Evrim Sizce var mıdır

Bu konuyu okuyanlar

Zalkren

Asistan
Reaksiyon puanı
277
Evrime kanıt sayılanlardan birisi de dinozorların 66milyon yıl önce yaşamış oldukları. Dinozorların yaşadıklarına kanıt sayılan kemikler nasıl olur da 66 milyon yıllık süreçte fosil bazlı yakıta dönüşmemiş?
Bir de insan ve şempanzenin genetik kıyaslamasının benzerliği (%98.5) var. Burada yapılan kıyaslama en temel yaşamsal proteinlerin kıyaslanmasıdır tüm genetik haritaların kıyaslanması değildir. Hayat için olması zorunlu en temel proteinler çoğu canlıda aynıdır.Kaldı ki %98.5 benzerlikte bile hile vardır. Burada yapılan yanlış algıdır. Çoğu kişi bütün genetik haritaların kıyaslandığını zannediyor. Gerçekte durum böyle değil. Ben herhangi bir dine inanmam ortada bir konu varsa objektif bakar bir karara varırım.Benim gördüğüm evrim yalandır. En azından şuan bu şekilde düşünüyorum.
Sadece proteinler değil ustam bi maymun fotoğrafına bak benzerliğin sadece proteinden ibaret olmadığını şipşak anlarsın.Ve evrim insan maymundan evrimleşti anlamına gelmez çok kaba bi şekilde anlatayım:
X bi canlı var sonra x canlı 10 milyon yıl sonra doğal seçilimle Z ve Y dönüşmeye başlar (maymun ve insan)
sonra Z ve Y canlısı kendi doğal seçilimlerine göre kendi yolundan gider ve birisi maymun birisi insan oluverir çok basit

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
hoved-paleoprimatologi.jpg

Tabiki maymunlarla hiçbir alakamız yok. :D

Son düzenleme:

Zalkren

Asistan
Reaksiyon puanı
277

Tabiki maymunlarla hiç bir alakamız yok. :D
bunlara inanma bunlar amerikanın oyunu olan ve bize dayatmaya çalışılan şeyler kalk git yeri kaz bakayım sen bulabilecek misin
bulamazsın çünkü yok .bunlar lavuraboatuaor da yapılan yere gizlenen şeyler nasa yapıyor bunları neden çünkü en büyük güç onlar olduğunu kanıtlamak için

willkommen

Asistan
Reaksiyon puanı
156
Sadece proteinler değil ustam bi maymun fotoğrafına bak benzerliğin sadece proteinden ibaret olmadığını şipşak anlarsın.Ve evrim insan maymundan evrimleşti anlamına gelmez çok kaba bi şekilde anlatayım:
X bi canlı var sonra x canlı 10 milyon yıl sonra doğal seçilimle Z ve Y dönüşmeye başlar (maymun ve insan)
sonra Z ve Y canlısı kendi doğal seçilimlerine göre kendi yolundan gider ve birisi maymun birisi insan oluverir çok basit
Bu uzun süre içerisinde arada yüzlerce form olması gerekirdi. Misal neandertal insanı şuan yaşıyor olsaydı bu bile yeterli değildi. Yüzlerce formu da geçtim en azından onlarca ara form olması gerekirdi. Yoksa ben de biliyorum evrime göre insan maymundan değil ortak bir atadan evrimleşmiş. Hatta bu ortak ata daha çok insan benziyormuş. Dinozor kemiklerinin fosil bazlı yakıta dönüşmeden bugünlere kadar gelmiş olması da ayrı çelişki.

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Bu uzun süre içerisinde arada yüzlerce form olması gerekirdi. Misal neandertal insanı şuan yaşıyor olsaydı bu bile yeterli değildi. Yüzlerce formu da geçtim en azından onlarca ara form olması gerekirdi. Yoksa ben de biliyorum evrime göre insan maymundan değil ortak bir atadan evrimleşmiş. Hatta bu ortak ata daha çok insan benziyormuş. Dinozor kemiklerinin fosil bazlı yakıta dönüşmeden bugünlere kadar gelmiş olması da ayrı çelişki.

Dünyanın her yerinden dinozor fosilleri çıkmıyor. Çıkan fosiller maruz kaldığı şartlardan ötürü bir şekilde yakıta dönüşmemiş olabilir.

