Faşizmin başkenti: İzmir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ottomanzo

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Evet... Artık lafı hiç eğip bükmeden açıkça söylemenin vakti gelmiştir...

İzmir, faşizmin başkenti haline gelmiştir... İzmir, Türkiye’nin yeni Maraş’ıdır...

1978’in Maraş’ına benzer bir şekilde toplumun farklı kesimlerinden sivillerin boğazlaşma ihtimalinin en yüksek olduğu yer İzmir’dir... Bu etnik boğazlaşma ihtimalinin olduğu diğer bir şehir olan Mersin’de taraflar belli bir sağduyu zemininde uzlaştığı için Ergenekon’un Mersin planı geçersiz hale geldi. Bu yaz başlarında Mersin’de incelemelerde bulundum. Yan yana olan ve olası provokasyon ihtimallerine birlikte karşı koyan DTP’li ve MHP’li iki belediyeyi de, iki partinin il başkanlarını da tebrik ettim... Ama benim tüm sülalemin yaşadığı şehir, memleketim İzmir o durumda değil...

Ergenekon yapılanmasının İzmir operasyonu büyük başarıya ulaştı... Laikçi bir zeminden beslenen ulusalcı-faşizm mayası İzmir’de tuttu... DTP konvoyunun taşlanması, DTP’lilere saldırılması asla sürpriz değil... Bu saldırıya öncülük edenler bozkurt işareti yapan, kendine ülkücü diyen gruplar... Fakat görüntüleri dikkatle incelediğinizde kendi halinde İnönü Caddesi’nde dolanan ortasınıf İzmir halkının da hemen galeyana gelip, saldırıya katılmış olduğunu görüyorsunuz...

Daha evvel kaç defa yazdım... İzmir’in psikolojisi bozuk... 12 ay boyunca evlerinde ve işyerlerinde sürekli bayrak ve Atatürk resmi asan bir şehirden bahsediyoruz... Bu bayraklar haybeye de asılmıyor... Bu bayrak ve Atatürklerin muhatabı şehrin Kürtleri ve İslâmi yaşam tarzına sahip sakinleri... Ulusalcı-faşizmin iç düşman gördüğü yurttaşlarımız... İzmir’in işlek merkezlerinde biraz gezen herkes bu sakat psikolojik ortamı hissedebilir... İşte bu saldırılardan sonra da İzmir’in en işlek ortasınıf caddesinde inadına daha da çok bayrak asılı durumdaymış... Böyle bir feci olay yaşanıyor. Bu yapılan ayıp görülmüyor, hatta bundan gurur duyuluyor...

Şu an TBMM çatısı altındaki en ırkçı-faşist milletvekilinin İzmir’den çıkması da tesadüf değil... Bir insana “Onun anneannesi Ermeni zaten” diyerek küfrettiğini zannedecek kadar zavallı bir kişi şu an İzmir’in en popüler milletvekili... Türkiye’nin barış sürecini sabote etmek için her provokasyonu yapmaya yeltenen de aynı kişi... İzmir’e “Uygar, çağdaş şehir” demeyi çok seviyoruz... Uygar bir şehirde böyle insanlık düşmanı bir faşist en sevilen milletvekili mi olur? Buna uygarlık değil, barbarlık denir...

Evet, şu an İzmir barbarlığın istilası altındadır... Entelektüel hayatı hiç olmayan, doğru düzgün yayınevi ve dergisi olmayan şehrimiz İzmir nedense tüm ırkçı, faşist, kana susamış yayın organlarının ve derneklerin başkenti durumundadır. İç savaş kışkırtıcılığı yapan yayın organları niye hep İzmir’den çıkıyor?.. Kimisi kendine “sol” diyen, kimisi İslâm-öncesi Türklüğü yücelten garip isimli dernekler ve dergiler niye bu şehirde ikamet edip, belli popülariteye ulaşabiliyor? Çünkü İzmir’in paranoyak ve hastalıklı zihinsel iklimi şu an faşizm üretiyor... Bu faşist hareketler de o iklimde hayat buluyor...

“Kürtlerden alışveriş etmeyin” diyorlar... “Kürt sorunu yoktur, Kürt istilası vardır” diyorlar... Hrant Dink suikastı için “Türkiye bir düşmanını kaybetti, hoş gidişler ola” diyorlar... İzmir’in ileri gelenleri “Bunlar marjinal gruplar” diyerek kendini kandırdı hep... CHP’nin ırkçı-faşist İzmir milletvekilinin bu kadar popüler olması nedir peki? Narlıdere’den Bostanlı’ya kadar tüm sahil şeridinde viyadüklere, tünellere, köprülere yazılmış “Bir cana, bin can isteriz”, “Dünya Türk olacak” yazıları nedir peki? Bu manyakça yazılar nasıl “Uygar İzmir”lileri rahatsız etmez?

