1530118833263.png


Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Phillip Cocu, Ülker Stadyumu'nda düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Yeni yönetimiyle yeni sezona iddialı bir giriş yapmak isteyen ve yenilenmeye giden Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü Phillip Cocu, İstanbul’a geldi. Ülker Stadyumu’nda gerçekleştirilen basın toplantısında imza atacak olan Hollandalı teknik adam resmen Fenerbahçe’nin başına geçecek. İlk olarak sözü alan Ali Koç, “Umarım Phillip, benim başkanlık dönemimde Fenerbahçe’nin ilk ve tek hocası olur” ifadelerini kullandı.
Aykut Kocaman hakkında da açıklamalarda bulunan Koç, “Aykut hoca, bir müddet çalışmayacağım, ekibimin haklarının korunması konusunda sizden destek istiyorum dedi. Biz de, siz istemeseniz de sizin haklarını korunacaktır diye ısrar ettik. Hocanın ekibi ile hocamız Cocu çalışmaya başlayacak ve istedikleri ile devam edecek” derken Kocaman ve ekibine “Kocaman Fenerbahçe için bir hocadan daha fazlası” sözleriyle teşekkür etti.
Daha sonra söz alan Phillip Cocu ise ilk olarak “Burada olmaktan dolayı çok mutluyum ve çok gururluyum. Buraya futbola dair felsefemi yansıtmaya geldim. Çok çalışacağız. Bu yolculuğa yarın hep beraber çıkıyoruz. ” dedi.
Cocu: “Takım halinde hareket etmek, tek bir bütün olmak zorundayız. Yarın itibarıyla bu yolculuğa çıkıyoruz. İnsanların yaptığımız işle ilgili pozitif düşüncelere sahip olması için elimizden geleni yapacağız.”
Cocu: ‘Çok gururluyum’
“Çok mutluyum. Başkanımızın da ifade ettiği gibi birkaç haftadır görüşme halindeydik. Fenerbahçe ile ilgili planları, olması gerekenleri konuştuk. Fenerbahçe teknik direktörü olduğum için çok gururluyum.”
“PSV’de yaklaşık 7 yıldır görev yapıyordum. PSV’den sonra Fenerbahçe’nin bana ilgisini duydum. Benim için en önemlisi, geleceğim adına doğru adımları atabilmekti. Yeniden PSV’de yapabileceklerimi burada yapabileceğimi düşündüm. Yeni fikirler çıktı önüme.”
İşte Cocu’nun oyun felsefesi!
Hollandalı başarılı teknik adam oyun felsefesini ise şöyle aktardı: “Felsefemiz şu: ne yaptığını bilen, çok yaratıcı ve bol pozisyon bulan bir takım oluşturmak. Önemli olan, oyunculara ne istediğimizi, başarıya nasıl ulaşabileceğimizi doğru aktarabilmek. Futbol felsefemizi doğru yerleştirmek zorundayız. Ne istediğini bilen bir takım olmak istiyoruz. Ön libero sayısı benim için önemli değil.”
Cocu’dan sonra söz alan Sportif Direktör Damien Comolli ise, “Birçok oyuncuyla adımız geçiyor, bazı oyuncularla iletişim halindeyiz ama doğru anda bu açıklamaları yapmayı doğru buluyoruz. Phillip ve ben birçok oyuncuyu izliyoruz, hocamızın beğendiği bazı oyuncular var” diye konuştu.
Hollandalı çalıştırıcı Barcelona günlerinden ise, “Barcelona’da oynadığım 6 yıllık dönem olarak değerlendirmeyelim. O dönem oyuncu olarak kendimi geliştirdim ve tecrübe edindim. Dünyanın en iyi oyuncularıyla oynadım. Baskı altında nasıl çalışılması gerekir, bunu öğrendim” sözleriyle bahsetti.

Kaynak: Amk
 

KNMX

Dekan
Her şeyi shiftdelete üzerinden okumak keyif veriyor insana. Teşekkürler paylaşımların için.
Hayırlı olsun İnşAllah Fenerbahçem için...
 
Üst