Fatih Terim'in yerine gelecek isim belli oldu!

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Terim’in istifası üzerine toplanan federasyon, yabancı hocada karar kıldı. Favori, Dünya Kupası sonrası Rusya’yı bırakacak olan Hiddink.

111020090353489318012.jpg

Federasyon Başkanı Mahmut Özgener, Fatih Terim’in görevi bırakmasıyla hemen kriz masası oluşturdu. Belçika mağlubiyetin ardından Türkiye saati ile gece 02.00’ye kadar yeni hoca için fikir alışverişi yapan Özgener ve yönetimi, göreve kesinlikle yabancı hoca getirmeye karar verdi. Kimseden yerli antrenör önerisinin gelmediği masada öne çıkan isim ise Hollandalı efsane teknik direktör Guus Hiddink oldu.

Şu an Rusya’nın başında olan 63 yaşındaki hoca için herkes onay verirken, Hiddink’in Rusya’dan sponsorlar dahil aldığı para yaklaşık 7 milyon Euro’yu buluyor. Kariyerinde neredeyse ’galibiyet sayısı’ kadar şampiyonlukları ve kupaları bulunan Hiddink için ekstra kaynak yaratılabileceğini düşünen Özgener ve ekibi, gittiği her kulüpte veya ülkede başarıdan başarıya koşan Hollandalı’nın Türkiye’nin başına geçmesi için çalışmaları bugünden itibaren başlatıyor.

Bu süreçte en büyük avantaj ise Hiddink’in Dünya Kupası sonunda, yani Temmuz 2010’da Rusya Milli Takımı’ndaki görevini bırakacak olması.

KAYNAK

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Keşke gelse. İyi adamdır Hiddink.

WarriorEagle

Profesör
Reaksiyon puanı
22
boş haber.......milli takımda yabancı hoca bundan sonra çalıştırmazlar..adayları ben söyleyim.
1.ADAY:mustafa denizli
2.ADAY:ertuğrul sağlam
3.ADAY:bülent uygun
4.ADAY:hakan şükür

İLHAN-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
vayy be yabancılar dan medet umuyoruz artık helal olsun TFF :D

talatcaner

Asistan
Reaksiyon puanı
0
On iki dev adam gibi,geçen dönemde ismlseri oynattık sonuç alamadık,gerçi bu dönemde sonunu getiremedik ama başarılı sonuçlar aldık,bence oyuncuları değiştirmek lazım,gençler gelsin hoca da Rıdvan Dilmen olsun.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
boş haber.......milli takımda yabancı hoca bundan sonra çalıştırmazlar..adayları ben söyleyim.
Neden çalıştırmayacaklarmış? Bu saydığın 4 hocayı da katlar, çarpar, böler Guus Hiddink.

WarriorEagle

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Neden çalıştırmayacaklarmış? Bu saydığın 4 hocayı da katlar, çarpar, böler Guus Hiddink.
iyi tamam guus hiddink çalıştırısa milli takımı yada yabancı hoca çalıştırırsa da hada bu foruma gelmem........:D:D:D:D:D:lol::lol:

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Gel gelme o beni ilgilendirmiyor ama yok adam gibi bir hoca bizde. Madem başarı isteniyor kariyerli bir yabancı hoca şart.

Ben de isterim bir Türk hoca olsun ama Şenol Güneş'ten başka doğru dürüst bir isim yok.

Ertuğrul Sağlam her ne kadar başarılı olsa da Milli takım için biraz daha pişmesi gerekiyor.

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Tüm Türk oyunculara eşit davranması için ekibiyle beraber yabancı bir hoca gelmesi şart, ama gönlüm yerli hocalardan biri olsun istiyor.

Ertuğrul olur Şükür olur farketmez ama yerli olsun isterim her zaman.
genç bir hoca olursa da şu anda oynayan çoğu oyuncunun arkadaşı olacağı için performansda olumlu etki oluşturabilir kanımca.

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131

Bu 4 üne Sen Hocamı Diyorsun !!!

Bunlarmı Milli Takımı bir Adım ileriye Götürcek ADamlar !!!!

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
hiddink'in çalıştırdığı her takım turnuvalarda hep üst turlara çıkıyor.
çok iyi bir hoca , bizi uçurabilir :D

onursevim

Profesör
Reaksiyon puanı
62
Mustafa denizli gelse nolcak bu sefer gruplara dahi gidemeyiz. Hiddink gelse çoşarız

Handikap

Profesör
Reaksiyon puanı
90
Birde onu deneyelim ne çıkar, zaten birşey kazandığımız bir yerlere gittiğimiz yok...

