılması infial yaratması gerekirken , başta kendi federasyon yetkililerimiz hemen organizasyondan yana tavır takınıp, Galatasaray'lı arkadaşlar da bundan memnuniyetlerini dile getiriyorlar. Biz birbirimizin üzerine basarak spor yapacaksak zaten ne spor seyretmenin ne de bundan keyif almanın bir sebebi kalmamıştır. Galatasaray'lı arkadaşlara kupada başarılar diliyorum. Ama şunu unutmayalım. Eğer birbirimize yapılan haksızlıklarda ortak bir ses çıkartamazsak, yarın aynı şey başka kulüplerin başına geldiğinde de aynı karşılığı görmeye devam edecektir ve bunu bilip böyle mesnetsiz kararlar verenler de her zaman bu kadar cesur olacaklardır.

eyvallah [MENTION=105914]dadaist[/MENTION],
budur...
imza!

komoon

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Zaten ortada hakedilen bir durum yokmuş, Fenerbahçe son şampiyon olduğu için avantajlı konumdayken yaptığı yanlışlar sonucunda başvuruyu reddetmiş adamlar. Gelip sayfalarca ağlamanın bir mantığı yok bence.

imza

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Trabzonspor gitseydi ya...

Son yıllarda ülkemizde voleybol sporunun olduğunu birilerine hatırlatan, milli takımımızın tarihinde ilk kez olimpiyatlarda mücadele edecek olmasının en temel sebebidir Fenerbahçe...

Ligde şampiyon olamadığı için doğal olarak wildcard alması beklenen Fenerbahçe, anlamsız, saçma sapan kararlarla turnuva dışında bırakılıyor.

Finalde yaşanan bu sorunlar, bazı görüşmelerle ve hatta bazı para cezaları gibi cezalar ile giderilebilecek iken bir nevi ''turnuvadan men'' cezası ağır olmuş...

Geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe ve TVF arasındaki Türkiye kupası maçları ile ilgili tartışmalarında etkisi vardır mutlaka. Çünkü TVF başkanı, ÇEV'de oldukça etkili.

Fenerbahçe isen hakkını aramayacak, tepkini koymayacaksın ortaya...

Neyse önümüzdeki yıl da bazılarının alamadığı bir kupa garanti gibi, tabii yeni engelleme tedbirleri alınmaz ise...

İmza

BeyaZayeB

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Bence fenerbahcenin gitmesi gerekiyordu. Geçen sene sampiyonlarigini almis kulübün o organizasyonda bulunmasi gerekiyordu.
ancak fb yönetimininde kurallar konusunda dikkatli olması gerekiyor..
Herşeyi ben bilirim benim dediğim olur tavrından vazgecmeli.
Fenerbahçeli arkadaşlardanda ricam azıcık ta yönetiminizi eleştirinin..

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Bizler yönetimin yanlış yaptığı konuları eleştiriyoruz tabii ki...

Henüz yönetimden konuyla ilgili açıklama, cevap gelmedi, geldiyse de göremedim henüz. Yönetimden gelen açıklamaları da bir görelim bakalım...

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
hala anlamakta ısrar ediyorsunuz. burda "haksızlık" yok. galatasaray da fenerbahçenin yerine alınmış değil. gs voleybol şubesi sorumlusu da açıklama yaptı:

Biz Türkiye'den 4. takım olabilmek için başvurumuzu yaptık. CEV ise Türkiye'ye yine 3 takım hakkı tanıdı ve bize ''wild card'' verdi. Fenerbahçe Universal'in neden tercih edilmediğiyle ilgili hiçbir fikrim yok.

burda cev yönetiminin fenerbahçeye karşı bir tavrı var ve bu tavrın sebebini tvf başkanı açıkladı. hoşunuza gider veya gitmez, davetye adamların elinde. istediğini çağırma hakkına sahip.

ligde final oynasaydınız bunların hiçbiri olmayacaktı. başkalarını suçlayacağınıza, yetkililerinizden "avrupa şampiyonu takım nasıl ligde finale bile çıkamadı" bunun hesabını sorun.

