Exynos ön yargısı.

Bu konuyu okuyanlar

Marco Diaz

Doçent
Reaksiyon puanı
179
Yorumları okuduğum kadarıyla kısacası şu bence exynos az güç tüketiyor ama ne perf. Var ne birşey Qualcomm birazdaha fazla güç tüketiyor ama daha perf. Li daha hızlı
Evet bende bundan bahsetmeye çalışıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

SD 720G SoC kullanıyorsun zaten Exynos'u takmana anlam veremedim. :)
Ben kendi telefonumdan değil başkaları için örnek verdim

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Evet fakat Qualcomm ve Exynosun eski modellerine bakarsak Qualcomm çok güç tüketiyor
Eskiye bakarsak S7 zamanında Exynos SD'den daha iyiydi. O zaman buradan yola çıkıp şimdi için Exynos SD'den performans olarak daha mı iyi diyeceğiz?
Genelleme yapmayınız.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
@grbzz ’e katılıyorum geçmiş geçmişte kaldı.5 yıl öncesine bakarsak zirveye oynayan markalar ile 5 yıl sonrasında(günümüz) zirveye oynayan markalar değişti.Exynos’un geçmişte iyi olması günümüzde de iyi olduğu anlamına gelmez aynı şekilde Snapdragon için de geçerli.Teknolojiyi geliştiren ve pazarlamasını bilen kazanıyor.

Reaksiyon puanı
7,999
Evet size katılıyorum fakat iş için Exynos öneririm

Bizim insanımızın çoğu Samsung kaliteli diyor.
İş için Exynos ne alaka? Güç tüketimi, ısınması, desteği yani her konuda Snapdragon, Apple A serisi işlemciler çok daha iyiyken niye Exynos çöpünü alalım? Exynos kullanmasam tamam derim de pil tüketimi berbat işlemciyi iş için önermenizin tek sebebi var, ben ne kullanıyorsam en iyisi odur düşüncesi.

Marco Diaz

Doçent
Reaksiyon puanı
179
İş için Exynos ne alaka? Güç tüketimi, ısınması, desteği yani her konuda Snapdragon, Apple A serisi işlemciler çok daha iyiyken niye Exynos çöpünü alalım? Exynos kullanmasam tamam derim de pil tüketimi berbat işlemciyi iş için önermenizin tek sebebi var, ben ne kullanıyorsam en iyisi odur düşüncesi.
Hayır ben Exynos u sevmiyorum.Sadece Qualcomm oyunlarda iyi performans göstermesi ama çok pil tüketmesi kısacası iş için Qualcomm alınmaz oyun için alınır

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Samsung amiral gemilerinden bahsediyorsak gerek iş,gerek oyun,gerek kamera için Qualcomm’un Snapdragon serisi (şu anlık) için en iyi seçim oluyor.

Diğer android amiral gemilerinde ise oyun kısmında snapdragon yine önde çıkıyor. Diğer modellerin batarya kapasitesi ve kamera sensörü farklı olabileceği için isp ve verimlilikten bahsetmeyeceğim.

Exynos maalesef 2017’den beri kaymaya başladı. Son modeli olan 990 ise rezaletti.

Exynos’un şu an tek sevdiğim tarafı,9610 gibi modellerin şaşırtıcı bir şekilde pubgyi yüksek ayarda açabilmesi(ondan daha güçlü işlemciler, 3. parti uygulama olmadan açamıyor)

STB

Müdavim
Reaksiyon puanı
740
Yeni exynoslar bekleyin.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
1- En iyi işlemci Qualcomm değil Apple A serisidir.
2- Ön yargı değil gerçekten berbat bir işlemci. Exynos 990 Throttle en büyük örneği. Bir ton para verilen cihaz oyunları 24-30FPS oynatıyorsa kusura bakmayın da övmek fanboyluk dışında bir şey değil.
Çok güzel yazmışsınız. Elinize sağlık.

Arkadaşlar bildiğiniz üzere telefon alırken kimse exynos almıyor ve kötülüyor.Qualcomm'un en iyi işlemci olduğunu savunuyorlar.Ve bazıları Qualcomm alıyor ve hüsrana uğruyor.Ben şimdi size kimlerin Exynos kimlerin Qualcomm alması gerektiğinden bahsedeceğim.

Eğer bir oyun bağımlısıysanız ve sürekli aralıksız ben oyun oynayacağım.Asphalt Pubg gibi oyunlarda performans bekliyorum diyorsanız size göre sizi en tatmin edecek işlemci Qualcomm'dur.

Eğer ders ve çok az oyun oynayacak oyundan performans beklemeden keyif için ve telefonunuzu sürekli olarak açık bırakmayacaksanız yada telefonunuzu iş için kullanıcaksanız sizin için en iyi işlemci Exynos'dur.

Şimdi gelelim neden oyuncular için Qualcomm? Neden ders ve iş için Exynos?

Qualcomm oyunlarda muazzam bir performans sergiler ve çok pil tüketir.

Exynos ise oyunlarda yavaş ve performanssızdır.Fakat fazla pil tüketmez

Yani arkadaşlar herhangi bir işlemciyi savunurken sadece kendiniz üzerine değil başkaları içinde yorum yapın.
Galaxy S10 kullanıyorum. Oyunları akıcı bir şekilde çalıştırıyor (SD versiyonu kadar değil). Batarya konusunda SD versiyonu Exynos versiyonundan çok daha iyi. En iyi işlemci SD değil Apple A Serisi.

Son düzenleme:

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Arkadaşlar bildiğiniz üzere telefon alırken kimse exynos almıyor ve kötülüyor.Qualcomm'un en iyi işlemci olduğunu savunuyorlar.Ve bazıları Qualcomm alıyor ve hüsrana uğruyor.Ben şimdi size kimlerin Exynos kimlerin Qualcomm alması gerektiğinden bahsedeceğim.

Eğer bir oyun bağımlısıysanız ve sürekli aralıksız ben oyun oynayacağım.Asphalt Pubg gibi oyunlarda performans bekliyorum diyorsanız size göre sizi en tatmin edecek işlemci Qualcomm'dur.

Eğer ders ve çok az oyun oynayacak oyundan performans beklemeden keyif için ve telefonunuzu sürekli olarak açık bırakmayacaksanız yada telefonunuzu iş için kullanıcaksanız sizin için en iyi işlemci Exynos'dur.

Şimdi gelelim neden oyuncular için Qualcomm? Neden ders ve iş için Exynos?

Qualcomm oyunlarda muazzam bir performans sergiler ve çok pil tüketir.

Exynos ise oyunlarda yavaş ve performanssızdır.Fakat fazla pil tüketmez

Yani arkadaşlar herhangi bir işlemciyi savunurken sadece kendiniz üzerine değil başkaları içinde yorum yapın.
Bundan 4-5 yıl önce Exynos Snapdragondan daha iyiydi.S9 ailesinde 9810-845 batarya performansı hariç denkti.9820-855 ve sonrasında Snapdragon bariz üstün.9820-855 ve 9825-855 plusta yüzde 10-15 lık bir fark varken 990-865 tarafında yüzde 30 gibi ciddi farklılıklar var.Exynos 990 un batarya yönetimi yerden yere vurduğum 9820 den daha kötü.Exynos 990 ın oyunlarda throttle olduğunu testlerde gördük.9820 ve 9825 de kronik olmasada şebeke sorunu var.Exynos işlemciler eleştirileri sonuna kadar hak ediyor.İşlemci konusunda android dünyasında en iyisi Snapdragondur.İşlemci gücünü genele vurursak en güçlü işlemci Apple'ın A14 bionic işlemcisidir.