Facebook bilgilerinizi satacak

Bu konuyu okuyanlar

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
59580.jpg

Facebook bilgilerinizi satacak
06 Şubat 2009 Cuma 14:46

Facebook'un yakında kullanıcılarının bilgilerini uluslar arası büyük şirketlere pazarlayarak, bu potansiyeli paraya dönüştürmeyi düşündüğü kaydedildi.

İsveçli haftalık bilimsel gazete Metro Teknik'in bu haftaki sayısında konu derinlemesine ele alınırken, Facebook'un yakında kullanıcılarının bilgilerini uluslar arası büyük şirketlere pazarlayarak, bu potansiyeli paraya dönüştürmeyi düşündüğünü kaydetti.

Sunday Telegraph yayınladığı bir haberde; Facebook'un kurucularından Mark Zuckerberg ve kız kardeşi Randi'nin, kullanıcı bilgilerini satma projesini büyük şirketlere açtığı ve onlardan olumlu tepkiler aldığı ifade edildi. Pazarlanan projenin işleyişi ise şöyle olacak: Büyük şirketler Facebook'tan kendi ürünlerini tanıtmak için kitle grupları seçecek ve Facebook onlar için araştırmalar yapacak. Pazarlamanın daha hangi boyutlarda olacağı ve bilgilerin daha nasıl pazarlanacağı konusunda ise net bir bilgi verilmedi. Bu tür haberlerin duyulması ise Facebook kullanıcısı İsveçli bazı gençlerin tepkisine yol açtı.

Sürekli olarak yeni insanların siteye üye olması ve hafıza konusunda maliyet artarken, son günlerde Facebook'un büyük bir mali kriz içinde olduğu yazılan haberde, sadece 2008 yılında 30 milyon Dolar hafıza alanı satın alındığı bilgisine yer verildi. Bu alanın bile hızla tükendiği ve buna sebebin ise kullanıcılarca yüklenen fotoğraf ve videoların hacmi olduğu belirtildi. Ayrıca Facebook'un aylık 1 milyon Dolarlık elektrik faturasının olduğu yazılan haberde, Facebook'un bu maliyetleri kullanıcılar üzerinden karşılamayı düşündüğü belirtildi.

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=178041

berckai

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
sonuçta feysbukta kâr etmek çarkını döndürmek zorunda biryerden

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
elleme satsın bilgilerim kıymetlidir kıymetini bilsin :D

0ReiS0

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
90
Satıyordur Zaten :)

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
satsın ya nolcak
belki yurt dışından iş teklifi filanda gelir bu sayede :mrgreen:

BaRY

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
bana telif hakkı ödemek zorunda olmazlar mı? Sonuçta bilgiler benim.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
sen kabul ediyorum u işaretlerken neler işaretldin ?

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Bildiğim kadar üyeliği kabul etmişsen tüm haklarımı facebooka devrediyorum diye bir sözleşme vardı.Yani facebook resimlerini , bilgilerini istediği gibi dağıtabilir, kullanabilir gibi bir madde.

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Telif Haklarımı isterim ben :D

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Yeni bir hesap açmıştım dondurdum gitti :devil:
Adamlara bak satışa geçtiler :D

blackwhite

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Onun kqr etmek istemesi, benim bilgilerimi satma hakki vermiyor ona...Boyle birsey olamaz.Bu da sitenin nekadar kalitesiz kisiler tarafindan yonetildigini gosteriyor.Hicbir site, hicbir sekilde kullanicilarin bilgilerini 3. kisilere vermemesi lazim.Bu facebook olabilir, google olabilir yada baska hangisi olursa olsun...

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Sen hesaini dondursan da, kaldirsan da adamlar senin bilgilerini kayda gecti birkere...
Bana ulaşabilecekleri bağlantı nedir?
Kayıt yaparken kullandığım e-posta, arkadaş list. vs.
Ee onun da bir hal çaresine bakarım..:devil:
Kapıya kadar gelip de: "abi biz seni gökte ararken yerde bulduk" demezler herhalde :D :D

blackwhite

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bana ulaşabilecekleri bağlantı nedir?
Kayıt yaparken kullandığım e-posta, arkadaş list. vs.
Ee onun da bir hal çaresine bakarım..:devil:
Kapıya kadar gelip de: "abi biz seni gökte ararken yerde bulduk" demezler herhalde :D :D

Biryere kadar sen de haklisin...Ama bunun bu sekilde sitesine uye olan herkesin ozel bilgilerini baskalarina verme yetkisini d evermiyor.ben kademeli olarak sahsen bilgilerimi degistire degistire 3-5 ay icinde hesabimi kapatmayi dusunuyorum.Once 3-4 kez surekli farkli bilgiler vercem.Yani onlarin veri tabaninda gecmise bakildiginda tutarsiz bilgiler icerecek.Daha sonra da hesabimi kaldircam.

Bilemiyorum ama suan icin en mantiklisi bu geliyor bana.Simdi direk hesabimi kaldirsam, en son guncel haliyle onlarin elinde yine olacak.

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Facebook delikanlı adammış ki ben satıyorum diye haber veriyor..
Ya haber vermeden satanlar..?

garintsi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bence bilgiler satılırsa millet soğur artık facebook'tan,bu da onların hiç işlerine yaramaz.

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
satsın bakalım şöhretim artsın :D

engin_er

Asistan
Reaksiyon puanı
1
gerçek bilgilerimiz<i verirsek satabilir ama gerçek bilgileri vermezsek satsa ne olacak

airy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
facebook son dönemde marka değerini kaybettikçe saçma işlere imza atmaya başladı. gösterdiği reklamlarda başlayan seviyesizlik, kişisel dataların satılması noktasında, görmezden gelinemez duruma gelecek. dün last.fm hesabıma yaptığım gibi, içeriğimi siler, hesabımı kapatır, giderim.