Yardım Fanım çok değişik sesler çıkartıyor.

Bu konuyu okuyanlar

xasdw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Acer marka dizüstü bilgisayarım var ve 1 gün önce altına extra soğutucu fan koymak için bilgisayarı kaldırdım. O kaldırıştan sonra fan çok değişik sesler çıkartmaya başladı, arkasını açıp fanını temizledim ve düzeldi. Fakat az önce yeniden bu sesler çıkmaya başladı ve bunu yazarken bile devam ediyor. Hem çok yüksek ses var, hem de sanki bir motorda gaza art arda basar gibi 'vutututvututu' tarzı sesler geliyor. Ve bazen bu ritim değişiyor. Bunun sebebi nedir? SSD kullanıyorum.

《AKİF》??

DM'den bilgi verilmiştir
Reaksiyon puanı
469
Hocam mükemmel betimlemişsin çıkan sesi. Fanı temizlemekten başka bir işlem daha var, yağlamak. Makine yağı varsa evde yağla, düzelir.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
Hocam mükemmel betimlemişsin çıkan sesi. Fanı temizlemekten başka bir işlem daha var, yağlamak. Makine yağı varsa evde yağla, düzelir.
Makine yağı demir parçalar için. Sürtünmeyi azaltmak için kullanılır. Vidalardan birisi tam oturmadıysa da bu sesi yapabilir.

《AKİF》??

DM'den bilgi verilmiştir
Reaksiyon puanı
469
Makine yağı demir parçalar için. Sürtünmeyi azaltmak için kullanılır. Vidalardan birisi tam oturmadıysa da bu sesi yapabilir.
Hocam zaten makine yağını fanın demir olan kısmına döküyoruz stikeri kaldırıp.
Mesaj otomatik birleştirildi:

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
Hocam zaten makine yağını fanın demir olan kısmına döküyoruz stikeri kaldırıp.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İlk defa görüyorum böyle bir şey yapanı. Biraz saçma geliyor orası ayrı. Sürten bir parçası var mı ki?

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,787
Kalkışa geçiyordur sıkı tutun. :D Arkadaşlar çözümleri yazmış. Laptopta genel temizlik yap.

Mace windu

"Herkese benden çay! Şakire yok"
Reaksiyon puanı
25
Acer marka dizüstü bilgisayarım var ve 1 gün önce altına extra soğutucu fan koymak için bilgisayarı kaldırdım. O kaldırıştan sonra fan çok değişik sesler çıkartmaya başladı, arkasını açıp fanını temizledim ve düzeldi. Fakat az önce yeniden bu sesler çıkmaya başladı ve bunu yazarken bile devam ediyor. Hem çok yüksek ses var, hem de sanki bir motorda gaza art arda basar gibi 'vutututvututu' tarzı sesler geliyor. Ve bazen bu ritim değişiyor. Bunun sebebi nedir? SSD kullanıyorum.
Hocam vutututututu ne Supra mı bu??

《AKİF》??

DM'den bilgi verilmiştir
Reaksiyon puanı
469
İlk defa görüyorum böyle bir şey yapanı. Biraz saçma geliyor orası ayrı. Sürten bir parçası var mı ki?
Tabiki, içindeki motorun bağlandığı mil var plastiğe. Zaten fanların çıkartmalarının altında o yüzden küçük kapaklar oluyor. İşe de yarıyor. Bu aragaz sesini direkt kesiyor.