Fenerbahçe Platini'yi çıldırttı

moon5

Asistan
Reaksiyon puanı
0
168616.jpg

Fenerbahçe'nin hamlesi UEFA Başkanı Michel Platini'yi çılgına çevirdi.

Fenerbahçe'in UEFA ve Türkiye Futbol Federasyonu'na karşı Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nde (CAS) dava açmasıUEFA Başkanı Michel Platini'yi çılgına çevirdi.

Salı günü Viyana'da gazetecilerin, "Fenerbahçe neden Şampiyonlar Ligi'ne alınmadı" sorusuna çok sinirlenen Platini'nin, sarı-lacivertli ekibe en ağır cezanın verilmesi için yoğun çaba harcadığı belirtildi. Sportaktik. com sitesi, UEFA'da neler olup bittiğini öğrenmek için daha önce bu kurumda Türkiye'yi temsil eden çok önemli bir isme ulaştı. İşte o isim olay yaratacak şu açıklamaları yaptı:

"Fenerbahçe'nin ortalığı ayağa kaldırması Michel Platini'yi çok sinirlendirdi. Fenerbahçeli yöneticilerin ısrarcı tavırları yüzünden UEFA çok kızgın. UEFA'nın içinde Fenerbahçe'nin Bank Asya'ya değil, amatör kümeye düşürülmesi için lobi yapılıyor. Türk Milli Takımı da şu an risk altında. Türkiye ile ilgili dosyaları UEFAve FIFA birlikte tartışıyor. Eğer Türkiye Futbol Federasyonu, Kulüpler Birliği'nin istediği gibi bir karar alır ve Sporda Şiddet Yasası üzerinde değişiklik yaparsa başı belaya girer. O yüzden yasanın değişmesi şu aşamada mümkün değil."
http://spor.bugun.com

REİS_FB

Asistan
Reaksiyon puanı
0
lobicilik yapmaya devam etsinler, hesabı sorulacak platiniden, casa şikayet ettik ya, kuyruk acısı işte.

adrasa

Dekan
Reaksiyon puanı
37
arıdan korksaydık bal yemezdik, Dünyanın lideri sanıyor kendini.

REİS_FB

Asistan
Reaksiyon puanı
0
fenerbahçenin hakkını araması en doğal şeydir, sen gelip fenerbahçe kulübünü tehtid edemezsin, uefanın başkanısın sana bu türlü sinirlilik hareket yakışmıyor, doğru kararlar verdiysen efendice oturacaksın, eğer fenerbahçe ile ilgilli kararın sizi etkileceğini düşünüyorsanız platini korkmakta haklı bu onun göstergesidir.

moon5

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben bunu Futbolculuğu döneminde severdim serbet vuruşları,frikikleri kadar karekterli değilmiş lakin... Fenerbahçe düşmanı olduğunu anladığım gün bende kendisine savaş açtım...

mzungu

Asistan
Reaksiyon puanı
3
bende bunu anlamıyorum zaten hadi Turkiye deki kisiler farklı takım tutuyorda ondan sevmiyor Feneri nedir bu milletin antipati si cekememezligi nedir Fenerle alip veremedigi ....

adrasa

Dekan
Reaksiyon puanı
37
"Türk Milli Takımı da şu an risk altında." "Eğer Türkiye Futbol Federasyonu, Kulüpler Birliği'nin istediği gibi bir karar alır ve Sporda Şiddet Yasası üzerinde değişiklik yaparsa başı belaya girer."

Bu sözlerinin üzerine platini'ye şunu diyorum, Sakin ol Şampiyon.Şaka maka gönderme yapmaya çalışıyor, davanın geri çekilmesi için.Onlar kaybedeceğini biliyor, eğer kazanacaklarına emin olsa cevap bile vermez açıklama hiç yapmazdı zaten.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Türk milli takımı neden tehlikede? adama bak açıkca tehdit ediyor...

Ketumm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Sportaktik. com sitesi, UEFA'da neler olup bittiğini öğrenmek için daha önce bu kurumda Türkiye'yi temsil eden çok önemli bir isme ulaştı. İşte o isim olay yaratacak şu açıklamaları yaptı

kim bu isim sanki yalan haber kokusu var

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Sen kimsin ki Fenerbahçe takımına gönül vermiş insanlar ile bu şekilde konuşabiliyorsun?Asıl sen kendini ne zannediyorsun?Kahvemi burası?

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
Şu platiniyi koycan şükrü saroçoğlu stadının ortasına tribündede dopdolu taraftar :) düşünemiyom olcakları.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
bir hafta içinde cas ilk kararı verir. ondan sonra bu haberleri yapanları görürüz. :)

Edirneli

Profesör
Reaksiyon puanı
15
İstifa etmesi gerekiyo bu adamın kimse istemiyor zaten.