Niçin en sert, en faşizan MHP tabanı İzmir’dedir? MHP’nin İzmir milletvekili adaylarından bir tanesi Diyarbakır Cezaevi’nde Kürt mahkûmlara canlı fare yediren, insanların kafasını bok çukurlarına sokarak nefessiz bırakan işkenceci subayı utanmadan savunmuştu... “Diyarbakır Cezaevi’nde yapılanlar hukuka uygundur. Esat Yıldıran o cezaevinde vatan savunması yapmıştı” diyebildi İzmir’in bu faşist MHP’li avukatı...

Sonra tüm Göztepe, Karşıyaka ve Altay taraftarlarına soruyorum... Niçin tüm Kürt amigoları en çok küfür yedikleri ve saldırıya uğradıkları şehrin İzmir olduğunu söylemektedir?

Niçin Türkiye’nin en popüler faşist yazarı İzmirli olmakla övünen biridir? İki İngiliz taraftarın katledilmesinden memnun olup “Two size” diye manşet attıran, Kürtlere ve dindar insanlara köşesinden sürekli hakaret eden bir mahlûk nasıl “Uygar şehir İzmir”in en sevdiği yazar olur? CHP ve MHP’nin en faşizan isimlerinin İzmir’den çıkması tesadüf mü? Bu faşist politikacılar ve yazarlar, bu şehirde taban bulmasalar bu hastalıklı açıklamaları yapabilirler mi? İzmir uygar ve çağdaş bir şehir olsaydı, bu insanları kınar, protesto eder, özür dilemek zorunda bırakırdı... Oysa bu barbarlık İzmir halkının ciddi kısmı tarafından onaylanıyor... En çok onaylayanlar da en “çağdaş, laik, uygar” olduklarını iddia edenler...

Evet, İzmir şu an faşizmin başkentidir. Kana susamış Ergenekon canileri İzmir’i karıştırmak için pusuda beklemektedir... İzmir’le ilgili hem güvenlik, hem istihbarat, hem de hukuk bağlamında acil önlemler alınması gerekmektedir... Yoksa bu şehir kan banyosuna dönebilir...

kaynak

eray045

Rektör
Reaksiyon puanı
250
bu salak medya izmire nasıl saldıracağını bilemedi anlaşılan..

izmirden sonra manisayada gelmişler..
ana yol üstünden geçerken , slogan atmalar kışkırtıcı hareketler , pkk sloganları ...
şehir içine girseler yine aynı şeyler yaşanırmış..

Burdan Tekrar İzmirlileri kutluyorum..
Cumhuriyetin kalesi , habura sınır kapısına benzemez..

okaliptus01

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Yıllardır polisi taşlıyorlar ,,şehit cenazeleri geliyor

Bir tane ilimizde İzmirimizde karşı saldırı yapıldı tepki gösterilmiş Çok mu ?

Acaba Diyarbakır a Devlet bahçeli girse çiçeklerle mi karşılarlar merak içerisindeyim

kobalt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o dallamaya uyuz oluyom zaten.İzmirliler az bile yapmışlar hepsinin ellerine sağlık.Bi taş da rasim'e atmak lazım aklı başına gelsin

astute

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Okumadan önce kaynağa bir bakın. =)

katılıyorum kaynak oldukça sağlam :D

bu vatandaş milleti askerlikten soğutan demeçler vermedi mi?Ben bu ülkede askerlik yapmam isterlerse hapse atsınlar diyen bir hastalıklı zihnin yazısının içeriğine bakınız.Asıl faşist kendisi ve kendisi gibi düşünenler.Tutturmuşlar bir faşiszm dalgası her olayda aynı teraneler..

bölücübaşı posterleri açılacak bölücülük yapılacak millet tepki koyacak ve bu tepkinin adı faşizm olacak öyle mi? Yok öyle yağma...

cnr

Asistan
Reaksiyon puanı
5
izmirde az bile yaptilar, o aractakini linc etmek icin cikartacaklardi, bir kopek gibi insanlarin onunde surundureceklerdi korkudan altina yaptiracaklardi bunuda guzelce kaydedip her yerde yayinlacaklardiki o zaman daha guzel olacakti.. insanlarin uzerine araba surkmek nasil oluyormus o zaman onu yapanlar anlayacakti

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
İzmir "elit" bir şehir. Ondan "çobanla" empati yapmasını beklemeyin. Ama "benim oyum çobanın oyuyla eşit değil" sözünü bekleyin, duyacaksınız...

