Eurovision'a Kürtçe katılalım!

welat.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
türkçe sölememizin artısı anadilimizi kullanıo olmak. ingilizcenin artısı şarkıyı tüm dünya anlıor. yani sadece melodiye bakarak değerlendirilmiyor. kürtçenin ne halt yemeye faydası var?? heriflerin kendine yararı yok. krovizyon die bişi olursa o zmn kürtçe söleris :D avrupa sizin neyinize...
terbiyesizleşmenin bir anlamı yok,sen adam olsan zaten bu şekilde yazı yazmazsın adam olun biraz adam.
yazılan yazılara bakıyorum ve sadece sizlere yazık diyorum utanın biraz kendinizden kürtçeye kürtlere bu kadar mı düşman gözüyle bakılır bu kadar mı ayrım yapılır,sizlere soruyorum burada yazdıklarınızla kim ayrımcılık yapıyor çok merak ediyorum.sözde moderatör arkadaşımız pc meraklısı nın yazdığına 'bak ya türkçe ya ingilizce gerisi boşş' bu ne ya sizlere ne yazsam bile bir şey ifade etmiyecek siz bildiğiniz yolda gidin bakayım bu gidişle türkiye nere gidecek.

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
İngilizce Ve Türkçe Arasında Gidin... Kürtçede Ne Öyle. Sondan 1. Olacağız.

fogu78

Doçent
Reaksiyon puanı
8
olabilir ingilizce katılıyoruz Türkiyede ingiliz azınlık varda ondanmı katılıyoruz yoo oy almak için. Kürtçe müzikal bir dil zaten eğer ciddi bir şekilde olursa neden olmasın sonuçta kazanalım orgaznizasyonu ülkemize getirelim hiç olmazsa parasal bir hareketlilik olur

Para için başka neler yaparsın...

ben bu tepkileri anlıyamıyorum,arkadaşlar dillerden halklardan niye bu kadar korkuyorsunuz,bir türk arkadaş da çıksın desinki olabilir niye olmasın, ingilizce sizin ana diliniz mi ki ingilizce söyleniyor,ben burdan her türlü iddia ya girerim ki kardeş türküler grubu katılsın eğer 1.olmasa ne derse desinler.

Kimse kimseden korkuyor diye bir durum yok bence.. Bahsi geçen yarışmaya ingilizce katılımı da çoğu kişi desteklemedi.

Böyle *******yer yüzünde yoktur bence.

Ben ingilizce katılıma da sonuna kadar karşıydım yine yabancı dile karşıyım..Hadi ingilizce şarkı denen zırvalığı avrupanın gözüne girmek için yaptılar da kürtçe mi neyse onunla kime hitap edecekler?

Türkiye'de onlarca grup var onlarda haklı tabii ki doğal olarak onlar da böyle istekte bulunur. O zaman nerede kalacak milli birlik ve bütünlük?

Bende "HEBELE"ce kanal istiyorum, ilk öğretimde ders istiyorum, anayasada beni de belirtsin istiyorum, madem kürtlere bu hak var benim HEBELE dilime de aynı hak verilsin.

Hatta "ELFÇE" kanal ve okullarda ders istiyorum.

Ne mutlu TÜRKÜM diyene...!

:thumbup::clap::thumbup::clap::clap:

evet dostum dediğin gibi keşke kazım koyuncu yaşasaydı,çok çok severek dinlediğim duyarlı bir sanatçıydı.

arkadaşlar işi şovenizmliğe dökmeyelim lütfen,başka halkların diline saygı duyalım,bazı arkadaşlar kürtçe de ne oluyormuş kime hitab edecek gibi yazılar yazıyorlar lütfen biraz daha duyarlı olalım.unutmayınki kürtçe konuşan 20 milyon insan var.hiç gerek yok böyle yazılara.

Saysana 20 milyon nerde?

Türk demektir, Türkçe demektir. Türkçeden başka bir dille yarışmaya zaten karşıyız bir de ağızlar mı çıktı. Bu açılımlar bayramlık ağzımızı açtıracak ramazan ramazan.

:clap:

Burası Türkiye Cumhuriyeti ana dil Türkçe'dir. Anayasada belirtilen ilgili maddede değiştirlimesi teklif edilemez de geçen maddeye göre kürkçe şarkı isteyenler bölücük yapmak istiyorlar.
Birde kılif bulmuşlar ingilizce söyleniyorda neden kürtçe söylemesinmiş daha neler sizin amacınız belli. Kimse buna müsade etmez edenlerde sonucuna katlanır. açılım istiyorsanız bu kadar uzun boylu olamaz.

