Fatih Terim: Eboue her an bizimle olabilir

speedy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Arsenal'in Fildişi Sahilli oyuncusu Emmanuel Eboue konusunda mutlu sona yaklaştıklarını ve her an bu transferin gerçekleşebileceğini söyledi.

fatihterim3_UI10G.jpg

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Terim, Eboue transferinden, Arda'nın Atletico Madrid'e gidişine kadar birçok konuda önemli açıklamalar yaptı.
Terim, Arsenal'in Fildişi Sahilli oyuncusu Emmanuel Eboue konusunda mutlu sona yaklaştıklarını ve her an bu transferin gerçekleşebileceğini söyledi.

"EBOUE HER AN BİZİMLE OLABİLİR, KEITA İÇİN KONUŞURUZ"
Son günlerde adı Galatasaray ile anılan Arsenalli Emmanuel Eboue konusunda mutlu sona çok yaklaştıklarını ifade eden Fatih Terim, "Eboue konusunda transfere yakınız. Çok mevkiide oynadığı için onu istiyoruz zaten. Her an bizimle olabilir. Sayın başkan Ünal Aysal ve Ali Dürüst ile konuştuktan sonra buna karar vereceğiz. Keita da Galatasaray taraftarının çok sevdiği bir oyuncuydu. Burdan gitmesine de üzülmüşlerdi. Onu da konuşuruz, Galatasaray'ın menfaatlerine denk gelirse bakarız. Türk ve yabancı oyuncu transferi konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Federasyonun son aldığı karar da doğru bir karar. Bu nedenle daha dikkatli hareket ediyoruz. Kimse merak etmesin, sezon başına kadar bir kaç arkadaşımız daha bize katılacak" diye konuştu.

"OYUNCULAR İÇİN NUMARA, BİZİM İÇİN İÇİNDEKİ ÖNEMLİ"
Arda'nın Atletico Madrid'e transfer olmasının ardından '10' numara arayışlarının olmadığını dile getiren Terim, "Oyuncular için numaralar önemlidir ancak bizim için içindekiler önemlidir. Benim, Arda'nın yerine bir 10 numara oyuncu transferi talebim olmadı. Düşüncemize ve oyun felsefimize uyacak, her türlü oyuncu, numarası ne olursa olsun bizimle beraber olabilir" dedi.

"ARSHAVIN'İ İLE ÇALIŞMAYI KİM İSTEMEZ?"
Arsenal'in bir başka yıldızı Andrei Arshavin için de soruları yanıtlayan Terim, "Arshavin konusunu ben de medyadan takip ediyorum. Baya yaklaştığımız söyleniyor. 'Arshavin'i istermisiniz' diye sorular geliyor. Böyle bir oyuncu ile çalışmayı kim istemez? Şu anda şartları uygun değil. Baros'u tekrarda kazanmaya çalışıyoruz. İyi başladı, ümit ediyorum iyi devam eder. Stancu'dan biraz daha hareket bekliyorum. Arda'nın aklımızda olmayan birdenbire gidişi ile biraz daha transfere ihtiyacımız olmaya başladı. Onun da çalışmasını yapıyoruz." dedi.

http://www.ntvspor.net/haber/spor-toto-super-lig/45924/fatih-terim-eboue-her-an-bizimle-olabilir