Gel bakalım Hiddink...

Neanderthal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Şu yalancı spor gazetelerinden nefret ediyorum.Bismillah daha adam istifa etmedi hemen yerine geleni bulmuş düzenbazlar

googlog

Profesör
Reaksiyon puanı
46
Şu an benim bildiğim Türk Hocalardan adam gibi yönetecek yok milli takımı.İşini bilen kendine güvenen ben göremiyorum şu an.Yabancı hoca tercihimdir benimde.Hiddink olabilir ama acele etmemek lazım o kadar.Bizim yapmımıza uyacak en iyisini bulmak lazım.Bir hocanın iyi olması onun bizdede olacağı anlamını taşımaz.

İyi bir teknik direktör ile biz çok iyi yerlere geliriz.Bizim potansiyelimiz çok yüksek .Bunu açığa çıkarmamız gerek.Adam gibi bir teknik direktör gelip uzun süre çalışmalı bizimle.

Avrupa'nın en iyi takımları arasındayız biz potansiyel olarak.Sadece biz istikrar nedir bilmiyoruz.Bir başarı kazandığımızda bu bize yetti tamam,diyoruz.Süreklilik yok.Dünya 3.sü Avrupa 3.sü boşuna olmadık.Buda bizim iyi bir teknik direktör ile istikrar yakaladığımızda birazda futbolcularımızın mantalitesini değiştirdiğimizde ekol olabilecek bir güce sahip olduğumuzu gösterir.

Ben hep şaşırmışımdır şuna.Baktığımızda bu son birkaç yılda olmuyor ama önceki yıllarda bizim alt milli takımlarımız hep şampiyonalarda üst sıralarda yer almıştır.Dikkatimi çekmiştir.Gençlerimiz hep iyi oynamışlardır .Başarı yakalamışlardır.Ama ne hikmetse.20 yaşından sonra ya da milli takıma gelince o başarıyı bir türlü yakalayamamışızdır.

Federasyon adam gibi t.direktör seçmeyişinden ve seçilenlerinde uzun vadede değilde kısa vadeli futbol oynatmasından kaynaklanıyor.Ya da bazı çevrelerin gelen t.direktörü istemeyip yıpratmak istemside sayılabilir.Birçok etmen vardır ama önemlileri bunlardır bence.

Bizim Avrupalı iyi bir teknik direktöre ihtiyacımız var.Bizim teknik direktörler kendilerinin futbolcularımızda olduğu gibi -istisnalar kaideleri bozmaz- yeteri kadar geliştirmiyorlar.Bizim şu an en büyük ihtyacımız iyi bir teknik direktör uzun vadeli planlar ve Türkiye'de ki büyük potansiyeli nasıl kullanabiliriz olmalıdır.Ben Türkiye'nin Avrupanın Brezilya'sı olduğunu düşünüyorum.İş iyi bir yapılanmaya bakar.Vesaire vesaire fazla uzatmıyayım:D

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
medya bu.
Türkiyede böyle.
hergün 100.000 tane akılsız aldıktan sonra uydurur tabi en iyi spor gazetesi benm diye..

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Gevur hoca olmamalı

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Gevur hoca olmamalı

Fazlasıyla katılıyorum.

Bu ne ya? Takım Türk, yönetim kadrosu Türk, bunları parmağının ucunda oynatacak adam yabancı?

Milliyeti önemli değil. Kesinlikle yerli bir hoca gelmeli. Her şeyde bu kadar mı dışa bağımlı olunur ya? Bu ne özentilik, bu ne saçmalıktır?

Biraz milliyetçi olun.

Bunu söyleyen biri, yani ben, Türk bile değilim. (Öyle hissetsem de milliyetim öyle değil.)

İşinize gelen şeylerde Türk olmasını nasıl da iyi biliyorsunuz?

(Sözüm meclisten dışarı.)

Handikap

Profesör
Reaksiyon puanı
90
Fazlasıyla katılıyorum.

Bu ne ya? Takım Türk, yönetim kadrosu Türk, bunları parmağının ucunda oynatacak adam yabancı?

Milliyeti önemli değil. Kesinlikle yerli bir hoca gelmeli. Her şeyde bu kadar mı dışa bağımlı olunur ya? Bu ne özentilik, bu ne saçmalıktır?

Biraz milliyetçi olun.

Bunu söyleyen biri, yani ben, Türk bile değilim. (Öyle hissetsem de milliyetim öyle değil.)

Hocam çok pardon...Biraz geç kaldınız sanırım...

