Fenerbahçenin 4 Maçında Şike Var!

Bu konuyu okuyanlar

yokur

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ben bi fenerbahçeli olarak erman toroğlu,talip karlıbel denen şizofren,serhat ulueren,rasim ozan,mehmet baransu,tayfun bayındır gibi fenerbahçe düşmanlarının yaptığı hiç bir habere inanmıyorum rapor açıklansın sonra konuşuruz,3 temmuzdan beri yazdıkları ve yaptıkları yalan haberler burdan metrise binlerce kez gider gelir,şu an fenerbahçe 4 maçta şike yaptı haberleride mehmet baransu ve tayfun bayındır imzalı,kopyala yapıştır yöntemiyle tek bir harfine dokunmadan gazete gazete flaş haber olarak geçiliyo,ben rahatım aklanacağımızdanda adım gibi eminim.anti-fener kişilikli kimselere ve sitelere inanmıyorum.

puhahaha

Aziz Yıldırım sizin gözünüzü kör etmiş.Neler dönüyor içerde haberiniz yok. Körü körüne destekliyorsunuz. Bu işlere karışmayan bir tane kulüp bulamazsınız. Boşuna kendiniz kandırmayın.

soneresra

Asistan
Reaksiyon puanı
0
puhahaha

Aziz Yıldırım sizin gözünüzü kör etmiş.Neler dönüyor içerde haberiniz yok. Körü körüne destekliyorsunuz. Bu işlere karışmayan bir tane kulüp bulamazsınız. Boşuna kendiniz kandırmayın.

bizde biliyoruz bu işlere karışmayan klup olmadığını ama bu olay şike olayıysa suçluysak şikeyi kimle hangi yöneticiyle ve hangi futbolcuyla yaptık puhaha yazacağına buna cevap ver.bide yazdıklarım benim düşüncem illa senle aynı penceredenmi bakacak herkes olaya herkes senle aynımı düşünecek hemen yazdıklarıma alıntı yapıp dalga geçmeye çalışıyosun hey allahım ya şuraya bişe yazıyosun illa biri çıkıp kendi kafasınca cevap yazıyo konu açılmış dimi yaz kendi düşünceni biz senin düşüncene yazdıklarına karışıyomuyuz

Reaksiyon puanı
10,324
galatasaraylı arkadaşlar...
fenerbahçe ile ilgili nerede bir konu açılsa anında orada bitiyor, maydanoz oluyorsunuz.
hem savcı, hem hakim oluyorsunuz.
anında ipe çekiyor, ölüme mahküm ediyorsunuz.
mesela herhangi merci veya makamdan fenerbahçe lehinde bir karar mı çıktı, peşinen mahküm ediyorsunuz.
yazdıklarınız sadece aramızda kırgınlık yaratıyor, bazen kin ve öfkeye varan tepkilere yol açıyor.
yahu bırakamaz mısınız bu işi adalet halletsin, hakimler versin kararı.

yetti yahu sahiden yetti, gına getirdiniz.

bu ülkede sahiden şike vardı demi?
ama bu belki yüz yıllık bir hastalık...
ama müşterek!
ortada bir çamur vardı da buna sadece bizim mi ayaklarımız bulaştı?
yahu bırakın bu peşin hükümlerinizi, ön yargılarınızı...
şimdi biz böyle yazınca da anında savunmaya geçiyorsunuz.
haksızlık ediyorsunuz.

sizin kulubünüzde biri şike yapmış olabilir, haksızlık etmiş olabilir.
bu yüzden bütün camiaya küfredersem milyonlarca kul hakkına girmiş olurum o zaman.
milyonlarca yüreği kırmış, incitmiş olurum o zaman.
tıpkı sizin yaptığınız gibi.

halbuki bunun alasını yakın geçmişte sizin kulüp için söylerlerdi,
çok sevdiğim arkadaşlarım vardı galatasaraydan, nezaketsizlik olmasın diye, bir de üstelik gözümle görmediğim, iddia durumunda olan şeyler için hiçbir zaman bu arkadaşlarımın yanında konuşmadım böyle şeyler, incitmedim onları.

Peygamber efendimiz bir gün yanındakilere şöyle seslendi:
"her kim anasına, babasına küfrederse Allah ona lanet etsin"
yanındakiler şaşırdı: "iyi ama ey Allahın Resulu, insan kendi anasına, babasına söver mi hiç?" diye sordular.
Peygamberimiz buyurdu ki: "eğer siz başkasının anasına, babasına söverseniz, onlarda sizin ana-babanıza söverler.
böylece kişi, tıpkı kendi ana-babasına sövmüş gibi günah kazanır" diye buyurdular.

lütfen, bırakın artık bu kısır döngüye düşmeyelim.

nato islamı düşman potasına koymuştu. sizse fenerbahçeyi.
tamam, itirazım yok ama,
sizin hiç sevdiğiniz, saydığınız bir fenerbahçeli dostunuz yok mu yav?
yakınınızda olan, yüzüne bakarken içinizde muhabbet hasıl olan bir sevdiğiniz.
onun hatırına bu kadar kaba olmayın, bu kadar kırıcı olmayın yav.
Allah için.
ben sizleri Allah için severken, din kardeşim derken...
bu defa kalbimin sesine mani olamıyorum,
yenemiyorum bi türlü.
içimde size karşı çok kırık, gücenik duygular beslemeye başlıyorum.