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
hala anlamakta ısrar ediyorsunuz. burda "haksızlık" yok. galatasaray da fenerbahçenin yerine alınmış değil. gs voleybol şubesi sorumlusu da açıklama yaptı:

burda cev yönetiminin fenerbahçeye karşı bir tavrı var ve bu tavrın sebebini tvf başkanı açıkladı. hoşunuza gider veya gitmez, davetye adamların elinde. istediğini çağırma hakkına sahip.

ligde final oynasaydınız bunların hiçbiri olmayacaktı. başkalarını suçlayacağınıza, yetkililerinizden "avrupa şampiyonu takım nasıl ligde finale bile çıkamadı" bunun hesabını sorun.

Fenerbahçe anlamsız bir şekilde organizasyona alınmamış, yerine Galatasaray gidiyor. Burası net.
Bizim tepkimiz de Galatasaray'a değil zaten. Zafer kazanmış gibi davranan sözüm ona Galatasaray'lı bazı arkadaşlara...

Galatasaray'lı demek de zor onlar için. Bütün hayatları Fenerbahçe üzerine kurulmuş, Fenerbahçe kaybedince sevinen, kazanınca kahrolan bir kitle. Tutuyorum dediği takımın kazanması veya kaybetmesi umurunda olmayan garip bir kesim işte...

''Final oynasaydınız, ikinci olsaydınız giderdiniz, Cev kupasına gideceksiniz zaten'', içi boş laflar bunlar. Türlü bahanelerle şampiyonlar ligine almıyorsan CEV kupasının günahı ne? oraya da alma :)

Yöneticilerimize soruyoruz kardeşim, diyorlar ki; Fenerbahçe daha geçen yıl bu kupa finalini İstanbul'da başarıyla organize etmiş bir kulüp, ayrıca 3 yıl üst üste finallere katılmış, kuralların ne olduğunu gayet iyi bilen bir kulüp. Takım aynı takım, sözde CEV başkanının canını sıkan yöneticiler aynı yöneticilerdi... Onca yıl hiç bir sorun çıkmazken, ne oldu da bu sene kurallar vs. bahane ediliyor? Bu kadar kolay olmamalı.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
Fenerbahçe anlamsız bir şekilde organizasyona alınmamış, yerine Galatasaray gidiyor. Burası net.
Bizim tepkimiz de Galatasaray'a değil zaten. Zafer kazanmış gibi davranan sözüm ona Galatasaray'lı bazı arkadaşlara...

Galatasaray'lı demek de zor onlar için. Bütün hayatları Fenerbahçe üzerine kurulmuş, Fenerbahçe kaybedince sevinen, kazanınca kahrolan bir kitle. Tutuyorum dediği takımın kazanması veya kaybetmesi umurunda olmayan garip bir kesim işte...

''Final oynasaydınız, ikinci olsaydınız giderdiniz, Cev kupasına gideceksiniz zaten'', içi boş laflar bunlar. Türlü bahanelerle şampiyonlar ligine almıyorsan CEV kupasının günahı ne? oraya da alma :)

Yöneticilerimize soruyoruz kardeşim, diyorlar ki; Fenerbahçe daha geçen yıl bu kupa finalini İstanbul'da başarıyla organize etmiş bir kulüp, ayrıca 3 yıl üst üste finallere katılmış, kuralların ne olduğunu gayet iyi bilen bir kulüp. Takım aynı takım, sözde CEV başkanının canını sıkan yöneticiler aynı yöneticilerdi... Onca yıl hiç bir sorun çıkmazken, ne oldu da bu sene kurallar vs. bahane ediliyor? Bu kadar kolay olmamalı.
burda fenerbahçe alınmadı diye "sevinen" üyeleri ve mesajlarını bana gösterebilir misin?

burda tepki gösteren galatarsaylı arkadaşların tepkisi sözde fenerbahçeli geçinen bazı üyelere.

tüm hayatlarını komple teorileri üzerine kurmuş; fenerbahçe aleyhine alınan her türlü kararın altında bir buzağı arayan; aksini iddia edenleri de fenerbahçe düşmanı olarak gören sözüm ona taraftar kitlesine.

cev meselesine gelince;

wild card hakkı cevin elinde. istediğine verir. hak edip gidemiyorsanız, neden bizi davet etmediniz diye dövünmeye de hakkınız yok.

illa birilerinden hesap soracaksanız, avrupa şampiyonu olmuş takıma kendi liginde final oynatamayan yöneticilerden hesap sorun.

