Exynos ön yargısı.

Bu konuyu okuyanlar

Marco Diaz

Doçent
Reaksiyon puanı
179
Arkadaşlar bildiğiniz üzere telefon alırken kimse exynos almıyor ve kötülüyor.Qualcomm'un en iyi işlemci olduğunu savunuyorlar.Ve bazıları Qualcomm alıyor ve hüsrana uğruyor.Ben şimdi size kimlerin Exynos kimlerin Qualcomm alması gerektiğinden bahsedeceğim.

Eğer bir oyun bağımlısıysanız ve sürekli aralıksız ben oyun oynayacağım.Asphalt Pubg gibi oyunlarda performans bekliyorum diyorsanız size göre sizi en tatmin edecek işlemci Qualcomm'dur.

Eğer ders ve çok az oyun oynayacak oyundan performans beklemeden keyif için ve telefonunuzu sürekli olarak açık bırakmayacaksanız yada telefonunuzu iş için kullanıcaksanız sizin için en iyi işlemci Exynos'dur.

Şimdi gelelim neden oyuncular için Qualcomm? Neden ders ve iş için Exynos?

Qualcomm oyunlarda muazzam bir performans sergiler ve çok pil tüketir.

Exynos ise oyunlarda yavaş ve performanssızdır.Fakat fazla pil tüketmez

Yani arkadaşlar herhangi bir işlemciyi savunurken sadece kendiniz üzerine değil başkaları içinde yorum yapın.

Reaksiyon puanı
7,999
1- En iyi işlemci Qualcomm değil Apple A serisidir.
2- Ön yargı değil gerçekten berbat bir işlemci. Exynos 990 Throttle en büyük örneği. Bir ton para verilen cihaz oyunları 24-30FPS oynatıyorsa kusura bakmayın da övmek fanboyluk dışında bir şey değil.

benefe

8/6 Numara Oyuncusu
Discord Yetkilisi
Reaksiyon puanı
1,613
Arkadaşlar bildiğiniz üzere telefon alırken kimse exynos almıyor ve kötülüyor.Qualcomm'un en iyi işlemci olduğunu savunuyorlar.Ve bazıları Qualcomm alıyor ve hüsrana uğruyor.Ben şimdi size kimlerin Exynos kimlerin Qualcomm alması gerektiğinden bahsedeceğim.

Eğer bir oyun bağımlısıysanız ve sürekli aralıksız ben oyun oynayacağım.Asphalt Pubg gibi oyunlarda performans bekliyorum diyorsanız size göre sizi en tatmin edecek işlemci Qualcomm'dur.

Eğer ders ve çok az oyun oynayacak oyundan performans beklemeden keyif için ve telefonunuzu sürekli olarak açık bırakmayacaksanız yada telefonunuzu iş için kullanıcaksanız sizin için en iyi işlemci Exynos'dur.

Şimdi gelelim neden oyuncular için Qualcomm? Neden ders ve iş için Exynos?

Qualcomm oyunlarda muazzam bir performans sergiler ve çok pil tüketir.

Exynos ise oyunlarda yavaş ve performanssızdır.Fakat fazla pil tüketmez

Yani arkadaşlar herhangi bir işlemciyi savunurken sadece kendiniz üzerine değil başkaları içinde yorum yapın.
Telefon işlemcilerinden pc işlemcileri kadar anlamam falat dedikleriniz gibiyse zaten çoğu kişi oyun oynadığı için qualcomm diyor çok az gördüm sadec iş için alıyorum diyeni

Marco Diaz

Doçent
Reaksiyon puanı
179
1- En iyi işlemci Qualcomm değil Apple A serisidir.
2- Ön yargı değil gerçekten berbat bir işlemci. Exynos 990 Throttle en büyük örneği. Bir ton para verilen cihaz oyunları 24-30FPS oynatıyorsa kusura bakmayın da övmek fanboyluk dışında bir şey değil.
Ben burada exynos u övmüyorum.Bakın siz bile diyorsunuz 24-30 FPS ben burda oyun oynamayan kardeşlerimiz için Exynos Oyun meraklıları için Qualcomm tavsiye ediyorum.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Exynos kullanıyorum. Telefonum Samsung Galaxy A10. Exynos çöp. İnsanların neden Exynos'a çöp dediğini internetten araştırarak öğrenebilirsiniz. Birde Exynos peynir ekmek gibi satıyor (Samsung'un diretmesi yüzünden).