Zalkren

Asistan
Reaksiyon puanı
277
şuanda yüzlerce yaşayan ara form var yüüüüzlerce
hemen bi örnek vereyim
misal balina şuan açık balina iskeletine baktığın zaman balinanın bir ayak kemiği olduğunu göreceksin
bildiğin minnacık bi ayak kemiği ve çok derinlerde bir yerde kullanılmıyor hatta o kadar gereksiz ki bazı fotoğraflarda koymuyorlar bile.
bildiğin gibi balina bir balık değildir memeli bir canlının suda yüzmesi ve ayak kemiğinin olması demek onun bir ara form olduğu anlamına gelmez mi dostum?

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Biraz daha araştırdım fosil yakıtları tam olarak dinozor gibi canlıların fosilleri oluşturmuyormuş.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
6,381
Bu kanıtlanmış bir şey. Yani birine göre evrimin olup olmaması bir şey ifade etmez. Sonuçta kanıtlanmıştır ve kanıtlanış şeylerin sizcesi bizcesi yoktur. Yani evrim vardır. Olmasının nedeni ise değişmeden durarak asla var olmazsınız. 1950'de ki bir insan hali ile şu an yaşayamazsınız. Ya da arabalar ilk çıktığında ki gibi süspansiyonsuz, korumasız sadece motorlu ve tekerlekli var olamazlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Biraz daha araştırdım fosil yakıtları tam olarak dinozor gibi canlıların fosilleri oluşturmuyormuş.
Evet, kısaca tabir etmek gerekirse kemiklerimiz eriyerek yer altında petrol olurlar. Ama çok uzun bir zaman gerekir 10.000 yıl belki daha fazla. Mesela 65 milyon yıl önce yaşayan son dinozorların bir çoğunun kemikleri hala petrole dönüşmemiş, hala kemik olarak duruyor.

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
@Yusuf ÇALIŞ ben oluşturmamış diye post attım. Yani verilen bilgiler bu yönde. Zaten 10bin yılda petrol olsa rezervler tükenmez.

Reaksiyon puanı
6,381
@Yusuf ÇALIŞ ben oluşturmamış diye post attım. Yani verilen bilgiler bu yönde. Zaten 10bin yılda petrol olsa rezervler tükenmez.
Mesela sürüngenlerin kemikleri çok daha kısa sürede petrole dönüşürler. 10.000 yılda yılda olsa rezervler tükenmez diye bir şey yok. Eğer her kemik binlerce yıl toprağın altında kalsa, her kemik insan iskeletinde ki kemiklerden küçük olmasa rezervler tükenmezdi. Ama 10.000 yılda olasa rezervler tükenmez demek çok sığ bir söylem. Mesela binlerce küçük iskeletli hayvan var. Onların iskeletleri çok daha kısa sürede petrole dönüşüyor niye rezervler tükeniyor? Sonuçta 10.000 yıldan daha kısa sürede petrol oluyorlar? Yani 10.000 yıldan kısa sürede olsa rezervler tükenmez diye bir şey yok.

Nasıl bu kadar sallayabildiniz? Bilimsel olarak kanıtlanan bir şey neden hiçbir ülkenin ders kitaplarında yok?
Bilimsel bir şey ders kitabında olması ile mi gerçek oluyor?

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Mesela sürüngenlerin kemikleri çok daha kısa sürede petrole dönüşürler. 10.000 yılda yılda olsa rezervler tükenmez diye bir şey yok. Eğer her kemik binlerce yıl toprağın altında kalsa, her kemik insan iskeletinde ki kemiklerden küçük olmasa rezervler tükenmezdi. Ama 10.000 yılda olasa rezervler tükenmez demek çok sığ bir söylem. Mesela binlerce küçük iskeletli hayvan var. Onların iskeletleri çok daha kısa sürede petrole dönüşüyor niye rezervler tükeniyor? Sonuçta 10.000 yıldan daha kısa sürede petrol oluyorlar? Yani 10.000 yıldan kısa sürede olsa rezervler tükenmez diye bir şey yok.

Bilimsel bir şey ders kitabında olması ile mi gerçek oluyor?

Petrolün 10bin yılda oluştuğu bilgisini nereden edindin?

