#EvdeKal Etkinliği ile yapmış olduğunuz faaliyetler nelerdir? ?

Bu konuyu okuyanlar

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Gerçekten mide bulandırıcı sahneleri var ve kusacak seviyeye geldim.

yok zaten öyle yapmamak için insanlar ne hobiler edinmiş onları merak ediyorum ya :)

Balkon yook, temas yoook, açık hava yok :) Aileyle vakit geçirmek gerçekten güzeldir. Allah bağışlasın.
Amin cümlemizin. Arada bir hava almak içinde olsa balkona çıkmak iyi gelir.

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Evde zaman geçirmek çok zor oluyor açıkçası. Ama Virüsü yenmek için buna mecburuz. Çoğu zaman, PC oyunları oynayarak vakit geçiriyorum. TV zaten hiç kapanmıyor. Biran önce bu karantina'nın son bulması için, Yaratıcıya dua etmeliyiz. ??
Oyun oynamayı özellikle bilgisayardan seven birisi değilim ama insan evet bu zamanlarda ister istemez bir şeylerle oyalanmak için oynuyor. Ben mesleğim gereği bütün gün mutfakta zaman geçiriyorum. Size de tavsiye ederim anneciğinize ev işlerinde ve mutfakta yardım edebilirsiniz. :)

korana önlemlerinin hepsi bu şarkıda geçiyo arkadaşlar iyi dinleyin :)
:) :)

Amin cümlemizin. Arada bir hava almak içinde olsa balkona çıkmak iyi gelir.
Aile büyükleri şehir dışında yaşıyorlar yanlarına gidiyim dedim ama şimdi yaşlı insanlar yanlarına gitmek doğru değil diye düşündüğümden evde oturuyorum bütün gün. Biraz çalışıyor biraz oyalanıyor. zaman geçirmeye çalışıyorum.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Oyun oynamayı özellikle bilgisayardan seven birisi değilim ama insan evet bu zamanlarda ister istemez bir şeylerle oyalanmak için oynuyor. Ben mesleğim gereği bütün gün mutfakta zaman geçiriyorum. Size de tavsiye ederim anneciğinize ev işlerinde ve mutfakta yardım edebilirsiniz. :)

:) :)

Aile büyükleri şehir dışında yaşıyorlar yanlarına gidiyim dedim ama şimdi yaşlı insanlar yanlarına gitmek doğru değil diye düşündüğümden evde oturuyorum bütün gün. Biraz çalışıyor biraz oyalanıyor. zaman geçirmeye çalışıyorum.
Aynen doğru düşünmüşsün telefonla hal hatır sormak veya kısa süreliğine ihtiyaçlarını gidermek için kapıya kadar gitmek olabilir.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Aynen doğru düşünmüşsün telefonla hal hatır sormak veya kısa süreliğine ihtiyaçlarını gidermek için kapıya kadar gitmek olabilir.
telefon geçiyo sananlarda var bide bizim sülalede

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135

Aynen öyle bir süre bu şekilde zaman geçirmek en mantıklısı. Hakkımızda hayırlı olsun, inşallah.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İzlediğim Filmleri Tekrar izliyorum :D
O zaman tekrar izlediğine göre sevdiğin filmler demekki. Bizimle paylaşmak istersen seve seve filmlerini dikkate alırız :)

malcolmx_little

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Ders (üniversite sınavına hazırlanıyorum),
bir kaç gündür web tasarımına sardım,
akşamları da film izliyorum genelde.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
telefon geçiyo sananlarda var bide bizim sülalede
İdare edeceğiz artık bu zorlu zamanlarda her şeyi görmezden gelip hoş karşılamak lazım hep birlikte atlatacağız inşallah bu günleri de.

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Ders (üniversite sınavına hazırlanıyorum),
bir kaç gündür web tasarımına sardım,
akşamları da film izliyorum genelde.
Farklı uğraşlara yönelmek güzel. Bu temponuza bir de Ingilizce eklemenizi önerebilir miyim?

İdare edeceğiz artık bu zorlu zamanlarda her şeyi görmezden gelip hoş karşılamak lazım hep birlikte atlatacağız inşallah bu günleri de.
Amin, amin.

malcolmx_little

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Farklı uğraşlara yönelmek güzel. Bu temponuza bir de Ingilizce eklemenizi önerebilir miyim?

Ben de çok istiyorum İngilizce öğrenmeyi hatta bir kursa bile yazılmıştım çünkü yazılım alanında kendimi geliştirmek istiyorum fakat ders konuları içerisinde ezberlememiz gereken (maalesef) o kadar çok şey var ki İngilizceye zaman ayıramayacağımı düşünüp kursu bıraktım.

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Ben de çok istiyorum İngilizce öğrenmeyi hatta bir kursa bile yazılmıştım çünkü yazılım alanında kendimi geliştirmek istiyorum fakat ders konuları içerisinde ezberlememiz gereken (maalesef) o kadar çok şey var ki İngilizceye zaman ayıramayacağımı düşünüp kursu bıraktım.
Hocam size bir tavsiye verebilir miyim. Ben Ingilizce öğrenirken evin her yerine terimlerin ingilizcelerini yazarak başladım. Lambaya, musluğa, dolaba, peynire, çatala yapıştırdım. Odamın duvarlarını doldurdum. O şekilde başlayın. Udemy'den sıfırdan ileri seviye ders satın aldım ve 40 lira gibi cüzi bir fiyattı hemde. Onun sayesinde baya baya Ingilizce konuşmaya başladım.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Hocam size bir tavsiye verebilir miyim. Ben Ingilizce öğrenirken evin her yerine terimlerin ingilizcelerini yazarak başladım. Lambaya, musluğa, dolaba, peynire, çatala yapıştırdım. Odamın duvarlarını doldurdum. O şekilde başlayın. Udemy'den sıfırdan ileri seviye ders satın aldım ve 40 lira gibi cüzi bir fiyattı hemde. Onun sayesinde baya baya Ingilizce konuşmaya başladım.
onun bi reklamı vardı bi dede yabancı torununa hello diyebilmek için aynılarını yapıyodu bencede iyi taktik bu arada

• Beğen
Reactions: BHA

malcolmx_little

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Rica etsem satın aldığınız kursun ismini veya linkini paylaşır mısınız? Bu arada tavsiye için teşekkürler kelime öğrenimi açısından bayağı faydalı olabilir.