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Mahkemeye gidip hakkımızı aramak birilerinin zoruna gitmiş!!!.Bunlar kendilerini kral sanıyor oturdukları yerden "sarı-lacivertli ekibe en ağır cezanın verilmesi için yoğun çaba harcadığı"nı söyleyebiliyor.

moon5

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sen bu Ülkenin en büyük camiasına nasıl bir benzetme yapıyorsun biz anlayamadık yıldızları?..yüreğin yetiyorsa tam yaz

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Haber pek gercege benzemiyor. Ulasilan isim kim aceba:)

EfsaneFener

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu haberi okuyunca lobi çalışmalarına türk medyasının başladığı izlenimi uyandı. Resmen türk medyası milli takım üzerinden korku saliyor. Platininin bu şekilde tehdit ettiğini sanmıyorum. Sonuçda Cas'a başvurmak FB nin yasal hakkıdır. Haklıysa kazanır,haksızsa kaybeder. Özellikle Bugün, Sabah, Habertürk, Taraf gazetelerinin yazdıklarına şüpheyle yaklaşmakta fayda var.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Sen kimsin ki Fenerbahçe takımına gönül vermiş insanlar ile bu şekilde konuşabiliyorsun?Asıl sen kendini ne zannediyorsun?Kahvemi burası?

Ben bir soruya cevap verdim o kadar. Çünkü haklı/haksız her aleyhinize alınan kararda bir yerlere saldırıyorsunuz ve herkese kuş bakışı bakıyorsunuz ya da tepeden mi diyelim?? Tüm bu vukuatlara karşı o soruya nasıl bir cevap vermemi bekliyordunuz. Kusura bakmayın ama ilk önce siz at gözlüklerini çıkartın, kendinizi düzeltip ve tarafsız olmayı öğrenin. Ondan sonra benim nasıl konuşacağıma karar verin.

---------- Post added at 17:42 ---------- Previous post was at 17:23 ----------

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Ben bir soruya cevap verdim o kadar. Çünkü haklı/haksız her aleyhinize alınan kararda bir yerlere saldırıyorsunuz ve herkese kuş bakışı bakıyorsunuz ya da tepeden mi diyelim?? Tüm bu vukuatlara karşı o soruya nasıl bir cevap vermemi bekliyordunuz. Kusura bakmayın ama ilk önce siz at gözlüklerini çıkartın, kendinizi düzeltip ve tarafsız olmayı öğrenin. Ondan sonra benim nasıl konuşacağıma karar verin.
Benim nasıl bir taraftar olduğum beni ilgilendirir.Siz taraftar olan insanlara hakaret ederseniz oda sizin ayıbınız.Ayrıca asıl siz at gözlüklerinizi çıkarınız.Fenerbahçeyi sevmiyorsunuz diye oynanan oyunları da göremiyorsunuz.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Benim nasıl bir taraftar olduğum beni ilgilendirir.Siz taraftar olan insanlara hakaret ederseniz oda sizin ayıbınız.Ayrıca asıl siz at gözlüklerinizi çıkarınız.Fenerbahçeyi sevmiyorsunuz diye oynanan oyunları da göremiyorsunuz.

Sizin taraftarlılığınız bana zarar vermediği sürece beni ilgilendirmez. Ben kimseye hakaret etmedim o soruya ancak öyle ya da ona yakın bir cevap verilebilirdi. Aksini ispatlamak size düşer.

+

At gözlüğü konusuna gelirsek işte CAS kararı;

http://forum.shiftdelete.net/spor/224336-castan-fenerbahceye-ret.html

şimdi CAS'deki insanlarda mı?? at gözlüğü takıyor.

REİS_FB

Asistan
Reaksiyon puanı
0

---------- Post added at 17:42 ---------- Previous post was at 17:23 ----------

bu konular sizi hiç ilgilendirmediği için her şeye burnunuzu sokmasanız iyi olur, yaptığınız ilk yorumunuzda çok terbiyeizce, ama mahlesef sayın adminler bu yazıyı görmezlikten gelip, size kıyak geçiyor işte. Bunu bir fenerbahçeli söylese adminler hemen müdahale eder.

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
gene çıkmış bir fener dışı taraftar sataşmalar başlamış :) Zamanında bu kadar çokmu acıttık şimdi acısını çıkarmaya çalışıyorsunuz? İlla adamın ağzını bozduracaklar bunlar.