Reaksiyon puanı
6,381
Petrolün 10bin yılda oluştuğu bilgisini nereden edindin?
O bir örnek. Onu çok uzun zamanı temsil etmesi için söyledim. Her kemik, her iskelet 10.000 yılda petrol olur demedim. Ben tam 10.000 yılda kemiklerimiz petrole dönüşür dedim mi? Demedim. Dediysem lütfen dediğim kısımı atar mısınız? Kemiklerin petrol olması için çok uzun zaman gerekir 10.000 yıl belki daha fazla dedim tam 10.000 yılda olur demedim.

zuzuwomen

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
19
ben de evrim olduğunu düşünüyorum. insan ve diğer tüm canlılar zaman ve şartlar altında mutlaka evrime uğrayıp şu anki hali almıştır. fakat maymundan gelme konularına girmeyeceğim o kadar araştırmadım.

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
O bir örnek. Onu çok uzun zamanı temsil etmesi için söyledim. Her kemik, her iskelet 10.000 yılda petrol olur demedim. Ben tam 10.000 yılda kemiklerimiz petrole dönüşür dedim mi? Demedim. Dediysem lütfen dediğim kısımı atar mısınız? Kemiklerin petrol olması için çok uzun zaman gerekir 10.000 yıl belki daha fazla dedim tam 10.000 yılda olur demedim.

"Evet, kısaca tabir etmek gerekirse kemiklerimiz eriyerek yer altında petrol olurlar. Ama çok uzun bir zaman gerekir 10.000 yıl belki daha fazla. Mesela 65 milyon yıl önce yaşayan son dinozorların bir çoğunun kemikleri hala petrole dönüşmemiş, hala kemik olarak duruyor. "

Mesajın yukarıda. 10bin yıl veya daha fazla demek zamanın büyüklüğü belli etmek için yanlış bir kullanım. Petrolün oluşum süresi 50 milyon yıl hatta daha fazla olarak belirtiliyor. 10bin yıl nerede 50 milyon yıl nerede? Fosil yakıtlar tam olarak kemiklerden, fosillerden oluşmuyor. Ve petrolün oluşması çok zaman alıyor.

Remy114

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

Tabiki maymunlarla hiçbir alakamız yok. :D
Evrimin temel hatası, organizmalar arasındaki benzerliği onların birbirinden türediğine delil olarak kullanmasıdır. Oysa aralarındaki benzerlik onların aynı ustanın eserleri olduklarını gösteriyor. Tıpkı aynı marka arabaların aynı fabrikadan çıkması gibi… Birbirine benzeyen Mercedes arabaları gördüğünde birbirinden çıktığını söylersen sana gülerler. Latin alfabesinin 26 harfi kullanılarak yazılan milyonlarca kitap arasında müthiş bir benzerlik vardır. Hepsi aynı harflerin farklı dizilişinden başka bir şey değildir. Bu benzerlikten hareketle hepsinin birbirinden türediğini hiçbir akıl sahibi söyleyemez.

willkommen

Asistan
Reaksiyon puanı
156
Masonların aldatmacasından başka birşey değil.

MKara96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Evrim yoktur. Zamanla gelişmek çok saçma geliyor. Zaman her zaman tahribat yaratır. Bu benim düşüncem isteyen istediği gibi düşünüp inanabilir.

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Evrimin temel hatası, organizmalar arasındaki benzerliği onların birbirinden türediğine delil olarak kullanmasıdır. Oysa aralarındaki benzerlik onların aynı ustanın eserleri olduklarını gösteriyor. Tıpkı aynı marka arabaların aynı fabrikadan çıkması gibi… Birbirine benzeyen Mercedes arabaları gördüğünde birbirinden çıktığını söylersen sana gülerler. Latin alfabesinin 26 harfi kullanılarak yazılan milyonlarca kitap arasında müthiş bir benzerlik vardır. Hepsi aynı harflerin farklı dizilişinden başka bir şey değildir. Bu benzerlikten hareketle hepsinin birbirinden türediğini hiçbir akıl sahibi söyleyemez.

Canlılar maruz kaldıkları sonsuz şart,durumlardan dolayı değişime uğrarlar. Mesela o süs köpekleri zembille gökten inmedi. Uzun yıllar önce insanların kurtları evcilleştirmeye başlamasıyla süregelen canlıların maruz bırakıldığı şartlarla günümüze kadar geldi. Türleşme nedir nasıl olur iyi araştırın bilim bu iddiaları(!) bir tarafından uydurarak ortaya koymuyor.

