Excel’de #DEĞER! hatası nasıl düzeltilir?

Bu konuyu okuyanlar

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Merhaba arkadaşlar

Excel’de 3 sayfam var. bunlardan 1. sayfa+2. sayfayı toplanarak 3. sayfa bir hücreye atmasını istiyorum
girdiğim formül şu şekilde;

='sayfa1'!D54:D55+'sayfa2'!D54:D55

Ancak ilgili hücrede #DEĞER! hatası alıyorum. Sorun nerden kaynaklanıyor olabilir?

NOT: yaptığım şey önce sayfa birde belli veriler girmek ve sonra bu verilerin toplamını alıp yine sayfa 2'de de benzer şekilde topladığım diğer veriyle toplayıp 3. sayfaya atmak.

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Yanlış türde bağımsız değişken veya işleç kullanıldığında ortaya çıkar.

• Hatayı görüntüleyen hücreyi tıklatın,
    ZA006043871.gif
    şeklinde görünen düğmeyi ve görünürse Hata İzle'yi tıklatın.
  • Olası nedenleri ve çözümleri gözden geçirin.
[h=3]Olası nedenler ve çözümleri[/h]
ZA079005000.gif
Formül, bir sayı veya DOĞRU veya YANLIŞ gibi mantıksal bir değer gerektirdiğinde metin girme

ZA079005000.gif
Bir dizi formülünü girdikten veya düzenledikten sonra ENTER tuşuna basma
ZA079005000.gif
Bir hücre başvurusunu, formülü veya işlevi, dizi sabiti olarak girme

ZA079005000.gif
Tek bir değer gerektiren bir işlece veya işleve bir aralık sağlama

ZA079005000.gif
Matris çalışma sayfası işlevlerinin birinde, geçerli olmayan bir matris kullanma
ZA079005000.gif
#DEĞER! hatası veren bir işlev giren bir makroyu çalıştırma

Kaan_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba konu başlığıyla alakalı olarak benzer bir problemim var arkadaşlar dosyayıda ekliyorum değer hatası alıyorum, rakamlar üzerinden 7% iskonto yapıp çıkan socuca kdv eklemem gerekiyor, formül olarakta yaptım ama sonuç hep aynı bir şeyi fark ettim, ilk değerleri el ile girer ve sonra iskonto yaparsam formül çalışıyor ama hazır olan liste üzerinde formül çalışmıyor, burayada excel dosyası yükleyemiyoruz bende dosyayı .txt dosyası olarak kaydedip ekledim, yardımcı olacak arkadaşlar ilgilenirse sevinirim, teşekkürler şimdiden..

Ekli dosyalar

• iskonto_hesaplama.txt
    71.3 KB · Görüntüleme: 614

Kaan_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mesela rakamımız değeri 100 olsun iskonto oranımız da 7% ben formüle =A1*0,93 yaptım #değer hatası veriyor =B1*1,18 kdv eklenmesi lazım ama orda da aynı hatayı veriyor, sıkıntı formülde olmadığını düşünüyorum, ana değerler el ile girildiğinde formüller çalışıyor, ama formülü uyguladığım liste üzerinde çalışmıyor, 2765 satır değer var o yüzden tek tek el ile yazmak zor, daha önce bir kaç kez karşılaşmıştım yine ama ozaman 10-15 satırı geçmiyordu bende el ile tekrar sayıları giriyordum formül çalışıyordu, ama bu sefer iş başka yardımlarınız rica olunur teşekkürler.. ofis 2010 kullanıcısıyım.

sifirbakiye

Profesör
Reaksiyon puanı
437
Arkadaşım Exel sayfasını yükleye bilirsen ben düzeltip sana tekrar gönderirim

Kaan_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam .txt olarak yüklemiştim ama birde .jpg olarak bir bölümünü gönderiyorum..

Ekli dosyalar

• değer.jpg
    değer.jpg
    43.8 KB · Görüntüleme: 2,233

sifirbakiye

Profesör
Reaksiyon puanı
437
=A2*0,93 olacak nokta yapmışsın onu virgül yapacaksın. Kolay gelsin iyi çalışmalar

Kaan_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam dediğiniz gibide yaptım bu seferde excel hata veriyor kendi düzeltiyor , kabul etmiyor her iki ekran görüntüsünü de ekledim..

Ekli dosyalar

• hata.jpg
    hata.jpg
    85.1 KB · Görüntüleme: 1,904
  • hata2.jpg
    hata2.jpg
    56.3 KB · Görüntüleme: 1,785

Kaan_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tamam hocam,
team 270 *******
şifre y*****
bekliyorum..

Son düzenleyen moderatör:

sifirbakiye

Profesör
Reaksiyon puanı
437
Nedense Ticari kullanım tspit edildi dedi ve bloke edildi bağlantı 10 dk sonra tekrar deneyecebileceğim

Kaan_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
olmadı yarın sabahtan rahatsız edeyim sizi çıkış saatimiz geldi, yetişmeyecek, olur mu hocam..

sifirbakiye

Profesör
Reaksiyon puanı
437
Değerlerin alındığı her hangi bir sayfa silinmiş olması muhtemel. Eksik sayfa varmı kontrol edermisin

Kaan_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, geçenki sorunu hallettik ama şimdi başka benzer bir sorunla karşılaştım bilgilerinize başvurmak istedim konuyla ilgili yardımlarınız rica olunur..
2 farklı sütunda sayısal değerlerim var, bunları bir biriyle tokuşturmak istiyorum bu değerler diğer liste içinde var ise 3. bir sütuna var değilse yok desin ki bende hangi satırlardaki sayılar diğer sütunda varmı yok mu bileyim, teşekkürler şimdiden..

Ekli dosyalar

• sayi.jpg
    sayi.jpg
    143.4 KB · Görüntüleme: 1,349