Facebook'un ilgilendikleri kismindaki mantik hatasi.

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Bu sabah arkadasimla oturup sohbet ederken arkadasim laptop'indan Facebook'a girdi. Profilini açtiginda ilgilendikleri kismi gözüme çapti. Arkadasimin sevgilisi var ve ilgilendikleri kisminda "Kadinlar" seçenegini isaretlemis. :) Simdi söyle bir durum var. Kadinlar seçenegini seçen erkegin durumu ne oluyor yani sevgilisi olan bir erkek için sorun olmuyor mudur sizce? Yada erkekler ve kadinlar seçenegini isaretleyenler?? Biseksüel mi sayiliyorlar onlarda? Benim sevgilim var yada evliyim diyen bir erkegin sadece "erkekler" seçenegini isaretlemesi? Onlarda gay mi sayiliyor yani? Ayni durum kizlar için de geçerli. :) Simdi sorarim size bu neyin nesidir böyle. En mantiklisi o seçenegi bos mu birakmaktir? Mesela ben çiçege böcege dogaya; tutugum takima ilgi duyuyorum, kadinlar ve erkekler seçeneginden baska bir seçenek yazmak mümkün degilmidir? :)

tipitip

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sen neyin kafasını yaşıyosun hacı error verdim hiçbişe anlamadım ben. Allah yardımcın olsun zor tabi.. :D

şaka bi yana durum hakkında yardımcı olcak arkadaşlar vardır sanırım inşallah onlar anlar durumu anlatırlar..

hakan1987

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Aynı konu dayımla olmuştu

+Dayı bir şey sorcam
-sen abazamısın bune
+nediyon nan sen
-facede ınlgılendıklerım kısmı dırek kadınlar
+neyle ılgıleneydık erkek olsa daha fena

koptugumuz an :D

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
[MENTION=67882]tipitip[/MENTION] Galiba benim gibi Facebook kullanmiyosun :) Karisik bir durum tabi. [MENTION=73645]hakan1987[/MENTION] Böyle çok olmus. Buna acil bir çözüm gerek :D

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Twitter'da öyle olmaya basladi sanki... :(

test4

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aslinda the social network filmini izlersen yada izlediysen ne icin "ilgilendikleri" kismini eklendigini net olarak anlayabilirsin ki haketten sadece karsidaki cinsle iliskiye girmek icin eklendigini anlayabilirsin... facebook ilk kuruldugundan bu yana ilgilendikleri kismi ve iliski durumu mevcut ve hic degistirilmedi. yani o kisimlar insanlarin aradiklari iliskiler icin eklenmistir :S :S :S

booo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bu günlerde facebook da boş reklam kutuları görüyorum çok sinir bişe yaaa!! bun diycektim :)

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
[MENTION=229479]test4[/MENTION] Çok garip. Adamlar bir mantik hatasi aramiyorlar mi böyle yapmislar. Her toplumun aile yapisi farkli tabi. Herkes Amerika degil ki... Ama ben bir yerlerden degistirildigini gördüm. Adam resmen oraya hobisel anlamda "bilim" yazmis. Konu ile ilgili arastirma yaptim. Sözlükler disinda benim gibi düsünen olmamis. Eger amaç dedigin gibiyse yandik. :(

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
O seçenek boş bırakılmalıdır. Zamanındaki sevgilim o kadınlar seçeneğini kaldırtmıştı ;)

E ilgilendiğim erkekler olarak da işaretleyemeceğine göre.

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
O kadar şey mantıklıda...bi bu mu mantıksız :p

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Fazla takılmayın bence. Beni bilen biliyor zaten dersin geçer. :)

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Zaten bos birakmak tek çözüm. :D Ama ben baska birseyler yazilabildigini gördügüm için bunun pesindeyim! :D