Excel'de kayitli maİl adreslerİnİ Outlook expres adres defterİne kaydetmek

Bu konuyu okuyanlar

efeefgan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar excel'de kayıtlı 2500 tane mail adresim var ve bunları outlook express adres defterine kaydetmek istiyorum bunu kolay yolunu bilen varsa yardımcı olabilirmi.

NOT : Cevaplar biraz açıklayıcı olabilirmi çok fazla bilgisayar bilgim yok. Şimdiden teşekkür ederim.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İhtiyacı olanlara faydası olsun diye nasıl yaptığımı yazma gereği duydum.Gerçi cvp veren olmadı ama yazıyı inceleyen kişi çok olunca demekki ihtiyaç var ama cevabı bilen yok diye düşündüm.İnşallah işinize yarar çünkü bu bilgi hiç bir yerde yok ben kendimden biliyorum
Öncelile bu cevabı bilerek yazmadığımı belirteyim.Çünkü iki gündür cvp bekliyorum ama kimseden ses çıkmadı. Benden başka kimsenin bu konuya ihtiyacı olmadığını düşünmeye başlamıştım ve iş başa düştü.Tamamen deneme yanılma yöntemiyle tesadüfen sonuca ulaştım.
Öncelikle mail adreslerimizin kayıtlı olduğu excel dosyasının uzantısını .csv olarak değiştiriyoruz. Daha sonra outlook expres'in edres defterini açıyoruz.Ordan sırasıyla Dosya-Al_Diğer Adres Defterleri'ni seçiyoruz ve karşımıza çıkan pencerede '' Metin Dosyası (Virgülle Ayrılmış Deyerler) '' seçip Al diyoruz. Yine karşımıza çıkan pencerede ''Gözat''ı tıklayıp .csv uzantılı dosyamızı seçip ileri sekmesini tıklıyoruz. Karşımıza bir pencere daha açılacaktır ordanda Adı Soyadı vb... (Hangisi olduğu farketmez) seçeneklerinden herhangibir tanesi ile eşleştiriyoruz ve bu alanı al seçeneğini seçip tamam diyoruz. (Ben e-mail adresleri ile eşleştirdim). Ve son işlem olarak ''SON''u tıkladığımızda adreslerin hepsı outlook expres adres defterine kayıt edilecektir. İnşallah benden başka ihtiyaç duyan olurda verdiğim bu bilgiler işe yarar.Çünkü ben haftalarca aradım bakmadığım yer kalmadı.Bu bilgi hiç bir yerde yok ve hiç bir forum sitesinde verilmemiş.

Chimera :
Ard arda yazmış olduğun mesajlar silinmiştir. Fakat son yazmış olduğunuz bilgilendirme amaçlı bir mesaj olduğu için ilk mesajınızla birleştirilmiştir.

cdegdas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konuyu actigin icin cok tesekkuler arkadasim, fakat excelim fransizca oldugundan anlattigin seyi uygulayamadim. Yardimci olursan sevinirim
Simdiden tesekkurler...

metalok

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ben ilk mesajda yazılanları yaptım ama adres defterinde kare gibi tanımsız şekiller belirdi. Excel dosyasında 933 adres vardı outlook'a sadece 11 tane aktarım oldu o da dediğim gibi kare gibi tanımsız şeylerdi.

winstoncash

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Ben ilk mesajda yazılanları yaptım ama adres defterinde kare gibi tanımsız şekiller belirdi. Excel dosyasında 933 adres vardı outlook'a sadece 11 tane aktarım oldu o da dediğim gibi kare gibi tanımsız şeylerdi.

Mail adreslerinin hepsi aynı sütunda ve aynı formatta mıydı? Bir yerde hata yapmış olmalısın..

metalok

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Adreslerin hepsi aynı sutunda ve aynı formatta kişi eşletirmede posta adresini seçiyorum tamam deyince kişi alma hatası diyor.

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
teşekkürler çok yayarlı oldu arkadaşım,
yaklaşık 2000 den fazla adresi tekrar girmeden hallettim ,
eline sğlık tşkk

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Epey zaman geçmiş ama benimde katkım olsun
Outlook'a kare kare gelme sebebi mail adreslerinin kayıtlı olduğu
excel dosyasının fontunun truetype olmaması