Facebook bilgilerinizi satacak

spybot

Guru
Onursal Üye

Facebook bilgilerinizi satacak
06 Şubat 2009 Cuma 14:46

Facebook'un yakında kullanıcılarının bilgilerini uluslar arası büyük şirketlere pazarlayarak, bu potansiyeli paraya dönüştürmeyi düşündüğü kaydedildi.


İsveçli haftalık bilimsel gazete Metro Teknik'in bu haftaki sayısında konu derinlemesine ele alınırken, Facebook'un yakında kullanıcılarının bilgilerini uluslar arası büyük şirketlere pazarlayarak, bu potansiyeli paraya dönüştürmeyi düşündüğünü kaydetti.

Sunday Telegraph yayınladığı bir haberde; Facebook'un kurucularından Mark Zuckerberg ve kız kardeşi Randi'nin, kullanıcı bilgilerini satma projesini büyük şirketlere açtığı ve onlardan olumlu tepkiler aldığı ifade edildi. Pazarlanan projenin işleyişi ise şöyle olacak: Büyük şirketler Facebook'tan kendi ürünlerini tanıtmak için kitle grupları seçecek ve Facebook onlar için araştırmalar yapacak. Pazarlamanın daha hangi boyutlarda olacağı ve bilgilerin daha nasıl pazarlanacağı konusunda ise net bir bilgi verilmedi. Bu tür haberlerin duyulması ise Facebook kullanıcısı İsveçli bazı gençlerin tepkisine yol açtı.

Sürekli olarak yeni insanların siteye üye olması ve hafıza konusunda maliyet artarken, son günlerde Facebook'un büyük bir mali kriz içinde olduğu yazılan haberde, sadece 2008 yılında 30 milyon Dolar hafıza alanı satın alındığı bilgisine yer verildi. Bu alanın bile hızla tükendiği ve buna sebebin ise kullanıcılarca yüklenen fotoğraf ve videoların hacmi olduğu belirtildi. Ayrıca Facebook'un aylık 1 milyon Dolarlık elektrik faturasının olduğu yazılan haberde, Facebook'un bu maliyetleri kullanıcılar üzerinden karşılamayı düşündüğü belirtildi.


http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=178041
 

eray045

Rektör
Onursal Üye
satsın ya nolcak
belki yurt dışından iş teklifi filanda gelir bu sayede :mrgreen:
 

Mai Nai

Guru
Onursal Üye
Bildiğim kadar üyeliği kabul etmişsen tüm haklarımı facebooka devrediyorum diye bir sözleşme vardı.Yani facebook resimlerini , bilgilerini istediği gibi dağıtabilir, kullanabilir gibi bir madde.
 

rise

Linux, Windows, ...
Yönetici
Moderatör
Yeni bir hesap açmıştım dondurdum gitti :devil:
Adamlara bak satışa geçtiler :D
 

blackwhite

Asistan
Onun kqr etmek istemesi, benim bilgilerimi satma hakki vermiyor ona...Boyle birsey olamaz.Bu da sitenin nekadar kalitesiz kisiler tarafindan yonetildigini gosteriyor.Hicbir site, hicbir sekilde kullanicilarin bilgilerini 3. kisilere vermemesi lazim.Bu facebook olabilir, google olabilir yada baska hangisi olursa olsun...
 

rise

Linux, Windows, ...
Yönetici
Moderatör
Sen hesaini dondursan da, kaldirsan da adamlar senin bilgilerini kayda gecti birkere...
Bana ulaşabilecekleri bağlantı nedir?
Kayıt yaparken kullandığım e-posta, arkadaş list. vs.
Ee onun da bir hal çaresine bakarım..:devil:
Kapıya kadar gelip de: "abi biz seni gökte ararken yerde bulduk" demezler herhalde :D :D
 

blackwhite

Asistan
Bana ulaşabilecekleri bağlantı nedir?
Kayıt yaparken kullandığım e-posta, arkadaş list. vs.
Ee onun da bir hal çaresine bakarım..:devil:
Kapıya kadar gelip de: "abi biz seni gökte ararken yerde bulduk" demezler herhalde :D :D

Biryere kadar sen de haklisin...Ama bunun bu sekilde sitesine uye olan herkesin ozel bilgilerini baskalarina verme yetkisini d evermiyor.ben kademeli olarak sahsen bilgilerimi degistire degistire 3-5 ay icinde hesabimi kapatmayi dusunuyorum.Once 3-4 kez surekli farkli bilgiler vercem.Yani onlarin veri tabaninda gecmise bakildiginda tutarsiz bilgiler icerecek.Daha sonra da hesabimi kaldircam.

Bilemiyorum ama suan icin en mantiklisi bu geliyor bana.Simdi direk hesabimi kaldirsam, en son guncel haliyle onlarin elinde yine olacak.
 

rise

Linux, Windows, ...
Yönetici
Moderatör
Facebook delikanlı adammış ki ben satıyorum diye haber veriyor..
Ya haber vermeden satanlar..?
 

Son mesajlar

Üst