superjax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet bu forumda bu konularda kullanılan kaynaklar her zaman taraflı 'satılık' kalemlerin makaleleri oluyor

eray045

Rektör
Reaksiyon puanı
250
İzmir "elit" bir şehir. Ondan "çobanla" empati yapmasını beklemeyin. Ama "benim oyum çobanın oyuyla eşit değil" sözünü bekleyin, duyacaksınız...

kusura bakmada yazdıkların boş ve alakasız..
konudaki mesajımı tekrarlıyorum
bu salak medya izmire nasıl saldıracağını bilemedi anlaşılan..

izmirden sonra manisayada gelmişler..
ana yol üstünden geçerken , slogan atmalar kışkırtıcı hareketler , pkk sloganları ...
şehir içine girseler yine aynı şeyler yaşanırmış..

Burdan Tekrar İzmirlileri kutluyorum..
Cumhuriyetin kalesi , habura sınır kapısına benzemez..

İzmirle olan sorunlarınızı bir kenarı bırakıp objektif bakın sizin sokaklarınızda apo , pkk diye bağırsalar pişkince siz ne tepki verirdiniz???

maiwesiyah

Profesör
Reaksiyon puanı
11
bu yazıyı yazanın hayatında izmir'e gitmediği belli,
arkadaşlara katılıyorum kaynağa bak herşey ortada

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Kaynağa bak ya, gelsin bunu yazanlar gerçek faşizim i göstereyim onlara öyle karar versinler.

Şu taraf kadar saçma sapan, gereksiz haberler yazan gazete görmedim.

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
vatanını savunmak bunlara göre faşizm oluyor. Kendileri ruhlarını bile satmışken İzmirlilerin bu muhteşem davranışını anlayamazlar

emred07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dikkat ettinizmi kaynak medya sanki birinci dünya savaşı sıraları ingiliz ajanlarının ülkede halkı kışkırtıp sanki iç çatışma var, işgal askerlerine karşı bir ayaklanma var gibi gösterip düşmanların ülkemize saldırmasını sağlayan grup gibi hareket ediyor. Zaten yazarlara bakınca ermeni asıllı yazarlar var.(muhtemelen ermeni katil terörist diyaspora adına çalışıyordur.)Yazıda agos gazetesini örnek vermiş fakat diyaspora o adamı zaten istemiyor tehtit ediyormuş.Yani ölmesi bir oyunun parçasıydı ölümüde diyaspora yandaşları tarafındanda ''hepimiz ermeniyiz diyerek kullanıldı kaynak medyadada kullanıldı''. Zaten yazıda bir kuyruk acısı gibi ''zaten bunlar gül'e sen ermeni asıllısın '' diyerek küfretttiğini zannediyor gibi ifade kullanmış ki kuyruk acısı çekmiş belli kin kusuyor. Zaten bu yazar ve kaynak medyanın yazarları sıkı bir disiplin içinde bir hedefe gidercesine yön belirlemiş ve ilerliyor. Ülkede kürt meselesi oldu bu adam ve kaynak medya faili mechul cinayetler var, dtp davranışları haklımı gibi konulara el attılar, ermeni meselesi çıktı mecbur bıraktıkları için ermenileri tecrit etmek zorunda kalan osm. dev. yüklendilendiler, ergenekon olayı yine ilk o gazeteye yansıdı, kafes olayı yargıdayken bir anda yine aynı gazetede çıktı ve son olay dtp konvoy olayı dtp resmen tahrikle (apo sloganı, bez parçaları ve halkın canına kasdederek arabaları insanların üzerine sürüp hastanelik ettiler o halde pişkin gibi su yüzüne çıktılar o ayrı konu neysede) girip şehri karıştırdılar bu gazete hemen işe el attı. Bütün bunlar dikkat edilirse ülkeyi kaosa sürükleyen olaylar. Şimdi bazı yayın organları var en azından siyasi düşünceleri doğrultusunda yayın yapıp destek veriyorlar(stv, samanayolu,kanal 7 açık bir şekilde akp taraflı) bu bile sorun yaratmaz. Ama taraf böyle değil böyle olsa iktidar kaybettiği zaman söner ama bu öyle değil. Bunlar ülkeyi kaosa sürüklemek ve ülkeyi parçalama derdindeler. Chpli desek askeri ve chpyi hedef almaz, akpli desek dtpnin yaptığını iyi göstermez. Sonuç şu ki son olaylar o birinci dünya savaşı sırası ingiliz ve ermeni grupların yaptığı cinsten. Halkları kıskırtma, kurumları birbirine düşürme planlarını kaynak medya bunu uyguluyor. Son olarak yayın organları bir taraf tutmamalıdır. Şu tarafı tutsa bu olur gibi şeyler aslında olmamalı ama ülkede bunlar var. Bunlar olsa yine iyi demeye çalıştım çünkü kaynak medyanın yaptığı çok büyük bir oyun.

