FATİH'in tablet projesinin ilkini GM aldı

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Tablet üretiminde yerli katkı payını günden güne artırmayı hedefleyen General Mobile, henüz resmileşmemiş sonuçlara göre Fatih Projesi kapsamında düzenlenen ve 8.9 inç ekran boyutundaki cihazları kapsayan ihaleyi kazanan taraf oldu. İhale sonucunun 26 Aralık Pazartesi günü resmiyet kazanması bekleniyor.

15 milyon öğrenciyi tablet bilgisayar sahibi yapacak olan Fırsatları Arttırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (Fatih Projesi) kapsamındaki tablet dağıtımının ilk ihalesi kıyasıya bir yarışa sahne oldu. İlköğretim okullarındaki öğrenci ve öğretmenlere verilecek 8.9 inç boyutundaki tabletleri kapsayan pilot ihale için farklı şirketlerden gelen teklifler neticesinde kazanan, ilk yerli üretim tablet olan e-tab'i üreten General Mobile oldu.

Kaynak

BEFEGA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Hadi hayırlısı :)

Çok karışık olacak bu işler ama zaman her şeyi gösterecek bize :)

xyz1234

Profesör
Reaksiyon puanı
13
yahu hemen nerden haberleri olmuş. saat 16:00 da dmo da ihalesi vardı. hatta elemanlarla sohbet etmiştik. bilgi paylaşımının hızına erişilmiyor arkadaş.

bu arada GM nin alacağı belliydi çünkü yazılan şartname onun şartnamesiydi.

kralmurge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tüm ortaöğretim camiasına hayırlı olsun. güzel tablet. teknik özellikleri bakımından bence fazlasıyla güncel bir tablet. ben beğeniyorum e-tab'ı kullandım da daha önce. ve çok hızlı bir tabletti ve gerçekten de tüy gibi hafifti. o yüzden öğrenciler adına sevindim. :)