ömrünüzde bir kere olsun, kendinizi eleştirin...

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
aslında yazdığın da haklısın, etik olarak , mantık olarak doğrusu ülke sınırları dışında tek olmaktır.

lakin öncelikle bu konuda türklüğünden şüphe ederim diyorsun bu yargılamaktır.

ayrıca A takımı gitmiyor yerine B takımı gidiyor.. ikiside TÜRK ülke menfaati açısından fark yok... B takımı farklı bir ülke olsa amenna.. o zaman tepkin az bile..

benim tepkimin nedeni ,

isim vermeden bu yorumu ortaya yapman.. yani herkesi yargılaman.. herkese ithamda bulunman..

"genellemek" bence hiçbir konuda doğru değil...

bir soru sorayım,

Ülkemiz adına, her kim doğru, yüceltici bir adım atmışsa demişssin...
tersini yapan için ne soylenebilir ?

yukarıda bir arkadaş çok basit bir eleştiri yaptı takımının yöneticilerine "yönetim kuralları okumuyor mu" bence güzel bir soru..

suçu hep dışarıda aramak yerine biraz içeri baksak...

Sevgili [MENTION=30137]komoon[/MENTION],
Bir kez daha bir şeyi açıklığa kavuşturayım.
Fenerbahçe Universal Türkiye Voleybol Ligi Şampiyonu veya ikincisi olamamıştır, dolayısıyla Bayanlar Şampiyonlar Ligine katılamaz.
Wild Card başvurusu da bir nedenle dikkate alınmamış, yerine Galatasaray Bayan Voleybol Takımı tercih edilmiştir.
Olabilir.
O kararlar alınırken nelerin baz alındığını bilemem.
Buna karşın Galatasaray'a da tüm kalbimle başarılar dilerim.
Avrupa'da Türkiye'yi temsilen, hele bir de şampiyon olacak her takımımızı samimiyetle alınlarından öperim.
Bu alınan karar beni üzmedi, diğerlerinin dediği gibi ağlamama da hiç gerek yok.
Şampiyonlar Ligin'de örneğin Galatasaray'ın, bu yıl baz alındığında CEV Kupasında'da örneğin
Fenerbahçe'nin şampiyon olması demek, önceki yıllarda alınan uluslararası kupaların bir tesadüf
olmadığını, bilakis Türkiye'nin son hızla Avrupa'da hegamonyasını ilan etmesi demek.
Buna karşın ortada Fenerbahçe olunca, başta,
"-Ağlamanıza gerek yok,"
ve benzeri tepkilerle kaleme alınan yazılar bence tatsız.
Bazı arkadaşların da değindiği gibi uluslararası platformda birbirimizi ezmek değil, bilakis, örneğin Galatasaray'in Şampiyonlar Ligi maçında, eksik olan yerleri Fenerbahçeli taraftarla doldurup, muhteşem seyirci desteğimizile rakibi ezmemiz gerektiği kanaaatındayım.
Bu zihniyet içimize uygun gelir mi?
Gerçekçi olmak gerekirse, çok zor.
Ama olması gereken budur.