A Milli Futbol Takımı ile başlayan yabancı antrenör ilgisi, günümüzde bir çok branşta kendini gösteriyor.Şu an Fatih Terim`in çalıştırdığı 85 yıllık A Milli Futbol Takımı tarihinde bugüne kadar 16 yabancı teknik adam 22 kez görev aldı.

Bir zamanlar Türkiye`de sadece futbolda görmeye alışık olunan yabancı teknik adamlar, bugün Güney Kore`den Kanada`ya, Endonezya`dan Almanya`ya kadar farklı ülkelerden gelen 31 antrenör farklı federasyonlarda Türk milli takımların başarısı için çalışıyor.

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Rıdvan Dilmen gelsin. Hakan şükür gelmesin ne anlar teknik direktörlükten

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Hocam çok pardon...Biraz geç kaldınız sanırım...

A Milli Futbol Takımı ile başlayan yabancı antrenör ilgisi, günümüzde bir çok branşta kendini gösteriyor.Şu an Fatih Terim`in çalıştırdığı 85 yıllık A Milli Futbol Takımı tarihinde bugüne kadar 16 yabancı teknik adam 22 kez görev aldı.

Bir zamanlar Türkiye`de sadece futbolda görmeye alışık olunan yabancı teknik adamlar, bugün Güney Kore`den Kanada`ya, Endonezya`dan Almanya`ya kadar farklı ülkelerden gelen 31 antrenör farklı federasyonlarda Türk milli takımların başarısı için çalışıyor.

Demek bu takımda 22 kez hata yapılmış. 23.'ye gerek yok.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Fazlasıyla katılıyorum.

Biraz milliyetçi olun.

Ben milliyetçiliğime laf ettirmem ama senin dediklerine bakacak olursak Türkiye'de yabancı futbolcu oynatmayı da yasaklayalım. Biraz milliyetçi olalım öyle değil mi?

Hatta Dünya Kupası'na da katılmayalım. Ne de olsa yabancıların organize ettiği bir turnuva.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Ben milliyetçiliğime laf ettirmem ama senin dediklerine bakacak olursak Türkiye'de yabancı futbolcu oynatmayı da yasaklayalım. Biraz milliyetçi olalım öyle değil mi?

Hatta Dünya Kupası'na da katılmayalım. Ne de olsa yabancıların organize ettiği bir turnuva.

Çok alakasız konuşmuşsun. :flowers:

Benim bahsettiğim şeyle o bir değil. Burada milli takımdan bahsediyoruz. Takım dediğin sadece 11 kişiden ibaret değildir. Taraftarıyla, çalıştırıcısıyla, oyuncularıyla bir bütündür ve milli takımdır.

Ve sözüm meclisten dışarı demiştim. :) Niye alındın ki? :flowers:

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Çok alakasız konuşmuşsun. :flowers:

Benim bahsettiğim şeyle o bir değil. Burada milli takımdan bahsediyoruz. Takım dediğin sadece 11 kişiden ibaret değildir. Taraftarıyla, çalıştırıcısıyla, oyuncularıyla bir bütündür ve milli takımdır.
Ben çok alakalı konuştum.

Türkiye'ye futbolu yabancılar öğretmişlerdir. Örneğin Derwall. O insanlar gelmeden önce Milli takımın durumu ortadaydı. Sekizer gol yeyip duruyorlardı. Ne zaman aklı başında, futbolu gerçek manasında bilen birileri geldi işte o zaman bir şeyler yapmaya başladık.

Türkiye'nin Dünya'da bir şeyler yapabileceğinin kıvılcımlarını atan Sepp Piontek'tir. O zaman da bir bütündük.

Ve o adamın öğrencileri olan Mustafa Denizli ve Fatih Terim bizi bir noktaya taşıdılar.

Futbol sadece bir spor değil akıl oyunudur. Bunu iyi uygulayanlar kazanır.

Sen şu an Türkiye'yi hiçbir başarıya götüremeyecek olan Türk hocaları başa getirip yıllar yılı başarısızlık istiyorsan tamam gelsinler bir sorun yok. :)

Handikap

Profesör
Reaksiyon puanı
90
Biraz milliyetçi olun.

Kelime oyunlarınız hem kışkırtıp hem sizi kastetmedim demekle bitiyor mu?

Türk bile değilim demişsiniz yorumunuz milliyetçi olun konusunda...

Şu işinize geldimi Türk olmasını daha iyi biliyorsunuz lafı bence çok ağır...

Dansöz müyüz biz?İşimize gelince kıvıracağız...