belki siz bu durumun hiç farkında olmuyorsunuz, olamıyorsunuz ama...
hergün bu şekilde nice insanın yüreğinde derin çatlaklar, kan kırmızısından oluşmuş oyuklar açıyorsunuz.
yara büyüyor, kaşınıyor sürekli...
bir gün geliyor bir maç sırasında bir psikopatın elinde bıçak oluyor,
vuruyor -belkide- öz kardeşine...
kan fışkırıyor, bir hayat sönüyor,
iki çift göz kararıyor, bir daha hiçbir ışığı göremez oluyor.
kopuyor hayattan çünkü.
ve bu yara hep böyle sürüp gidiyor, siz kaşımağa devam ettikçe.
hakaret ettikçe, kırıp döktükçe...

size kaç zamandır cevap vermemeğe çalışıyorum,
sizi bir kızgınlık anında kırıp, incitebilirim korkusuyla çoğu kez kaçıyorum klavyenin başından.

size biraz anlayış, bu küfürlerinizden, hakaretlerinizden her gün bin kez öldürdüğünüz insanların ıstırabını dillendirmek,
onların sizin bir türlü göremediğiniz yüreklerinin röntgenini göstermeye çalıştım.

bundan sonrası sizin vicdanınıza kaldı, insanlığınıza kaldı.

daha da bişey yazmayacağım,

sözün bittiği noktadayım çünkü.

hepinizi Allaha emanet ediyorum, sevgi ve kardeşliğe, muhabbete davet ediyorum.

komoon

Profesör
Reaksiyon puanı
8
@|SeYYaH| güzel ama fazla abartılı bir yazı...

hadisler söylemişin kardeşlik demişin ama

mesela, küfürleriniz, hakaretlerinizi diye tek taraflı bir yargılamaya gitmişin...

maydanoz oluyorsunuz filan demişin...

kendinle çelişmişin hocam...

ve

bu Fenerbahçeli, Galatasaraylı , Beşiktaşlı muhabbetini bu kadar abartmayın taraftarız ama holigan değiliz..

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Hocam yazınız güzel fakat "maydanoz" kelimesi size yakışmamış.

Her üyenin her konu altında yorum yapma hakkı vardır.Bu bir eleştiri olabilir veya herhangi bir düşünce olabilir.

Kişiler sizin rakibiniz olduğu için, doğal olarak size ters geliyor bu durum. [MENTION=129454]|SeYYaH|[/MENTION]

Reaksiyon puanı
10,324
mesela, küfürleriniz, hakaretlerinizi diye tek taraflı bir yargılamaya gitmişin...

maydanoz oluyorsunuz filan demişin...

kendinle çelişmişin hocam...

evet, bunu şu an eve döndükten sonra farkettim. yazıya başlarken içim doluydu sahiden, o an'ın psikolojisi olsa gerek bu tabiri kullanmışım. size katılıyorum, özür diliyorum.

diğer taraftan tek taraflı yazmak adetim değildir, bu satırlarımı sizin yazdıklarınıza benzer karşı yazı yazan fenerbahçeli arkadaşlar için de geçerlidir... bunda samimiyim, ne ki, vaktimin aşırı darlığı sebebiyle o an eklemeyi yetiştiremedim. ezan okunuyordu.
neyse, ben nihayetinde içimde olanları dillendirdim, hepsi o kadar.
sizler bir maydanoz kelimesine katlanamazken bunca insanı hergün aynı sepete koyup, kesinleşmemiş, hükmü verilmemiş adi ve aşağılık bir suç ile itham edişinizin tezadını, haksızlığını anlatmaya çalıştım. başka sözüm yok.
sadece biraz empati istedim sizden, fazla bişey yok.

taraftarız ama holigan değiliz..

herkes dediğiniz gibi olsaydı ben bu yazıyı yazma zahmetine katlanmazdım. @komoon ve
[MENTION=84327]deatmania[/MENTION]

komoon

Profesör
Reaksiyon puanı
8
herkes dediğiniz gibi olsaydı ben bu yazıyı yazma zahmetine katlanmazdım. @komoon
hocam herkez bir kalıp olamaz...

herkesi bir tutarak da yorum yazılamaz..

ben galatasaray lıyım, maçları izlerim, denk gelirse stadda izlerim , forumlardan takip ederim lakin "salak, aptal,koyun " değilim... "kulübü" desteklerim futbolcuymuş, hocaymış, yöneticiymiş bunlar kulübün şu anlık üyeleri tıpkı biz gibi... biri kulübü zorda bırakacak birşey yaparsa kulüp tarafında olurum tabi ki...

ama sonuçta kafamı çevirdiğikten 5 dk sonra hayatıma dönerim takım biter...taraftarız, eğlenmek, keyif almak için v.s. takımımızı destekliyoruz holigan değiliz oturup kavga edecek değilim...(tartışma başka birşey , tartışmayı severim :))

buradaki çoğu kimse öz eleştiri yapamıyor...
kendi takımını asla eleştiriyor...

bir çok fenerbahçeli arkadaşım var bir kısmı CAS dan dava çekme olayında tepki koydu..
FB yönetimi gereksiz yere fazla anlam yükleyerek bu davayı kullandı ve bir açıklama yapmadan ilginç bir zamanlama ile geri çekti..
taraftar bu dava ile slogan atıp pankart açtı, eski TFF başkanı TV de neler konuştu Asbaşkan ile tartıştı...

bakıyorum forumda kimse çıkıpta (bir kişi gördüm sadece) bunu sorgulamıyor..

ne konuşuyordunuz ne yaptınız demiyor ?

işte bu holiganlıktır.. sorgulamamak...

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
Konuyu açanda Fenerli değil zateni, o zaman sorun yok :)