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16

biz onu TVF na sorduk ama cevap alamıyoruz. çoğu önemli oyuncumuz kendi milli takımlarında maçta iken bizim o arada maça çıkmamız istendi bizde başka bir tarihe ertelensin dedik, ama ertelenmedi. oyuncularımız doğal olarak milli takım maçlarını oynayacaklar. Gelipte fb maçına çıkacak değiller. bizde bunun üstüne genç takımımızı çıkardık.

cev in almamasına gelirsek, bu turnuvada spor mu yapılıyor?, yoksa kiminin zevkine sen şunu giyeceksin sen şurda kalacaksın mecbursun mu deniyor. Arkadaş biz o oteli sevmediysek zorla mı orda kalacaz. Nerde yaşıyoz biz? yok ben şu formayı giyeceksiniz dedim onu giyeceksiniz. ben ne dediysem o olacak......

bir spor klubü orda hayatının en önemli krtik 2 maçına çıkacak orda rahat etmesi lazım. kendini rahat hissedeceği heryerde kalır. İstediği formayıda giyebilir. futbol değilki bu renkler aynı olmuş karışsın diyelim. sağ taraftaki bi takım sol taraftaki bir takım işte. Nasıl bir organizatörmüş ki herşeye karışıyor bunlar. Bırakında biz istediğimiz yerde kalalım. İstediğimiz formayıda özgürce seçip giyinelim.

Ayrıca bide bunun nasıl bir kuralı olabilirki.

Kural 38: Organizatörlere olumsuz tavır olursa o takım seneye alınmaz.

Saçmalık tamamen. Zevke göre alınan bir karardır.

Ülkemizi temsil edecek 3 takımımızada başarılar. Kupanın Türkiyeden ayrılmamasını sağlarlar inş...

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
biz onu TVF na sorduk ama cevap alamıyoruz. çoğu önemli oyuncumuz kendi milli takımlarında maçta iken bizim o arada maça çıkmamız istendi bizde başka bir tarihe ertelensin dedik, ama ertelenmedi. oyuncularımız doğal olarak milli takım maçlarını oynayacaklar. Gelipte fb maçına çıkacak değiller. bizde bunun üstüne genç takımımızı çıkardık.

cev in almamasına gelirsek, bu turnuvada spor mu yapılıyor?, yoksa kiminin zevkine sen şunu giyeceksin sen şurda kalacaksın mecbursun mu deniyor. Arkadaş biz o oteli sevmediysek zorla mı orda kalacaz. Nerde yaşıyoz biz? yok ben şu formayı giyeceksiniz dedim onu giyeceksiniz. ben ne dediysem o olacak......

bir spor klubü orda hayatının en önemli krtik 2 maçına çıkacak orda rahat etmesi lazım. kendini rahat hissedeceği heryerde kalır. İstediği formayıda giyebilir. futbol değilki bu renkler aynı olmuş karışsın diyelim. sağ taraftaki bi takım sol taraftaki bir takım işte. Nasıl bir organizatörmüş ki herşeye karışıyor bunlar. Bırakında biz istediğimiz yerde kalalım. İstediğimiz formayıda özgürce seçip giyinelim.

Ayrıca bide bunun nasıl bir kuralı olabilirki.

Kural 38: Organizatörlere olumsuz tavır olursa o takım seneye alınmaz.

Saçmalık tamamen. Zevke göre alınan bir karardır.

Ülkemizi temsil edecek 3 takımımızada başarılar. Kupanın Türkiyeden ayrılmamasını sağlarlar inş...
yanlış biliyorsunuz.

play off maçlarına fenerbahçe tam takım çıktı. genç takım ile çıktığı türkiye kupasıydı. o da lig ve şampiyonlar ligi bittikten sonra oynandı zaten.

play off maçları bu sene olimiyat elemeleri olduğu için tek maç üzerinden oynandı. fenerbahçe yönetimi buna itiraz etti. ama eline birşey geçmedi. maçlar tek maç eleminasyon üzerinden oynandı ve fenerbahçe yarı finalde vakıfbanka elendi.

bilmeden yorum yapmayın lütfen...

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
burda fenerbahçe alınmadı diye "sevinen" üyeleri ve mesajlarını bana gösterebilir misin?

burda tepki gösteren galatarsaylı arkadaşların tepkisi sözde fenerbahçeli geçinen bazı üyelere.

tüm hayatlarını komple teorileri üzerine kurmuş; fenerbahçe aleyhine alınan her türlü kararın altında bir buzağı arayan; aksini iddia edenleri de fenerbahçe düşmanı olarak gören sözüm ona taraftar kitlesine.

cev meselesine gelince;

wild card hakkı cevin elinde. istediğine verir. hak edip gidemiyorsanız, neden bizi davet etmediniz diye dövünmeye de hakkınız yok.

illa birilerinden hesap soracaksanız, avrupa şampiyonu olmuş takıma kendi liginde final oynatamayan yöneticilerden hesap sorun.