Marco Diaz

Doçent
Reaksiyon puanı
179
Telefon işlemcilerinden pc işlemcileri kadar anlamam falat dedikleriniz gibiyse zaten çoğu kişi oyun oynadığı için qualcomm diyor çok az gördüm sadec iş için alıyorum diyeni
Evet mesela ben kodlama ve ders için telefon aldım ve başkalarının aklına uyup Qualcomm aldım ve bu yüzden pişman oldum.Çünkü şarjımı muazzam yiyor.

benefe

8/6 Numara Oyuncusu
Discord Yetkilisi
Reaksiyon puanı
1,613
Evet mesela ben kodlama ve ders için telefon aldım ve başkalarının aklına uyup Qualcomm aldım ve bu yüzden pişman oldum.Çünkü şarjımı muazzam yiyor.
Başkaların aklına uyup demişsiniz demekki insanşara danışmışsınız ve öyle almışsınız onlarda suç bulmayın bence

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Birde bu Exynos SoC'lara Windows vs. kurulmuyor. SnapDragon'a her türlü ARM64 bir OS, UEFI GPT olarak kurulabiliyor.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Exynos ise oyunlarda yavaş ve performanssızdır.
Yine bir Exynos kullanıcısı olarak söylebilirim ki istediğim her oyunu kolayca açıp hiçbir sorun olmadan oynayabilirim. Hiç de yavaş değil. Genelleme yapmayın. Bir A serisi Exynos ile S serisi Exynos çok farklıdır.

Marco Diaz

Doçent
Reaksiyon puanı
179
Yine bir Exynos kullanıcısı olarak söylebilirim ki istediğim her oyunu kolayca açıp hiçbir sorun olmadan oynayabilirim. Hiç de yavaş değil. Genelleme yapmayın. Bir A serisi Exynos ile S serisi Exynos çok farklıdır.
Evet fakat şunu kabul edelim Qualcomm oyun konusunda iyi bir işlemci.Exynos yeni yeni kendini geliştirmeye başladı.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Exynos kullanıyorum. Telefonum Samsung Galaxy A10. Exynos çöp. İnsanların neden Exynos'a çöp dediğini internetten araştırarak öğrenebilirsiniz. Birde Exynos peynir ekmek gibi satıyor (Samsung'un diretmesi yüzünden).
Peynir ekmek gibi satmasının sebebi, büyük kesim teknolojiden fazla anlamadıkları için Samsung kaliteli Samsung en iyisi diyip da Samsung alıyor.

Marco Diaz

Doçent
Reaksiyon puanı
179
Exynos berbat bir işlemci kesinlikle ön yargı değil. BERBAT!
Evet size katılıyorum fakat iş için Exynos öneririm
Mesaj otomatik birleştirildi:

Peynir ekmek gibi satmasının sebebi, büyük kesim teknolojiden fazla anlamadıkları için Samsung kaliteli Samsung en iyisi diyip da Samsung alıyor.
Bizim insanımızın çoğu Samsung kaliteli diyor.

benefe

8/6 Numara Oyuncusu
Discord Yetkilisi
Reaksiyon puanı
1,613
Bilmediğimden soruyorum exynos pc lerin inteli Qualcomm amd si diyebilir miyiz (inşallah ortalık karışmaz ?)

GhosT57

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,914
Evet size katılıyorum fakat iş için Exynos öneririm

Bizim insanımızın çoğu Samsung kaliteli diyor.
Ama performanssız. Yine Qualcomm daha iyi. Kasmaz en azından. Exynos powerpoint'te bile kasan bir işlemci ve kendim yaşadım.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Evet fakat şunu kabul edelim Qualcomm oyun konusunda iyi bir işlemci.Exynos yeni yeni kendini geliştirmeye başladı.
Zaten SD oyun konusunda başarılı. Ama burada SD için genel olarak pil tüketimi zayıf derseniz bu yanlış yönlendirmedir. SD işlemciler her zamn Exynos'tan güç tüketimi olarak daha iyidir. Zayıf da değildir.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Ben şahsen qualcom dururken exynos mtk ve kirin işlemci almama 3 ü de çöp benim için en az 7 8 bin ver kıytırık exynos olsun hak mı bu

Marco Diaz

Doçent
Reaksiyon puanı
179
Zaten SD oyun konusunda başarılı. Ama burada SD için genel olarak pil tüketimi zayıf derseniz bu yanlış yönlendirmedir. SD işlemciler her zamn Exynos'tan güç tüketimi olarak daha iyidir. Zayıf da değildir.
Evet fakat Qualcomm ve Exynosun eski modellerine bakarsak Qualcomm çok güç tüketiyor

Marco Diaz

Doçent
Reaksiyon puanı
179

benefe

8/6 Numara Oyuncusu
Discord Yetkilisi
Reaksiyon puanı
1,613
Yorumları okuduğum kadarıyla kısacası şu bence exynos az güç tüketiyor ama ne perf. Var ne birşey Qualcomm birazdaha fazla güç tüketiyor ama daha perf. Li daha hızlı

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Fakat benim düşünceme göre bataryaya önem verenler Exynos tercih etmeli.

Ben kendi telefonumdan memnunum Xiaomi Redmi Note 9 Pro çünkü bende oyuncuyum
SD 720G SoC kullanıyorsun zaten Exynos'u takmana anlam veremedim. :)