Bakın birsürü kaynakta detaylı detaylı anlatımlar mevcut.

.

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
108 Mesajdır tartışma var fakat bir sonuç yok, neden zorluyorsunuz ki...

aegeanfisk

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Bence var ama yok diye kabul edenlere de saygım sonsuz. Bu kadar basit bence o kadar tartışmaya gerek yok :) .

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Evrim dediğin bir canlıdan başka bir canlı oluşmasıysa yoktur.Fosillerdeki canlılarla aynı türlerin şu dönemde de tüm özellikleri aynı bulunur mesela bir kurt fosili şimdiki kurtların aynısıdır bu da demektir ki her tür kendi özelliklerini koruyarak yıllar boyu yaşıyor bilimsel olarak kanıtlanmış bir durum yani.

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Darwin teorisini ortaya atarken kendine de herkese de sorular sordu. Bunlardan birisi de Türlerin Kökeni kitabında cok sık sormuş olduğu Türler arası bağlantı kuracak türlerin bulunması gerekliliği.

Darwin;
Eğer teorim doğruysa, türleri birbirine bağlayan sayısız ara- geçiş çeşitleri mutlaka yaşamış olmalıdır.. Bunların yaşamış olduklarının kanıtları da sadece fosil kalıntıları arasında bulunabilir.

Günümüz Evrim teorisinin sanki tüm bilim otoritelerinin ortak görüsüyle ispatlandigini israrla söyleyen kesime göre ve Darwine rağmen ara geçiş formları yoktur ara formlar türlerin kendisidir şeklinde ara formlara açıklama getiriyorlar.
Darwin iphone 11 i veya i9 islemcili zamanin en iyisi bir bilgisayari gördüğünde bu tam tanimli model hakkında mutlaka bu harika cihazlardan önce türlerin dahi arasında bag kuracak modeller bulunmali şeklinde teorisinin zorluklarindan bahsetti. Günümüz evrimcilerine göre iphone 11 den önce hiç iphone 4 5 6 7 8 9 yoktur veya i3 5 7 de yoktur. Yani protein yapıdan baliktan surungenlerden maymundan insandan tüm bu gelişmeler arası bag yoktur her tür ara formdur şeklinde aciklama getiriyorlar.

Darwin; Türlerin Kökeni kitabının "Teorinin Zorlukları" (Difficulties on Theory) adlı bölümünde
Eğer gerçekten türler öbür türlerden yavaş gelişmelerle türemişse, neden sayısız ara geçiş formuna rastlamıyoruz? Neden bütün doğa bir karmaşa halinde değil de, tam olarak tanımlanmış ve yerli yerinde? Sayısız ara geçiş formu olmalı, fakat niçin yeryüzünün sayılamayacak kadar çok katmanında gömülü olarak bulamıyoruz. Niçin her jeolojik yapı ve her tabaka böyle bağlantılarla dolu değil? Jeoloji çıkarmamaktadır ve belki de bu benim teorime karşı ileri sürülecek en büyük itiraz olacaktır.
Günümüz Evrim teorisyenleri Darwinin teorisinde bu zorlukları ispatlamayip ki geçmişte ara geçiş formları için bir takım sahtekarliklar da denenmisti "Piltdown adami sahtekarligi" vb şimdi ise artık ara gecis formlar yok her bir tür ara geçiş formudur diyorlar. Ancak Darwin öyle demiyor ve en büyük itiraz bu olacaktır demişti.
Her bir tür tam tanımlı ortada veya geçmişte doğada bir karmaşa yok alfa beta veya öncesi tasarımlar yok her bir tür nihai tanimda nasil ara form olabilir? Darwin teori atacak kadar aydin ancak türlerin her birinin ayri ayri ara form oldugunu soyleyemeyecek ve bu zorluktan siyrilamayacak kadar zekaya sahip degil miydi? Durum böyleyken hâlâ bilim dünyası sanki ağız birliği etmiş gibi bir tavırla Evrim teorisi kesindir denemez.
Bir teori ortaya atılmış. Teori sahibi teorisinin zorluklarindan ve gelecek itirazlardan bahsetmiş günümüz evrim teorisyenleri bunu kabul etmiş etmemis teoriyi ispatlamiyor.En büyük itiraz devam ederken nasıl kabul edilsin?

Son düzenleme:

Son mesajlar