ömrünüzde bir kere olsun, kendinizi eleştirin...

Biz eleştiriyoruz, sorguluyoruz, gerektiğinde hesap da soruyoruz. Bir önceki mesajımda belirtmiştim sanki...

Ha Avrupa şampiyonu olmuş bir takımın yöneticilerine ''neden Türkiye'de şampiyon yapamadınız takımı?!!!'' diye hesap mı soralım? Ben ''Canınız sağ olsun'' demiştim o gün... Türkiye'de şampiyonluk finallerinde, çok iyi bir rakibe kaybeden takımımız için ''hesap'' sormak... Ciddi misiniz gerçekten? Acımasızca olmaz mıydı? :)

Bahsettiğim taraftar kitlesi, Fenerbahçe'de de diğer takımlarda da var.

Bakın, Fenerbahçe'nin ne şekilde organizasyona katılacağı hakkında kurallar mevcut. Fenerbahçe olmazsa gidecek takım Galatasaray. Buna bir şey demiyoruz zaten.

Fenerbahçe'yi organizasyona almayan CEV'in ''GEÇERLİ'' bir neden ortaya koymamasını tartışıyoruz.

Sizin bu konuda taraf olmanızın sebebi nedir? Bunu anlayamıyorum.

KARARIMIZI GÖRÜŞMELER NETİCESİNDE DUYURACAĞIZ

Bayan Voleybol Takımımızın CEV Şampiyonlar Ligi'ne katılım daveti almaması ile ilgili olarak kulübümüz Türkiye Voleybol Federasyonu ve CEV ile görüşmelerini devam ettirmektedir. Bu durumun düzeltilmesi adına yürütülen görüşmelerden alınacak sonuca göre kulübümüz tavrını belirleyecek ve kararını kamuoyu ile en kısa sürede paylaşacaktır.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
Biz eleştiriyoruz, sorguluyoruz, gerektiğinde hesap da soruyoruz. Bir önceki mesajımda belirtmiştim sanki...

Ha Avrupa şampiyonu olmuş bir takımın yöneticilerine ''neden Türkiye'de şampiyon yapamadınız takımı?!!!'' diye hesap mı soralım? Ben ''Canınız sağ olsun'' demiştim o gün... Türkiye'de şampiyonluk finallerinde, çok iyi bir rakibe kaybeden takımımız için ''hesap'' sormak... Ciddi misiniz gerçekten? Acımasızca olmaz mıydı? :)

Bahsettiğim taraftar kitlesi, Fenerbahçe'de de diğer takımlarda da var.

Bakın, Fenerbahçe'nin ne şekilde organizasyona katılacağı hakkında kurallar mevcut. Fenerbahçe olmazsa gidecek takım Galatasaray. Buna bir şey demiyoruz zaten.

Fenerbahçe'yi organizasyona almayan CEV'in ''GEÇERLİ'' bir neden ortaya koymamasını tartışıyoruz.

Sizin bu konuda taraf olmanızın sebebi nedir? Bunu anlayamıyorum.

KARARIMIZI GÖRÜŞMELER NETİCESİNDE DUYURACAĞIZ

Bayan Voleybol Takımımızın CEV Şampiyonlar Ligi'ne katılım daveti almaması ile ilgili olarak kulübümüz Türkiye Voleybol Federasyonu ve CEV ile görüşmelerini devam ettirmektedir. Bu durumun düzeltilmesi adına yürütülen görüşmelerden alınacak sonuca göre kulübümüz tavrını belirleyecek ve kararını kamuoyu ile en kısa sürede paylaşacaktır.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ
taraf olmamın sebebi önceki mesajınızda galatsaraylılar hakkında yazdıklarınız. :)

Whisper1907

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Heh 98 mesaj yetmemiş diğer konuda birazda bu başlık altında devam edin. Bravo....