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
Deli dana Gibi Oldum Hangisini anlatayım ki.

malcolmx_little

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Kesinlikle hem yaşamında hemde mesleğinde çok işine yarayacak ve bu kriz anını kendin için fırsata çevirebilirsin. Sıfırdan İleri Seviyeye İngilizce Eğitim Seti indirimdeymiş hemde kaçırma derim. Başarılar
Haluk hocanın eğitim setiymiş bunu görmüştüm ve sanırım aynı eğitimi youtube üzerinden de paylaşmıştı ücretsiz bir şekilde düşünen arkadaşlar varsa değerlendirebilir.

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Haluk hocanın eğitim setiymiş bunu görmüştüm ve sanırım aynı eğitimi youtube üzerinden de paylaşmıştı ücretsiz bir şekilde düşünen arkadaşlar varsa değerlendirebilir.
Zaten bu eğitim sitesinde de bir çok ders ücretsiz durumda verilmekte. Siteye üye olup ücretsiz dersler ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Baktınız gerçekten zaman harcıyor ve çalışıyorsunuz. Ücretli versiyonlara geldiğiniz zaman para verip tüm dersleri açarsınız ki ben öyle yaptım.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
yüzüklerin efendisi tekrar bitirdim. dragonlance serisini tekrar bitirdim. 2100 sayfa yapıyor toplam. nereye baksam harf ve paragraf görüyorum artık.

mmo'larıma geri döndüm. lord of the rings online ve guild wars 2 kastırıyorum.

birkaç riff ve bestemsi yazdım.

teleskobumu kurdum, uzay yolculuğuna çıkıyorum geceleri.

kek yaptım, çeşitli tatlılar yaptım, karides kızarttım. birayla güzel gidiyor.

kedimi aşıya götürdüm, biraz yıkamaya çalıştım yüzümü yardı.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,777
Bizde de ciddi ciddi karantina olursa Bol bol yatıp uyuyacam :D Ne kadar çalışmak olur ya

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
kek yaptım, çeşitli tatlılar yaptım, karides kızarttım. birayla güzel gidiyor.
Özellikle bu maddeye bayıldım. Malum mesleğim gereği insanların böyle şeylerle uğraşması ilgimi çekiyor. Nasıl bir kek, nasıl bir tatlı ve karidesi nasıl yaptın?

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
karides tarifi çok farklı şekillerde denedim ama klasikten şaşmamak gerek. tereyağını eritip karidesleri katıyorum, pembeleşince bir iki diş sarımsak ve bir limon atıyorum pişmek üzereyken. hemen tavadan çekip üzerine hafif dereotu. ısıtılabilen sıcak porselen tabak varsa onda yemek gerek yağı donmuyor. bir de asıl jumbo karides güzel ama marketlerde genelde küçüklerden satıyorlar. ayıklamakla uğraşmak istemiyorum o koku feci.

meslek neydi mutfak mı?

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
karides tarifi çok farklı şekillerde denedim ama klasikten şaşmamak gerek. tereyağını eritip karidesleri katıyorum, pembeleşince bir iki diş sarımsak ve bir limon atıyorum pişmek üzereyken. hemen tavadan çekip üzerine hafif dereotu. ısıtılabilen sıcak porselen tabak varsa onda yemek gerek yağı donmuyor. bir de asıl jumbo karides güzel ama marketlerde genelde küçüklerden satıyorlar. ayıklamakla uğraşmak istemiyorum o koku feci.

meslek neydi mutfak mı?
Aşçıyım hocam ben. Tarif güzel yalnız sarımsakları tereyağında diş şeklinde kesmeden soteleyip o sarımsağın kokusu ve lezzetini tereyağına aktardıktan sonra karidesleri atarsanız daha lezzetli olacağını düşünüyorum. Ağzım sulandı mesajını okurken kardeşim :) Ayrıca donuk bölümlerde temizlenmiş Jumbo karides bulabilirsin.

hüzün_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
491
Farklı tarif denemeleri yapıyorum ben de ? brokoli köftesi miss

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Acıkmışsınız siz arkadaş..

hüzün_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
491
Hahaha :) Ellerine sağlık şimdiden :) NAsıl yapıyorsun sende anlat bari :)
Brokoliyi suda haşlıyoruz yumuşadığını anladığımız zaman suyunu süzüyoruz ve çatal yardımıyla eziyoruz sıcaklığı gitmeden bir çay bardağı köftelik bulgur ekliyoruz üzerini kapatıyoruz o arada bulgur şişmiş oluyor gerisi normal köfte gibi 1 yumurta 3 yemek kaşığı galeta unu tuz pulbiber kimyon vs baharat ne isterseniz şekil verip az yağda kızartıyoruz yağ çekmediği için tavada kızartabilirsiniz sonrasında sarımsaklı yoğurtla servis edebilirsiniz brokoli yiyemeyen deneyebilir

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Bol bol kitap ve kod. Geceleride dizi yada film. Geçiyor öyle işte zaman.