:clap:

Bence çok iyi bir fikir, türk kürt kardeş değilmi? birazda türk olanlar dinlensin, kürtler işbaşına geçsin.. hem türklerde dinlenir..

Türkiye de yaşayan herkes Türk'tür. Türk Laz kürt ayrılamaz!

Bu öneriyi yapan ya da destekleyen kişiler öncelikle kendilerine şu soruyu sorsunlar: Kürtler Türkiyeyi temsil ediyor mu? Kürtler Türkiyenin çıkarları için herhangi bir platformda yarışabilirler mi? Sizce O yarışta birinci olsalar biz onur duyacakmıyız?

Yurt dışında sağolsunlar Türkiye adını duyurmayı başaran suç ya da suç ortaklığı olaylarında Türk olarak belirtilenlerin birçoğu kürt kökenlidir. Araştırılabilir.

Ne mutlu TÜRK'ÜM diyene...!

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
yok yok karar verdim marsça katılalım şarkıyıda mustafa topaloğlu söylesin:D:D

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
Yakında istiklal marşıda kürtçe olsun derlerse şaşırmayın.O kadarda ileri gitmeye gerek yok kürtçeyle katılacakmışız oldu.

sakallıoğlu

Profesör
Reaksiyon puanı
1
KONUŞAN TÜRKİYE SUSAN TÜRKİYEDEN İYİDİR.
Bu bir fikirdir, bu fikir serdedildi diye eurovisiona kürtçe bir parça ile katılmış değiliz. Zannımca da böyle bir sorunda yoktur talepde. Sadece bir nabız yoklamasıdır ve çıtayı yüksek tutarak kürtçe dilini ortak dilimize ikame etme çabasıdır ki, tarafımdan böyle bir sorun da bulunmamaktadır.
Şu ana kadar katıldığımız yarışmalarda seçtiğimiz dil ise hep uluslararası dil olduğu ve kürtçenin uluslararası bir dil olmaması hasebi ile böyle bir fikir zaten uygulanamaz ve tercihde edilmez. Bunu bir sıkıntı olarak görmüyor, tam aKsine kişilerin karınlarından guruldamaları yerine fikirlerinin açık açık söylemelerinin daha uygun olduğunu düşünüyorum. Daha da enteresan fikirlerinde olabileceğini ama bunların sadece ve sadece bir fikir ve temenniden öteye geçemeyeceğinin bilinmesini istiyor saygılarımı sunuyorum.

yaseta

Profesör
Reaksiyon puanı
63
bırıncı olmazsak gelın yuzume tukurun

MdbK

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Ben ingilizce katılıma da sonuna kadar karşıydım yine yabancı dile karşıyım..Hadi ingilizce şarkı denen zırvalığı avrupanın gözüne girmek için yaptılar da kürtçe mi neyse onunla kime hitap edecekler?

Türkiye'de onlarca grup var onlarda haklı tabii ki doğal olarak onlar da böyle istekte bulunur. O zaman nerede kalacak milli birlik ve bütünlük?

Bende "HEBELE"ce kanal istiyorum
, ilk öğretimde ders istiyorum, anayasada beni de belirtsin istiyorum, madem kürtlere bu hak var benim HEBELE dilime de aynı hak verilsin.

Hatta "ELFÇE" kanal ve okullarda ders istiyorum.

Ne mutlu TÜRKÜM diyene...!
:flowers:

ikspi

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Bence Tükçe katılmak lazımdır. Kardeş gibi yaşamasını bilseydik; Kürtçe katılmak ingilizce katılmaktan çok daha iyi olurdu.

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Önce bir hakiki dilimizle katılabilelim. Bunu oraya empoze edip benimsettirelim sonra, halkımızın konuştuğu diğer dillerle katılırız.

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Dağa çıkmaları için bir sebep daha.

pearlharbor

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bence yanlıs bi dusunce :S adamların amacı da bu zaten.. daima gundemde olup herseyi yavasca onların lehine cevirmek... :S:S:S gundemde olacaklar olacaklar nası oldugunu anlamadan yol haritasını uygulamaya koyacaklar.. kimse farkında olmadan hemde..

zaten duydugum bi habere gore yurtdısına cıkıs için vize alanların sayısı artıyormus :S
off yaa.. demek eurovision a kurtce katılmak haa...:S:S:S ahh atatürk olsaydı da gorseydı bu gunleri

kapadokyalı

Asistan
Reaksiyon puanı
1
olabilir ingilizce katılıyoruz Türkiyede ingiliz azınlık varda ondanmı katılıyoruz yoo oy almak için. Kürtçe müzikal bir dil zaten eğer ciddi bir şekilde olursa neden olmasın sonuçta kazanalım orgaznizasyonu ülkemize getirelim hiç olmazsa parasal bir hareketlilik olur

Kim demiş aslanım "Kürtçe müzikal bir dil" diye göstersene sen bana onları.