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
taraf olmamın sebebi önceki mesajınızda galatsaraylılar hakkında yazdıklarınız. :)

Durup dururken yazmadık ya onları. Genel anlamda tarafsız bir şekilde konuları ve yorumları incelerseniz fark edeceksiniz... :)

Tartışma, tabiri caizse, ''önce sen vurdun'', ''hayır sen vurdun'' gibi sidik yarışına dönecek yine....

Ben ne Galatasaray'lılar gördüm kardeşim. Bu konuda ve diğer konulardaki, bahsettiğim bazı kişilerin Galatasaray'lılık ile alakaları yok.

gs_kadir

Profesör
Reaksiyon puanı
8
İşte CEV'in raporu

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Türkiye Voleybol Federasyonu'na bir yazı göndererek Fenerbahçe'yi Şampiyonlar Ligi'ne almama gerekçesini açıkladı.

23-05-cev-%C3%B6zel.jpg

Şampiyonlar Ligi Şampiyonu olmasına rağmen Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından önümüzdeki sezon için Devler Ligi'ne alınmayan Fenerbahçe'de şok yaşanırken, beklenen açıklama geldi. CEV Başkanı Andre Meyer ve İdari direktör Thorsten Endres imzasıyla gönderilen açıklamada, Fenerbahçe takımının davranışlarıyla ilgili de bir rapor hazırlandı. Raporda Bakü'deki Final-Four etabında yaşananlar ve taraflar arasında geçen diyaloglar tek tek aktarıldı. İşte o dilekçe ve rapor...

Türkiye Voleybol Federasyonu
Başkan Sayın Erol Ünal KARABIYIK
Cc: Fenerbahçe Üniversal İSTANBUL

LÜKSEMBURG-18.05.2012
Konu :2012-2013 CEV VOLEYBOL AVRUPA ŞAMPİYONLAR LİGİ

Sayın KARABIYIK,
2012-2013 CEV Voleybol Avrupa Şampiyonlar Ligi-Bayan katılımcı takımların sayıları ve talep edilen wild kart başvurularını göz önüne aldığımızda CEV, Fenerbahçe Universal İstanbul Kulübüne wild kart vermeme kararı almıştır.

Bu kararın verilmesinde Mart 2012’de Bakü’de yapılan Final Etabında yukarıda adı geçen kulübün tutumu ve yine orada gerek Süpervizöre gerek organizatöre karşı çıkardıkları sorunlar etkili olmuştur.

Elimize geçen raporları incelediğimizde Bakü’de gösterdikleri davranışlarla en saygın müsabakamızda yer almanın ayrıcalığını takdir etmeyip kurumumuza ve final organizatöre gereken saygıyı göstermedikleri kanısına vardık.

Bundan dolayı bu sezon wild kartları diğer başvuru sahiplerine verme kararı aldık.

Saygılarımla

André MEYER Thorsten ENDRES
CEV Başkanı İdari Direktör

Bakü Final Four müsabakalarında Fenerbahçe’nin davranışlarıyla ilgili tutulan raporlar

1- Türk takımı Fenerbahçe’nin Hotel Europe’da konaklamayı reddetmesi

a-
Bakü Final Four Etabından birkaç hafta önce Fenerbahçe kulübü beni telefonla arayıp aileleri ve taraftarlarının kaldığı otelde kalıp kalamayacaklarını sordular ve bana bu konu hakkında organizatör ülke ile temasa geçip tüm masrafları kendilerinin karşılayacaklarını ilettiklerini bildirdiler.
Bende reglaman gereği bunun mümkün olmadığını ve organizatör tarafından ayarlanan ve süpervizör tarafından teftiş edilen otelde diğer takımlarla beraber kalmaları gerektiğini kendilerine ilettim.