Naturel37

Asistan
Reaksiyon puanı
0
daha düne kadar başbakan gavur izmir dedi diye kıyamet kopuyordu
şimdi bir anda koyu milliyetçimi oldu izmir hayret

bidim bileli CHP nin kalesidir ve sol görüşlü bilirim izmiri
ama nedense değişim çok çabuk olmuş milliyetçi izmir olmuş
çok güzel demekki izmirde yavaş yavaş değişime ayak uyduruyor
bu çok sevindirici bir gelişme takdir etmek lazım

eray045

Rektör
Reaksiyon puanı
250
daha düne kadar başbakan gavur izmir dedi diye kıyamet kopuyordu
şimdi bir anda koyu milliyetçimi oldu izmir hayret

bidim bileli CHP nin kalesidir ve sol görüşlü bilirim izmiri
ama nedense değişim çok çabuk olmuş milliyetçi izmir olmuş
çok güzel demekki izmirde yavaş yavaş değişime ayak uyduruyor
bu çok sevindirici bir gelişme takdir etmek lazım

milliyetçilik parti tekelinde değil..
ben kendimi bildim bileli İzmir milliyetçidir zaten..kendileri boşuna İzmir için "Cumhuriyetin Kalesi" demiyorlar..

lawezor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kaynak baya sağlam... uyumaya devam edin böyle kuzu kuzu bakalım sonunuz ne olcak...

halklar hakettiği şekilde yönetilir...unutmayın demekki bunları hakediyorsunuz...

vatanını savunmak bunlara göre faşizm oluyor. Kendileri ruhlarını bile satmışken İzmirlilerin bu muhteşem davranışını anlayamazlar
halkın seçtiği vekilleri taşlamak vatanı savunmak mı olyuor....

tamam o zaman bizde batmana-diyarbakıra-şırnaka dtp dışında gelen vekilleri taşlayaylım...tamam istediğiniz bumu... açın artık gözünüzü uyu uyu nereye kadar...

quasimodo

Profesör
Reaksiyon puanı
57
taraf gazetesine baktığımızda eski mazlum gariban görüntüsünden kurtulmuş pkk ile grif ilişlkisinin neticelerini kusuyor
diğer taraftan pkk yabancı değilki bizden içimizden biri
sonracıma onların o leş akbabası lideride itibar gören bir lider
hele savaşçıları!!!!yiğitler törenle karşılanıyor
birleştirdiğimizde pkk ile derin devlet pişti olmuşlar içi içe
saygıdeğer!!!!kan emici vampirleri imralıda itibar görüyor
benim mehmedimin şehadetine vesile olan eli kanlı caniler zafer marşlarıyla devlet töreniyle karşılanıyor
dtp nasıl bu eli kanlı örgütün siyasi kanadıyda tarafta medya kanadınınhükümetle olan ilişkişlerini düzenleyen kanadını oluşturuyor
yabiki derin devletle pkk içi içe patrikhanede darbe yapmak isteyen şerefsizler olduğu gibi imralı vampirinden medet uman ona itibar eden omuzu kalabalıklar var
taraf gazetesinden kaynak istemiyoruz
buradaki katılımcılara baktığımızda her türlü siyasi düşünceden olanına inanç gurubuna rastlanıyor ama hepsi bir şeyde birleşmişler
KAHROLSUN DERİN DEVLET
KAHROLSUN PKK VE İŞBİRLİKÇİLERİ
ABD RUS VE ÇİN EMPERYALİZMİNE
ONLARIN İŞBİRLİKÇİSİ CUNTA YANLILARINA HAYIR
ALEVİ SÜNNİ
KÜRT TÜRK ÇERKEZ ABAZA LAZ VE TÜM BOYLAR
BİZLER KARDEŞİZ BİRBİRİMİZE VURDURAN İŞBİRLİKÇİ MEDYAYA HAYIR

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
halkın seçtiği vekilleri taşlamak vatanı savunmak mı olyuor....

tamam o zaman bizde batmana-diyarbakıra-şırnaka dtp dışında gelen vekilleri taşlayaylım...tamam istediğiniz bumu... açın artık gözünüzü uyu uyu nereye kadar...

Dtp ağzıyla konuşup bölücülük yapma. sen milletin içinde pkk paçavralarını açarsan böyle olur. dua etsinler canlarını kurtarabilmişler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...