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Lan Adamlar Hakkaride çıkıyor dağa o kadar şehit veriyoruz daha savunun onları.

YORUMSUZ!!!

SDNPassenger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Daha kendi dilimizle katılamıyoruz bir de Kürtçe çıktı.

Aynen Arkadaşlar ingilizce, ingilizce hep ingilizce Türkçe bir şarkıyla çıksak güzel olur.
Amannn Petrool Canım Petrol Artık Sana Saana Sana Yağı Sürdüm Petrol :laugh:

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
arkadaşlar lütfen tartışma yaratacak mesajlar yazmayalım

Ciana

Profesör
Reaksiyon puanı
1
SAÇMA !!!!

Ah ahh ne günlere kaldık bu kadar konuşturuyorlarla şu herifleri yazık !!!

paşalı

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Dinim:Muslumanlik
Dilim :Turkce
Vatan:Misak i Milli Turkiye Cumhuruyeti
Soyum:Oguzlarin Kayi boyu
Meslegim:Hazir ve daima hazir asker
Idealim :Buyuk Turk Islam Imparatorlugu

Bundan gayrisi fantazi olur.

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Hezeyanların ardı arkası kesilmemiş. Kiminiz bu insanları "komedi" kabul etmiş, kiminiz "bu krolarmı?" sorusunu sormuş.Dilinizden kardeşlik şarkısı eksik olmuyor ama kalbiniz var gücüyle nefret tohumları ekmeye devam ediyor.

Bu aralar "Ne mutlu türküm diyene" söznü ırkcı bir söyleme kadar vardıranlar olduğu gibi, cumhuriyetin sözde "aydınlarıın" yerini "cumhuriyetin kahinleri" almaya başladı. Bu kahinleri bir yandan felaket tellallığı yaparken diğer yandan "kürtlerde bizim kardeşimiz" mesajını yollayarak akıllarınca "düşman" olmadıklarının izlenimini yaratmaya çalışmaktadırlar. cumhuriyetin demokratik! kahinlari bazen küçük bir çöp kutusunun üzerine yazılmış kürtçe bir kelimeden yolara çıkarak "ülke bölünüyor,yarın çok daha kötü olacak" demkete, bazen de kürt bir sanatıcın kendilerini temsil ediyor olması onların "eyvah" çığlığı atmasına neden olabilmekte. Bazen "acılım" için kahanetleri "daha fazla isterler" olurken, bazende "kürtlere ne yaprsanız yapın adam olmaz" kehaneti savururlar etraflarına...

Bence Kürtlerin haklarının gasp edildiğinin en büyük kanıtı sizin bu ufak mı ufak şeylere bile tahamül edemeyen davranışlarınızdır.Zira bu mini haklara bile tahamül etmediğinize göre onlar bu güne kadar hiç bir haktan yararlanmamışlarır demektir.

Hem Madem kahin olmak beleş. O halde bende bir kahanete bulunayım: Bu açılıma yerden yere vurduğunuz DTP'le kafa kafa vererek karşı çıkacaksınız. safınız aynı olcak. Ve AKP Büyük bir özveri ve kararlılıkla bu açılımdan tek başına alnının teriyle çıkacak. Geride sahte kahinler ve artık son kulanma tarihi geçmiş, köhnemiş düşünceleriyle başbaşa kalan cumhuriyetin aydın! kalemşörleri kalacak. Ve sanırım cılız seslerini duyar gibiyim:Ne Mutlu türküm diyene..

fogu78

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Bence Kürtlerin haklarının gasp edildiğinin en büyük kanıtı sizin bu ufak mı ufak şeylere bile tahamül edemeyen davranışlarınızdır.Zira bu mini haklara bile tahamül etmediğinize göre onlar bu güne kadar hiç bir haktan yararlanmamışlarır demektir.

Yanlış düşünce.. Kimlerin hak gasbına uğraştığını basit bir şekilde gündemi takip ederek anlayabilirsin.

Ve sanırım cılız seslerini duyar gibiyim:Ne Mutlu türküm diyene..

Bu sözü söyleyebilenin sesi daima gür çıkmıştır.

pre1st

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gidin gidin katılın sanki çok bir halt oluyorda Türkçe olarak. O da olmadı ingilizce yalakalığı çıktı. kuru kuru milliyetçilik yapın bakalım. cem yılmazın bir lafı var bildin mi. sırf laf.... çok medeni oldunuz değil mi. Avrupa size boşuna barbar demiyor bu kafayla..

yetkilibiri

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Hasan SALTIK mış... Bir verecekler elime Hasan SATLIK olacak :D