REİS_FB

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sizin taraftarlılığınız bana zarar vermediği sürece beni ilgilendirmez. Ben kimseye hakaret etmedim o soruya ancak öyle ya da ona yakın bir cevap verilebilirdi. Aksini ispatlamak size düşer.

+

casın kararı başvuruyu ret etmesi, fenerbahçe hakkında verilen bir karar yok ortada balık gibi her konuya atlarsınız böyle komik durumuna düşersiniz :D

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44

+

CAS'daki insanlar Uefadaki insanlar bunlar zaten ayni kişiler değil mi? CAS ın Fenerhahçeyi haklı bulmasını kim bekliyordu ki zaten?Ben beklemiyorum.Ama öylece boynumuzu kütüğe yatırıp birilerinin karar vermesini mi beklemek lazım?
O kelime yerine "bir şey" ve ya "halt" kelimesini kullansam anlam ne kadar değişecekti. Gelelim yıldızlı yazıp yazmamaya; forumlara "gay" kelimesini yazarsan bir şey olmaz ama Türkçesini yazarsan çok şey olur. Bu da onun gibi bir şeydir. Ben bu şekil yazdım kim nasıl istiyorsa öyle anlasın.
Yani diyorsunuz ki ben araya boşluk,yıldız, koyarak istediğime istediğimi söylerim.Oda güzel.Bundan sonra bizde öyle yaparız.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
bu konular sizi hiç ilgilendirmediği için her şeye burnunuzu sokmasanız iyi olur, yaptığınız ilk yorumunuzda çok terbiyeizce, ama mahlesef sayın adminler bu yazıyı görmezlikten gelip, size kıyak geçiyor işte. Bunu bir fenerbahçeli söylese adminler hemen müdahale eder.

"Bir şey" kelimesini kullansam bahse girerim "terbiyesizce" kelimesinin geçtiği cümleyi yazmayacaktınız. Size bir soru; cevaplanmasını istemediğiniz soruları niye soruyorsunuz. Bunu bir tek filozoflar yapar ki onlarda cevaplarını bulmaya çalışırlar. Ben sadece bir soruya cevap verdim ve o soruya da o cevap ya da ona yakın cevaptan başka bir cevap verilebileceğine de inanmıyorum. Aksini ispatlamak size düşer.

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31

Benim takımım için böyle bir durum söz konusu olsa şahsen ben takımım üzerinde oyun oynadığını düşünmem, gerekirse en büyük cezaların verilmesini desteklerim. Ancak Fenerbahçe taraftarları haklılıkları ya da haksızlıkları ispatlanmadan takımlarının üzerinde oyun oynandığını düşünerek yaptıkları sert açıklamalar Fenerbahçe'ye b** diyen arkadaşın açıklaması kadar sert oluyor.

Platini eğer TFF'nin olaya bakışında ve yaptıkları ceza açıklamalarında yanlış bulursa ve bunu ispatlarsa malesef cezayı çekeriz. Kaldı ki ceza kararını tek başına alacak değil. Ancak haksız bir şekilde aleyhimize karar çıkartmak için uğraşırsa o onun ş*r*fsizliği olur. Ha biz hakkımızı öyle ya da böyle çalışarak iyi futbolla alırsak haksız ceza veren adamlara daha büyük ceza vermiş oluruz.

UEFA şike soruşturmasını yapan savcıya eski bir savcı olan bir müfettişini göndererek ve TFF bizzat savcı ile iletişim için olarak bazı kararlar veriyor. Bunların hukuki olmadığını iddia etmek hezeyandır. En nihayetinde Fenerbahçe'nin de hakkını aradığı yer hukuktur. Sizin için iyi karar verecek olan kurum iyi kötü karar verecek kurum kötü olmamalıdır. Sonuçta CAS da beğenmediğiniz bir sonuca varabilir. Bu sonuç ve Türkiye Hukuk'unun alabileceği Fener'i üzecek karar neticesinde adalet arayacağınız başka kurum kalmadığında da Fener üzerinde oyun oynandı mı diyeceksiniz? Eğer Türkiye'de oyun oynanırsa yurt dışında bu oyun bozulur. Eğer yurt dışında haksız karar alınırsa bu da yurt içinde alınan karar neticesinde belli olur.

Fener'i diğer takımlar neden sevmez? Kaç yıldır şike yaptığı öyle ya da böyle zaten dillerde dolaşıyordu da ondan. Aziz Yıldırım'ın ne olduğu biliniyordu da ondan.

Kulüpler birliğinin kararları ve istekleri neden geçerli bir neden sayılamaz. Zaten hepsi az ya da çok bu bataklığa batmış durumda.