b- Final Four’dan 1 hafta önce (ben Lodz’dayken) Fenerbahçe aynı taleple 2.kez beni aradı. Cevabım aynı oldu ve kendilerine reglamanın ilgili kısmını mail ile ilettim. Bana anladıklarını ve takımlarla aynı otelde kalacaklarını söylediler.

c- Perşembe sabahı Türk Elçiliğinden bir delege Hotel Europe’a gelip Fenerbahçe’nin konaklayacağı odaları teftiş etmiştir. Aynı zamanda restaurantı da kontrol edip otel müdürüne her şeyin yolunda olduğu bilgisini vermişlerdir.

d- Takım Perşembe akşamı Bakü’ye iner inmez Hotel Europe’a gelip bagajlarını otobüsten indirmeksizin konaklama liste detaylarını kontrol etmiş, odalardan birine bakmış ve hemen sonra otelden ayrılmıştır. Onlar için hazırlanılan akşam yemeğini de yememişler ve hemen Hyatt Hotel’e gitmişlerdir.

e- Hotel Europe’ın müdürü tarafından Cuma Sabahı bu konu hakkında bilgilendirildim. Hotel Hyatt ‘da Fenerbahçe takımını ziyaret ettim ve bu davranışlarının bir sonuç getirmeyeceğini söyledim. Sportif kuralların getireceği sonuçlardan çekindikleri için bana Hotel Europe’a geri döneceklerini bildirdiler.

f- Hotel Europe’ın müdürü bu takımı artık otellerinde konaklatmaya razı olmamıştır. Ayrıca boş oda bırakmamak için Fenerbahçe’nin bazı odalarını diğer konuklara vermişlerdir.

g- Hotel Europe bir gece konaklama ve akşam yemeği ücretini Fenerbahçe takımına fatura etmiş ve otel yönetiminin birçok defa yaptığı uyarıya rağmen 2.500 EUR’luk tutar ayrılana kadar Fenerbahçe tarafından ödenmemiştir.

2- Forma Rengi Hakkında çıkan sorun

a-
Inquiry toplantısı sırasında Fenerbahçe her iki maçada kulüplerinin rengi olan lacivert-sarı aynı renk formalarla çıkmak istemiştir. Bende onlara forma renklerini ayarlayacağımı ve eğer gerek olursa 2. Renk sarı formalarla da oynamak zorunda kalabileceklerini ilettim. Bu konuyla ilgili antrenörle aramda ufak bir tartışma da geçti ve sonlandırmak zorunda kaldım. Bana istediklerini yapacaklarını ve gerek olursa cezalarını da ödeyeceklerini söyledi. Sonunda kurala uydular.

3- Takım Menajerinin Tutumu

a-
Fenerbahçe Takımının Takım Menajeri kendilerine ve diğer takım görevlilerine ayrılan yerde oturmaya razı olmamıştır. Özellikle ilk maçta sürekli saha kenarında dolaşmış ve bazen öyle ki takımına müdahale etmiştir. Saha görevlilerin uyarılarına kulak asmamıştır ve birçok defa ben dahi kendisini sahadan dışarı çıkarmak zorunda kaldım.

b- Sayın Meyer ile konuyla ilgili yaptığım görüşmede takım menajerinin kendisiyle konuşmaya gelmesini ve sorunlar hakkında görüşmeyi istemiştir. Bildiğim kadarıyla Final Four bitiminde dahi Sayın Meyer’le konuşmaya gelmemiştir.

4- Ödül Töreni

Ödül Töreni sırasında Fenerbahçe şampiyon olma ihtimali ile yaptırdıkları özel takım formalarını ve şapkalarını giymiştir. Organizatör ülkeden hiç kimse takım sahaya girmeden önce kontrolünü yapmamıştır.

http://www.trtspor.com.tr/Haber.aspx?id=22717

XAFER37

Profesör
Reaksiyon puanı
1
gene fener-galatasaray tartışması.:cursing: adamlar feneri almamış niye almadı diye dert yanıyolar çagırma yada çagırmama adamlarının istegi, istedikleri takımı çagırırlar yöneticelirin tavrı böyle belirler işte bazı şeyleri istersen 10 sene şampiyon ol.